Viyana'da Efendimiz (S.a.v)nin Hadisleri

Avusturya nın bir çok yerinde başta başkanet Viyana olmak üzere metro ve otobüs gibi toplu taşım araçları duraklarının panolarına Hz. Muhammed(S.a.v)'ın hadisleri asıldı...

link

''Tebessüm sadakadır'' (Hadis-i şerif)

link

"?"Toplumun efendisi O'na (topluma) hizmet edendir ..!"

Burası hristiyan bir ülke ve benim çok hoşuma gitti Müslüman olarak gurur duydum , fikirlerinizi duygularinizi paylasirmisiniz ?

Arkadasim 0003530033 tsk ederim yardimci oldugun icin !

Güncellemeler:
InzivaDa arkadasin paylasimi !

link

Bir daha güncelleme olmiyacak ;)

0|0
4|24

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 23

• Maaşallah ne guzel birşey paylaşmişsin canım arkadaşim

Gurur duydum

Bizde başbakanımız annesi vefaat ettıgınde kuran okudu diye yapmadıklarını,saymadıklarını bırakmadılar

Din,vicdan,yaşama,eğitim özgurlugu olmadıkça insan kendini hür hissedemez

5 *

1|1
    0|0
    • Evet türkiyede islamiyet zor yasanirken birak baska dinlere hosgörüyü dimi

• Bazı işyerlerinde var.Mesela ıftar vaktıne yakın bizdede erken çıkmamızı saglıyorlar.Bu arada oruç tutmayanlarda nasıplenıyor hehehe

• danke.

sehr gut.

1|1
    0|0
  • bencede güzel bırsey ınsanların hoşgörülü olması bızım ulkemızde incilden hz.isa dan sözler yazılsa kıyamet kopar

3|1
    0|1
    • Bizde o hosgörü ne yazikki yok

• Haklisin bilincli toplum olmadigimizdan diger dinlere hosgörüyle bakamiyoruz

• halbuki islamiyeti savunmak ıstıyorsan ıncılı tevratı da okuyup onların dınındekı yanlıslarla bızım dınımızde kı dogruları onlara ogretmemız gerekır ama o kadar cahil ınsan var kı hrıstıyanlık hakkında hıc bırsey bılmeden o ınancı kotuleyebılıyor bu dusunceyı tasıyan ınsan hayatın her alanında ınsanlar hakkında ıftıra atabılır yalan soyleyebılır

• Çok güzel olmuş.

Teşekkürler

1|1
    0|0
  • Bunu ben de duymuştum bir sitede. Çok güzel olmuş, insanların terörist dini olarak görmeye başladığı İslam'ın imajını, kafalarında değiştirmelerini sağlayabilecek büyük bir adım.

1|2
    0|0
  • kendi ülkemden utanıyorum yıllarca din üzerine uygulanan baskılarından aşağılamalarından dışlamalarından tamamına yakınının Müslüman olduğu ülkede İslama edilmeyen hakaret küfür kalmadı sen ne düşünüyorsun şimdi

1|1
    1|0
  • kim yaptıysa ne yaptığını biliyor ama ne kadar övgü ve tebessüm aldığını asla bilemeyecek ama amaç bu değilmi

1|0
    0|0
  • Bir biz çözemedik nedense bunu müslümanız ya ondan gerek görmüyorlar

1|2
    1|0
  • Sözcü gazetesi görmesin bunu manşet:YOBAZLAR avusturyalı yobazlar türkiyeye avusturya aracılığıyla şeriatı getirmeye çalışıyor.yapılan araştırmaya göre arkasından el kaide çıktı eskiden iran diyorlardı yemiyor artık:/

0|0
    0|0
  • Sehr schön Sehr schön Sehr schön ...

1|1
    0|0
  • Heee gördümmm biliyorumda sen nerden haberdar oldun?

bist du in wien zuhause du kanackkee schatzal?

1|1
    0|0
  • valla helal olsun adamlara.avusturya'dan bunu beklemezdim.

1|1
    0|0
  • evet bunu görmüştüm bir müslüman olarak onların adına sevindim.. çok isabetli bir secim olmuş insanlara örnek olarak peygamberimizin hadislerini yayınlamaları

0|2
    0|0
  • ne güzel ama hayret avrupa ülkesinde nasıl böyle bi durum oldu şaşırdım ..

bizde olsa bu yandık laiklik elden gidiyo şeriat hortladı vs gibi zırvalar olurdu kesin

0|3
    1|0
  • viyanayı kılıçla feth edemedik

güzellikle fethedelim

1|3
    0|0
  • Rica ederim, lütfen bana kısaca 003 de :-))

1|1
    0|0
  • gerçekten süper

0|2
    0|0
  • Peki neden asılmış?

0|1
    0|0
    • "Sizin en hayırlınız, ailenize en hayırlı olanınızdır" Hadis'i ışığında gerçekleştirilen kampanya Peygamberimizin sosyal sorunlara ışık tutan söyleriyle hem İslam’ın evrensel mesajının insanlara ulaştırılması, hem de İslam Peygamberi Hazreti Muhammed'in tanıtımı amaçlanıyor.

• Anladım güzel bir çalışma doğrusu. İyi olmuş;)

• doğru her yerde kabul görür.

0|1
    0|0
  • ne güzel

0|0
    0|0
  • hmmm süper

0|0
    0|0
  • die Schriften von anderen Unternehmen, die Gemeinde?

0|0
    0|0
  • CEMAAT HER YERDE maşallah

0|0
    1|5

Kızlar Ne Diyor 4

• Haberim vardi. Cok farkli duygular uyandiriyor insanda. Bi yandan mutluluk, bi yandan utanc...

0|1
    0|0
    • Neden utanc ?

• Ne kadar kötü bir durum herkesin düsüncesi ayni bu tür seyler türkiyede olamaz kiyamet kopar diye

• Gercekten oyle. Ben universitede inanc konularini iceren bisey tartisilirken yabanci hocalarimla cok daha rahat olurdum Turk hocalardan. Utanc duyulmasi gerekilen bi durum. Cok uzucu. İnsaallah bu durumun degistigini de goruruz bi gun...

• Bilmiyordum, öğrenmiş oldum. Teşekkürler sana ve yardımcı olan arkadaşa.

1|2
    0|0
  • şu an gözlerim doldu inan.. çok güzel..

1|1
    0|0
  • Bence dinsel olarak değil de bir vecize olarak algılanıp asılmıştır. Yani altında dini bir şey olduğunu düşünmüyorum. Aklıma şu geldi bir de bizim ülkemizde farklı dinden bir aforizma asılsa ne olurdu? Düşüncesi bile kötü. Buda onların özgürlüğünden kaynaklanıyor. Benimde İncil'de sevdiğim sözler var ama İncil'in benim için değeri yok o hesap. :)

0|0
    0|1
    • bu ülkede neler olduğu hakkında düşünce ve fikirlerinde varmı merak ettim sokaklarda kitaplar dağıtılıyor misyonerlik faliyetleri sürdürülüyor para veriliyor nereye kadar düşündünde düşüncesi dahi kötü hale geldi osmanlıdan bugüne misyoner faliyetlerin ne düzeyde olduğunu biliyormusun bu ülkede bu topraklarda nelere yol açtığı nelere sebep olduğu hakkında bilgin varmı İslamda misyonerlik dahi yoktur hz isanında incilinde bizim için değeri var oysaki aradaki yaklaşım farkını sorgula

• Ben şuan İncil hakkında bir şey demedim. Sadece bir örnekti. Mesela NFK'nın da beklenen şiirini severim ama kendisini sevmem. Ayrınıtıya takılacaksan İncil örneğini at bunu al. Ha birde hiç düşündün mü böylesine misyonerlik çalışması olduğu halde neden hıristiyan olunmuyor? Çünkü o özgür ortam yok. Bugün Ankara'da kızılaya çıkıyorum ona bakarsan adamlar cemaat kitapçıklarıda dağıtıyorlar.

• yok canım incile felanda takıldığım yok takıldığım şeyi söyledim aslında ama anlamamışsın ki ülkemizdeki farklı dinlelerle ilgili birşey yapıldığında neler olacağını düşünememişsin ya ben zaten bir çok şey olduğunu söylüyorum bence bu konuda onlardan çok daha özgürüz osmanlıdan bugüne yaşadılarımıza bak diyorum işte misyoner okullarını o ülkelerin bizden gelişmişlikle bizim ülkemizdede neler yapabildiklerine bir bak diyorum böyle ön yargılara kapılmayın diyorum

Yükleniyor...