İp atlamak hangi kasları çalıştırır?

İp atlamak hangi kasları çalıştırır? Kötü görünecek kadar kaş yapar mı?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• İp atlamak kas geliştirmekten ziyada kardiyovasküler bir egzersizdir yani kaslarda hacim olarak gelişmekten ziyada sıkılaştırır ve yağ yakımına çok yardımcı olur. Özellikle bacak ve popoyu sıkılaştırır.

• bacaklara bi ayar çekmem lazım,3 aydır spor yapmıyorum :(

• Öncekileri Göster
    • Ozaman ip atlamak ve düzenli koşu dediğim gibi yararlı olucaktır ama sıkılaşma döneminde en az yaptıgın spor kadar önemli birşey var oda beslenme. Kesinlikle bu dönemde yağlı ve şekerli gıdalar tüketmemelisin. 3 beyazdan uzak dur düşük karbon hidratlı besinler tüket amacına ulaşırsın.

• teşekkürler

Erkekler Ne Diyor 24

• benim bildiğim kondisyon ve denge ip atlamanın faydaları.kasları çalıştırdığını hissetmedim.

• İp atlamak bildiğim kadarıyla sadece vücudun enerji yakmasına sebep olur... El bilek kaslarına faydası olabilir ama hepsi bu...

• Tüm kasları çalıştırır

• Kalf denilen bacak kasları ayak bileğinin üstündeki kasları

• karın kaslarını

• doğru atlanıldığında bir çok hareketten daha verimli. inan bana bütün vücut nasibini alıyor.

• öncelikle korkma kötü görünecek kadar KAŞ yapmaz koordine bir egzersizdir kendileri belini, bacaklarını, kollarını ağırlıklı, vücudun tüm kaslarını çalıştırabilir bunu yaparken aynı zamanda beyin ile kaslar arasında da bir koordinasyon yeteneği kazandırır.

• ip atlamak kan dolaşımına çok yararlı bize spor salonunda ağırlıga başlamadan önce ve ardalarda 50 kere ip atlattırıyorlar vazgeçilmez bi parçası bodynin.

• bacak ve karın

• ip atlarken kullandığın kaslarını çalıştırır

• bacak?

• yani

• Daha çok bacaktaki baldır kaslarını çalıştırır ve ön bacaklar kaslanır .

• kötü görünmekten kastın nedir bilmiorm ama bacak kaslarını çalıştırır

• Boşver ip atlayıp ne yapıcan. Kalçaların sarkar amerikalı zenci p*rnocular gibi olursun. Ha amaç oysa atla tabi sonra shake it oynarsınız :)

• baldır kaslarına dikkat et roberto carlos baldırı olmasın.

• güzel bir kardiyo hareketidir neredeyse bütün vücut çalışır

• biri çalışmaz diyor biri çalışır,anlamadım ki...

• çalışır ama şöyle bacak çok çalışır kolar omuzşlar sırayla gidiyor azda olsa neredeyse bütün bölge çalışır ama hepsi eşit şiddette olmaz

• bana gereken bacağın çalışması zaten

• Bacak, biraz da karın ve kalça.

• bacak kalça

• 600 ila 1200 kalori yakabilrisniz bende bir boksörüm çok işe yarae bilekler süper olur göz refleksiniz aşağıya baktığınz takdirde süper olur zayıflamada bire bir teknik

• soruna cevabı çoktan bulmuşsundur ama yinede ; bacak,kasık,karın,kol,omuz , atlarkenki bütün hareket eden yerlerdeki kaslar çalışır...

• alt kat komşun olmak istemezdim :)

• En alt kattayım! :D

• ne kadar güzel istedigin kadar izin var :)

• valla atlayan kızsa onu seyreden erkeklerin çene kaslarını çalıştırır sadece

• :D

• Döt kaslarını çalıştırır bildiğim kadarı ile sen çok fazla atlama yine de Kim Kardaşyanvari bir dötün olmasın.

• adonis elbtte

• benim laura diye bi arkadaşım vardı ukraynalı bi ortamda tanışmıştık aklıma o geldi sen neden bu nice koydun?

• okuduğum bir kitapta kendime çok yakın bulduğum bir karakterdi Laura

• hmm ukraynada çok kullanılan bi isim merak ettim neden diye teşekkürr

Kızlar Ne Diyor 13

• boyun uzamasına ve vücudun oturmasına faydası vardır ,..

• pek kas yapmz dye blyrm bn

• Neredeyse bütün kasları çalıştıran iyi bir egzersiz, daha da iyisi trambolin. Çünkü hiçbir sporda çalışmayan kasları çalıştırıyosun. İyi bir antrenör eşliğinde program hazırlanması tavsiye edilir.

• kaş yapar göz çıkarır :D

• kaş yapmaz bence ya bıyık belki..

• Popo kaldırmaya yarıyor diye biliyorum.

• çok faydalı ve kilo verdirir sıkılaştırır her gün 500 kez falan ip atlarım spor falanda yapıyorum

• tüm kasları çalıştırır diye biliyorum

• karın biliyorum

• tahminim memeleri sarkıtır

• bütün kaslarını çalıştırır

• Çene kaslarını.

• kol bacak..

• neden gizliden yazdın ki bunu?

Yükleniyor...