İnsanlar neden başkalarının hayatları hakkında bilgisizce yorum yapmayı adet edinmiştir ?

Öncelikle soruyu sorma amacım bir kaos yaratmak değil..

sonra soruma geleyim...

Kısa süre evvelinde yaşadığım ve hala kırıntılarının kaldığı bir olay var... Öncelikle genel olarak sorayım insanlar neden başkalarının hayatları hakkında yorum yapar ? vVe en önemlisi yargısız infaz yapar ? Sonrasında başıma gelen bir olayı anlatayım..

"16 yıllık bir kız arkadaşım var. Her gün abartısız beraberiz öyle ki 4-5 saat konuşmasak mutlaka birimizden biri arar. Ben onda kalırım o bende... Bir sevgilisi var 30 yaşında... Kendisi benden pek haz etmez nedeni ise benim fazla hareketli olmam.. Hareketten kasıt 20lı yaşlarımı doya doya yaşamam... Gezmem tozmam eğlenmem en önemlisi arkadaş canlısı olmam :) Mesela clube gidişim beyefendiyi fena rahatsız eder hele bir evde kızlı erkekli ortamda gırgır şamata içinde olmam oohoooooo o ortamda mutlaka yatıp kalkıyorumdur :) öyle düşünüyor. Buna istinaden arkamdan bol kepçe atıp tutuyor üstüne kız arkadaşına benimle görüşmeyi yasaklıyo :) "

Kimi insanların clube giden her kızın çalıştığını kızlı erkekli ev toplanmalarında her kızın evde ki heriflerle yatıp kalktığını düşünmesi benim gerçekten inanılmaz tuhafima gidiyor.. Clube eğlenmek için gitmek , evlerde gırgır şamata sohbet muhabbet için toplanmak gerçeği neden kanlarına dokunur bunuda anlamış değilim.. En garibime giden olay ise gözleriyle şahit olmadıkları şeyleri şahit olmuş gibi konuşarak başkalarının hayatları hakkında bilgisizce tamamen at gözlüklerinin gösterdiği kadar yorum yapmalarıdır...

Ben insanların başkalarının hayatları hakkında bilgisizce yorum yapmalarını ve atıp tutmalarının sebebini anlamış değilim.. Ya siz?

Siz neler düşünüyorsunuz ?

0|0
1|5

En İyi Erkek Görüşü

• Arkadaşım geçtiğimiz yıl afedersiniz ama aptal bir medyum kadına çok ön yargılı olduğunu söylediğimde bana şöyle cevap vermişti; "Ön yargı, hastaneye gittiğinde beyaz önlük giyen doktorla mavi önlük giyen hizmetli ayırt etmene yardımcı olur"

Anladım ki, ön yargılı insanlar aynı zamanda cahil insanlardır... Zira herhangi bir hastanenin ahçısı da beyaz önlük giyer, üstelik herhangi bir meslekten beyaz önlük giyen herhangi biri de o an hastanede olabilir... Dolayısıyla her beyaz önlüklüyü doktor, her ak sakallıyı dedesi sanan cahiller, her sosyal insana; o*, uyuşturucu bağımlısı veya benzeri yaftaları yapıştırmaya da çekinmezler...

Dolayısıyla tek sebep cahilliktir...

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Ön yargı + kıskançlık gibi huylar

İnsan ancak ölünce, bedeni terkediyormuş

Ünlü bir tasavvuf ehli evliyanın sözü vardır bu konuda

En iyisi bu insanlar ile

İrtibatı koparmak

1|0
    0|0
  • bunlar at gözlüğüyle hayata bakan kesim malesef sayısı da oldukça çok :/ .insanların önyargı kavramı onları kendi yaşantılarına göre yönlendirip karşı tarafında bu bunları yapıyor kalıyor hareketli ise kesin şöyledir böyledir gibi cümleler kuruyorlar.O erkeğe en içten dileklerimi gönderiyorum.bir kız senin aklının içindekileri okuyamaz çünkü senin gibi art niyetli ve beyninin %99 u bel altında çalışan %1 kafada amip beyin görevi gören insanları sizin gibi olmayan hemcinsleriniz çok iyi anlıyor o yüzden bu havanızı gidin ananıza atın da görelim...bende böyle düşünüyorum tatlıpamukşeker sıkma canını

1|0
    0|0
    • İnan hiç takmıyorum :) Kendisi zerre kadar umurumda değil :) nitekim dağdan gelmıs bağdakine laf edıyor :)

• Hiç sorma :) Aman pamuk kotu olsun :)

• pamukşeker kötü olur mu hiç :( .tatlıdır bikere pamukşeker :)

• bildiğimiz dedikodu işte

1|0
    0|0
  • insanlar hep boyle arkadasim.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• bu tip insanlar çok var o yüzden başkalarına göre yaşama ve umursama kız arkadaşın senle bu yüzden görüşmemeyi isterse bırak görüşmesin insan herkesi kendi gibi bilirmiş

1|0
    0|0
    • :) o benımle gorusuyor sıkıntı yok :) zaten o çocuguda takmıyorum :) 30 yasına gelıp hala ınsanlar hakkında ileri geri konusması bos tarafının agır geldiğini yeterınce gösterıyor :)

Yükleniyor...