Metafizik varlıklara inanır mısınız ?

Toplumda baskın olarak kalıplara ayrılmış metafizik varlıklara inanan birçok kişi görebiliyoruz.Gözle görünmeyen veya bir kısım insanın gördüğünü veya hissettiğini iddaa ettikleri uzaylılar,cinler,periler veya boyut değiştiren varlıklar gibi herhangi bir kalıba sokulmuş unsurlar size inandırıcı geliyor mu?

Güncellemeler:
Bir insan haklı olduğundan en küçük bir kuşku duymuyorsa, ondan daha korkuncu yoktur..

W. Somerset Maugham
Bilgi, insanı şüpheden,

iyilik acı çekmekten,

kararlı olmak korkudan kurtarır.

Konfüçyüs
Soru ya ilgi gösteren herkese teşekkürler son olarak herkesin onalyalayacağı bir söz paylaşıyorum..

:))

''İnananlar için hiçbir açıklama gerekmez ; inanmayanlar için ise hiçbir açıklama yeterli değildir.''

0|0
32|35

En İyi Erkek Görüşü

• Gözümüzle her şeyi görmüyoruz, kulağımızla her sesi duymuyoruz, her canlıda değişen algılama biçimleri var. Bir köpek bizden iyi duyup görebiliyor mesela. Ama kalkıp da gözümüzün görmediği "varlıklar" diye bir şey olduğunu söyleyemeyiz. "Uzaylılar" diye bir şey varsa, bir yaşam formu varsa muhtemelen milyon ışık yılı ötededir (Samanyolu'nda göremedik de) ve iletişime geçmek şu teknolojiyle imkansız zaten.

Cinler ve periler de aslında "ilham" ile ilgili soyut kavramlardır. Eskiden şairlerin, "karizmatik" denilen kişilerin mistik güçleri olduğuna inanırlarmış, her şairin bir "ilham perisi" olduğuna inanılmış. İnsan kendi yaratıcılğını, kendi hayal gücünü periler, cinlere bağlamaya kalkmış, gücü kendi içinde değil dışarıda aramış. Hikayenin özü bu.

1|3
    3|4
    • işte beklediğim cevap.

• havayıda görmüyorsun, renksiz kokusuz bazı gazlarıda görmüyorsun, düşüncenide görmüyorsun, fikrinide görmüyorsun, aklınıda görmüyorsun, zekanıda görmüyorsun, elektrik enerjisinide, görmüyorsun, ısı enerjisinide görmüyorsun, ışığın yansımaları olmasada ışığın hız hareket enerjisinide görmüyorsun, seside görmüyorsun, nefeside görmüyorsun, sevigiyide görmüyorsun ofkeyide görmüyorsun, aşkıda görmüyorsun nefretide görmüyorsun, yani duyguları görmüyorsun, soruyu soran sen ne ...mi görüyorsun...

• :D :D senin gibi homo sapiens ler bu dünyayı değiştirecek dostum tamam kabul ettim hepsini kuranın tanrısı yaptı evet biliyoruz kesinlikle o kesinlikle yüzde yüz allah bunları yaptı tamam müslüman oldum hadi yeter artık cevap verme yeter!

Kızlar Ne Diyor 32

• Metafiziğe de inanırım bilindik fizik kurallarına da... Sonuçta Kuran gibi pozitif bir rehber var ve bize tüm bunların haberini veriyor, Kurana inanan onda yazan herşeye inanır... Fizik kuralları ile olmayan birşeyden bir varlık oluşturulabilir mi, hayır. Ama Allah bizi olmayandan mükemmel bir şekilde yaratmış ve herhangi bir kaynağa ihtiyaç da duymamış, zaman kavramı da yaratılmış, neden ve sonuçlar da. Ve hepsi yoktan var edilmiş. Zaten Cinlerin varlığını da Kur'an açıklıyor. Eğer Kur'an a inanan birisiysen tek bir ayeti bile inkar edemezsin, Allah'ın ilminin karşısında biz aciz kulların açıklayabildikleri çok çok sınırlıdır bir okyanus düşün, o okyanusun bir damlası kadar. Yani Metafiziği açıklayamıyor olmak tamamen bizimle alakalıdır yani bizim o ilme henüz erişememiş olmamızla alakalı, o ilmin olmadığı anlamına gelmez.

1|4
    0|2
    • kuranı okudum inanmıyorum.

• neden birileri inançlıları eleştirdiğinde saldırgan oluyorlar merak ediyorum..

• byzeus Kuranda mantıksız şeyler yazıyor olduğunu söyleyen ben değilim, onu Kur'ana inanmayanlara söyle ;) Ben Kuran a inandığım gibi onun mantıklı olduğunu da biliyorum. Sen hiç merak etme. Sizin zekanız bu ilime erişemiyorsa sorun sizdedir Kuranda değil... At gözlüğü var gözünüzde çünkü, ama yapacak birşey yok, herkese nasip olmaz sonuçta... Ve soran arkadaş Allah seni inandırsın neye inanıp inanmadığın da umrumda değil, yani inancını dilediğin gibi yaşa ...

• uzaylılar ı bilemem fakak cinler eğer yok diyorsanda müslümansan dininden çok eksik kalmışsın derim dinini öğren yaşamaya çalış zaten öyle bir merakında kalmaz bilmiyormusun cinlerde bizim gibi evlenip çoğalabiliyorlar iyileri var kötüleri var vs.

2|3
    0|2
    • aralarından en mantıklısı bu herşeyin bir mucize olarak var olmasındansa her şeyi anlayabilecek kadar güçlü bir beynimiz yok o yüzden yüce bir varlığa inanmak zorundayız o başka yerlerdeki inslanlarada elbet vardır bi yöntem bütün insanlığa gönderdiği kesin çünkü

• :) ama benim bahsettiğim konularla sizin yazdıklarınızın hiçbir alakası yok ve ben cevaplarınızı anlamıyorum siz kendinizle çelişiyorsunuz.. mucizevi bir varlığa beyninizin yetmediği şeylere inanmak yerine kafanıza takılan soruları biraz farklı kaynaklardan araştırın elbette herşeyin cevabını bilmiyorum ancak günümüzde bilim 1500 yıl önce yazılan bir kitabın açıklayamadığı birçok soruya cevap bulmuş durumda ama araştırmak yerine inanıyorsunuz çünkü korkuyorsunuz siz ona inanç dersiniz biz korku.

• Evet cünkü benim algı düzeyim kısıtlı ben sadece yasadıgımı algılayabilirim aslında bir sey ben algılamadım diye yok degildir ki Einsteinın zaman boyutunu algılamakta bile zorlanıyorken daha ötesinin algılamamak kadar dogal bir sey yok aslında dogal kavramı bile tartısılır :)

1|4
    0|1
  • Metafizik tamamen iradenin körlüğüyle alakalı ve buna inanıyorum. Çünkü mantık dışı hareket eden insanlarda görülüyor bu. Örneğin aşkta bir metafizik olarak incelenebilir. Çünkü kör iradenin tutsaklığını yaşıyorsun. Ve aşk, mantığını sınayan bir olgu. Çoğu zamanda mantık galip değil, mağlup gelmiştir.

O zaman ne diyoruz;

"Aşkın metafiziği, kör iradenin tutsaklığı!"

1|3
    0|2
  • Bizim bedenimizi sarmalayan bir aura var. Bu tahmin ettiğimizden daha çok etkileniyor, etkiliyor. Bunun ne kadar mühim bir konu olduğunu ve etkili kullanabilmeyi öğrensek hayatımızı olumlu anlamda yönlendirebiliriz. Sadece bir et ve organlardan ibaret değiliz!

0|4
    0|1
    • :) kimilerine göre et ve organlar dışında hiçbirşeyiz. bazınlarına göre ise hepimiz yıldız tozuyuz..

• evet inanıyorum

1|4
    0|1
  • cinller ve melekler var kesin..

2|3
    0|3
  • Cinlere inanıyorum kuranda geçtiği için.Gerisi cıks

0|4
    0|1
    • yukarıda bir guru arkadaş da unicornlara inanıyor sanırım o da mitoloji de geçtiği için inanıyor olabilir :))

• istiyosan benimkilerden bir iki gondereyim inandirsinlar seni :))

0|2
    0|2
  • cinler tabiki var.. bizim aklımız beelli bir yerde perdeli...bu perde kalkarsa görebiliriz onları tabi ALLAH isterse

1|2
    0|3
    • peki dünyada inanan sayısı bakımında 24 farklı büyük din ve binlerce farklı inanç gurubundaki insanlar için de böylemidir sence ?

• amin ama biz onların tırnagı olamayız

• Metafizik varlık olarak Floydian'a inanıyorum...

Damarlı İblis,korkuyorum hacı!

1|2
    0|2
  • Cinler ve perilere inanıyorum uzaylılara hayır

1|3
    0|3
  • gece gece bi açtm ilk sorubu ! sen nasılki bir boyutta yasıosun alem 7 kat yapıdan olusur .. birsürü boyut ve buboyutların yaratılmışları var!

1|1
    0|3
    • kanıtla o zaman :)

• hiç bir ilahi din digerini reddetmez, uygulanış şeklini küçümsemez.. ayrıca galilleo,pascal, newton.. ayrıca bunalr dısında cok zfal yahudi bilimadamı var.. ve dinlerinin gerektirdigi sekilde yolcu edildiler

• hiç bir ilahi din digerini reddetmez, uygulanış şeklini küçümsemez..

Bu cevabın üzerine bişey yazma gereği görmüyorum. iyi geceler size :)

• kısmen

1|2
    0|1
  • KURANDA VAR.. DOĞAL OLARAK İNANIYORUM.

1|3
    0|0
  • bazılarına inanıyorum bazılarına inanmıyorum.

1|1
    0|2
  • inanmıyorum. beynimizin bize oynadığı bir tür oyun bence.

0|1
    0|3
  • İnanıyorum. Görsen sen de inanırdın.

0|2
    0|1
  • görmedim ama inanıyorum . Rabbim karşılaştırmasın aklımı kaçırabilirim çünkü

1|1
    0|1
    • :) sence biraz çelişkili bir cevap değilmi yani karşılaşacağın şeyin korkunç olduğunu neden düşünüyorsun belki sevimli birşeydir :)

• hadi buyur bakalım :)

• orası öyle ama ben insanım haliyle insanlar çevremde insanları görmeye alışkınım. olağanüstü bir varlık beni ürkütür

• İnanıyorum.

0|1
    0|0
  • inanırım vee çok korkarım cinlerden özellikle :(

1|2
    0|0
    • onlarla uğraşmatıkca zarar gelmez... Cinlerin kafir olanları vesvese verenlerdir zaten kafir cinler şeytandır :D

• 3 harflıler tabıkı var buna ınanmayan olmamalı ama dıgerlerının kanıtı varsa eger olabılır.

1|2
    0|1
  • evet inanıyorum olduklarındanda şüphem yok

0|1
    0|0
  • Perilere çizgifilmlerde, uzaylılara aksiyon filmlerinde, şeytanlara dünyada, cinlere de her şartta inanıyorum.

1|0
    0|1
  • metafizik boyutundaki tüm varlıklara inanıyorum. cin,hüddam,ifrit,demon. belirli karşılıklarla yardım aldığım da olmuştu. fakat hala kurtulamadım o yüzden siz siz olun uzak duurun

0|1
    0|1
    • :) bu saydıklarının hepsi aynı şey olamaz mı hepsini tek tek görüp konuştunmu acaba merak ettim.

• tam olarak kendini göstermesi mümkün değil öte alem olduğundan. ses yollarıyla fısıltılar gibi hissettim. karanlık odada,duvardan diğer duvara geçen siğiller vardı. enerjim yoktu tabi anlaşma olmadı yardım etti ama karşılığında isteklerini bulmak zorundaydım ve bunlar korkunç iğrenç şeylerdi. yardım istediğim konu da tabi başıma yıkıldı bir süre sonra

• psikolojik tedavi gördün mü peki bununla ilgili

• sizin gözlerinizle görülmeyen* varlıklar

0|0
    0|0
  • evet inandırıcı geliyor

1|1
    0|1
  • Unicornlara

1|1
    0|2
  • İnanmak zorunda mıyım.

0|1
    0|1
  • İnanıyorum.Yaşamayan bilmez.Psikolojik olduğunu söyleyip inanmayan insanlar hiç de anlayamaz.

1|0
    1|1
  • Kızlar Devam
    2

Erkekler Ne Diyor 34

• Vardır.. Bilim bile ispatlamıştır..

Enerji aslında bir maddedir, madde de enerji. Aralarındaki fark gelip geçicidir. Çeşitli şartlarda madde enerjiye, enerjide maddeye dönüşebilir. Eğer madde, ışık hızıyla seyretmeye başlarsa, o madde ışına, enerjiye dönüşür. Tersi, eğer enerji yoğunlaşır, katılaşırsa ona “madde” deriz. Mesela bir taşkömürünü yakarsak, o değişime uğrar ve ortaya ısı, ışık (enerji) ve küller çıkar. Yani madde enerjiye dönüşebilir... Bilim adamları şu an enerjiyi yoğunlaştırıp, onu madde haline getirmeye çalışmaktadırlar.

İşte cinler belli dualarla, bu işleri yapabilmektedirler. Yani akıllı ışınlardan oluşan yapılarını Allah’ın izniyle, belli dualarla yoğunlaştırıp görünür hale gelebilmek-tedirler.

Kuantum (Quantum) fizik teorisine göre cisimler etrafa enerji yayarlar. Fakat yayılan bu enerji akarsu gibi devamlı değil, kesik kesik dalgalar halindedir. Bu dalgalar halinde yayılan enerji parçalarına kuantum denir.

Özetle madde aslında enerjinin yoğunlaşmış ( enerjide maddenin yayılmış ) halidir. Maddeyi meydana getiren bu enerjide dalgalar halinde bulunduğuna göre dalgaların meydana getirdiği bir alemde (ses, ışın, ... dalgaları) yaşıyoruz demekten başka çare kalmaz.

Her madde dalgalar halinde yayılan enerjinin yoğunlaşmış halidir, diye özetlenebilecek bu teorileri temel aldığımızda, vücudundan geçen röntgen ışınların-dan habersiz olan insanın, yapısı bu dalgalardan meydana geldiği açıklanan yaratılmışları ( cinleri ) nasıl inkar edemeyeceği ortaya çıkar,

0|2
    1|1
    • harika bir hayal gücü :D

• insanların bilgisiz olması,cahil olması önemli değil ama cahil olmasına rağmen biliyormuş gibi saçma sapan şeyler yazması...neyse.

• @jeodemp

Onlara, “İnsanların inandıkları gibi siz de inanın” denildiğinde ise, “Biz de akılsızlar gibi iman mı edelim?” derler. İyi bilin ki, asıl akılsızlar kendileridir, fakat bilmezler. [Bakara - 13]

• Uzayda şu ana kadar hesaplanan tahmini 90 MİLYAR GALAKSİ var, her birinde ortalama 400 MİLYAR GÜNEŞ SİSTEMİ mevcut, bu açıdan bakınca bizim dışımızda milyarlarca uygarlık ve değişik canlı türü olma olasılığı çok yüksek

Ama bunları metafizik değil fizik varlıklar olarak düşünüyorum, aynı uzayda, farklı gezegenlerdeyiz sadece,

Diğer ruhani tür varlıklarda bence var ama, onları metafizik olarak tabir etmemizin sebebi, fiziksel olarak nasıl var olduklarını henüz bilebileceğimiz bilgi seviyesine ulaşmamış olmamızdan kaynaklanıyor olabilir, Yeterli bilgi seviyesine geldiğimizde onlarında maddenin bizim bilmediğimiz hallerinden oluşan varlıklar olduğu gibi bir sonuca ulaşacağımızı ön görüyorum.

Değişik varlıklara inanıyorum

1|2
    0|2
  • doğru söylemiş somerset... ancak bir gerçek var ki bu dünya da tek değiliz.. bir çok kez ispatlanmıştır ki anlamadığımız bir çok şey vardır,ve bir çok nedenden bunları kabul edemiyoruz.

0|1
    0|0
    • bence de evrende yalnız değiliz carl sagan ın bir sözü vardır eğer tüm evrende yaşam sadece dünya'da varsa, bu çok büyük bir yer israfı olurdu. benim asıl merakım keşfetmek insanların düşüncelerine bak birçoğu inanıyor ama uzak duruyor ? neden ? neden işte böyle birşeye inanıyosan aklında takılı kalan tabulardan uzaklaş araştır adına her ne diyosan de sonra kanıtla sadece.. ama hayır işte görüyoruz yorumlarda tipik ön yargılar buna büyük bir engel gibi görünüyor.

• insan oğlu daima bilmediklerinden korkmuş çoğu zaman da onu yok etme yoluna gitmiştir. bu sebeple bir çok tarih ve bir çok canlı türü yok olmuştur hatırlatmak isterim. tabi ki merak ediyoruz ama bir o oranda da korkuyoruz. en zeki bizmiyiz bilemem ama bizden daha tehlikelisi gelirse işte o zaman çok büyük tehlike oluşacaktır onun bilincindeyim. evrende tabi ki tek değilizdir ama inşallah diğer canlılar bizim kadar doğa katili olmazlar da yaşanacak yer kalır ...

• İnanmıyorum.

Uzaylı kavramı için bir şey diyemem. Var iseler soyut bir kavram olmayacak zaten. Gelirlerse demleniriz.

0|1
    0|1
  • metafizik varlık ne amk metafiziksel olmasın o.. sorunun cevabına gelince insanlık tarihi boyu bu tür mitler efsaneler söylentiler boşuna çıkmış olamaz illaki bi yerde bi olay durum neticesi başladı tüm bu muhabbetler.. bunca gezegen galaksi sence boşuna öyle süs diye duruyo olabilirmi düşük bi ihtimal dimi.. dünyadada medyum olduğunu cinlerle konuştuğunu söyleyen belki 1 milyon adam var bu 1 milyon adamdan en azından bi kaçı doğruyu söylüyo olamazmı düşük bi ihtimalmi bu sence ?

0|0
    0|2
    • Metafizik, felsefenin bir dalıdır. İlk felsefeciler tarafından, "fizik bilimlerinin ötesinde kalan" anlamına gelen "metafizik" sözcüğü ile felsefeye kazandırılmıştır.[kaynak belirtilmeli]

İncelemeleri varlık, varoluş, evrensel, özellik, ilişki, sebep, uzay, zaman, tanrı, olay gibi kavramlar üzerinedir.

bir akıl hastanesine git boş vaktin olursa orada peygamber olduğunu isa olduğunu mehdi olduğunu uzaylı gördüğünü söyleyen yüzlerce insan var en azından birkaçı doğru söylüyor olamaz mı ?

• tamam da verdiğin örnekle benim verdiğim örnek çok farklı o akli dengesi bozuk insanlarda illaki etraftan çevreden edindikleri bilgiler doğrultusunda bu tür sanrılara sahipler... peki bu muhabbetlerin çıkış noktası nedir sence ve bizzat şahit olduğum ruh çağıra deneyimleri var 4 5 tane buna ne diceksin peki hadi o adamlar bunu parda uğruna menfaat uğruna yapıyo milyonlarcası.. emin ol adları her ne olursa olsun cinde olsa peride olsa nicde olsa başka bişide olsa o tür varlıklar var

• bende lisedeyken o tür bir hadise yaşadım bardak kapalıyor bişeyler söyleniyor hatta elimi üstüne koyduğumda bizzat hareket ettiğini hissettim yanımızda bir kız arkadaşımız gördüm diyip kendini yerlere attı dakikalarca kendine gelemedi.. fakat şimdi insan bedenindeki enerjiyi kontrol edebildiğinde küçük bir ampulü yakabiliyosun kağıt gibi cisimleri hareket ettirebiliyosun bunlar da açıkca gerçek.. Bilimsel araştır biraz bu konuyu..

• Cinler ve şeytanın var var oldukları Kuran da yazıyor.İnanmamak diye birşey olamaz ki

3|3
    0|1
    • dünya nüfusu 7 milyar civarında bunların sadece 1,5 milyarı kuranda yazanlara inanıyor tabi içlerinden inanmak zorunda olanları da çıkardığımızda geriye 5.5 mikyar civarında insanın kuranda yazanlara inanmadığını düşünürsek dünyanın % 85 i sana göre olumsuz.. :)

• ateistlerle tartışmaya girilmez kardeşim birşey bulurlar üste çıkmaya çalışırlar olmadı mı konuyu değiştirirler... :D

• Bilgisi olsunda üste çıksın razıyım ama boş şeylerle değil.Ateist olmayı bir halt sanıyorlar.Ateist olsalar neyse,ben inanmıyorum ateist olduklarına,modaya uyup dikkat çekmek gibi birşey işte amaçları.Allah a havale ediyorum ne diyim

• Metafizik mi, ay ben öyle şeylere çok inanırım.

0|1
    0|1
  • Evet inanıyorum.

0|2
    0|1
  • Görmedim ama Rabbım var diyorsa vardır.

2|2
    0|1
  • Bilim dünyası bu konularda yaptıkları araştırmalarda yaptıkları açıklamalar ışığında farklı farklı frekans aralıklarında enerjinin form değiştirdiği bilimsel olarak kanıtlanmış bir gerçektir.

Fizik dersindede söyledikleri gibi enerji yok edilemez yoktan var edilemez sadece form değiştirir. yada farklı formlarda bulunur.

Yaşam yada hayatın veya tüm kainat işin geçerli olan evrenin var oluş kaynağının temelide enerjidir...

İlgini çekebilir diye düşünüyorum

Para Psikoloji bilimi Yani madde üzerinde fiziksel olmayan hakimiyet ve kontrol bilimi ile ilgilenen ve sadece bunu araştıran bilim insanları mevcut. Para Psikoloji nin bir dalıda TeleKinezi.

0|0
    0|1
    • teşekkür ederim.. özellikle amerikan kişisel gelişim kitaplarının bir çoğunda bu tür bir olgudan söz eder hatta bazı amerikan guruları evrendeki çekim yasasını insanın düşünce gücüne endeksler sözde bilimsel birtakım palavralar uydurup bilinçaltı kontrol mekanizmasının bilinçten geçtiğini bilinçe odaklanan pozitif veya negatif düşüncenin insanların hayatta karşılarına pozitif veya negatif etkenler çıkardığı masalını anlatırlar..

• Arkadaşım soruyu okurmusun konumuz tanrı yada evren değil illaki bizi yaratan bir güç var ben buna inanıyorum çoğu insan inanır inanmaz orasını bilmiyorum ancak söylediğin gibi bu kadar muazzam bir güç ün sahibinin insanlara o kitapları gönderdiğine inanmıyorum bu benim şahsi kanaatim ki zaten çoğu bilim adamı da böyle düşünür nitekim modern bilim kutsal kitaplara göre şekillenmedi fikirlerle düşünceyle araştırmayla ve akılla gelişti benim sorgulamak istediğim şey bir tanrı değil..

• Arkadaşım ilk yazdığım soruyla alakalıdır diğer yazdıklarıma gelince, en nihayetinde hepimiz insanız düşüncesi ile içimden geldiği için sadece paylaşmak istemiştim, Lakin sen ''-Arkadaşım soruyu okurmusun'' demeyle noktalamışsın... Gerisini yazmana gerek bile yoktu, boşuna zahmete girmişsin...

• sonuçta tanrı da metafiziksel bir durum olarak kabul edilebilir.. inanmak lazım. inanıyorum.

0|1
    0|1
  • ben inanmıyorum. Ruh bile tartışmalı...

0|1
    0|1
  • Bir Müslüman olarak iman ettiğim Kuran-ı Kerimde bahsi geçen cinlere, meleklere tabi ki de inanıyorum. Hatta Peygamber Efendimiz (s.a.v.) için Resul-u Sakaleyn ( insanların ve cinlerin peygamberi ) tabiri kullanılır.

Cinlerle ilgili detaylı bilgi sahibi olmak isteyenlere Salih Memişoğlunu takip etmelerini öneririm.

0|0
    0|0
    • o nereden biliyor acaba görünmeyen cinlerle mi görüşüyor nereden toplamış bu bilgileri

• tahmin edileceği gibi turan dursun sitesi. biraz evvel internet yerine bizleri İtü kütüphanelerine yönlendirenler ateist sayfa linklerini hemen eklemiş. Oradaki inceliğin farkına varamamışsın. Normaldir. Ayetteki 'edna el ard' vurgusu dikkatini çeker belki diye düşünmüştüm. Ama kemalist dogmatizm sanırım sana da bulaşmış.

• sensin kardeşim okey

• i-nan-mam..

0|1
    0|1
  • hayır,inanmıyorum.

0|1
    0|1
  • Uzaylılar periler varmı bilmiyorum ama üç harflilerin olduğu zaten Kuran'da yazan birşey. İnkar edilemez..

0|0
    0|0
  • inancım gereği inanıyorum

0|3
    0|1
  • hocam 2 gündür güncelliyorsun, yeter

0|0
    0|0
  • Bazen diyorum ki; ne olacak söyle gitsin .

Sonra diyorum ki; Söyleyince ne olacak ? Sus ! Bitsin..

0|0
    0|0
  • aslında genel olarak başka boyutlarında var olduğu kanıtlanmış bu yüzden metafizik var, ama o boyutlara asla ulaşamayız şu anki teklonojiyle ve o boyutlarda bizi neyin beklediğini bilemeyiz veya benim düşünceme göre ruhani varlıkların olduğu bence uydurulmamış bişey çünkü nerdeyse her toplumda bu var olarak kabul ediliyor bunların aslı aynı ve sadece değiştirilmiş bana göre eski zamanlarda bunu kanıtlayacak bişey olmuş veya insan oğlunun başlangıcından beri bu böyle biliniyor çünkü öyle vs.

0|0
    0|1
  • İnanıyorum. Görme frekansımızın altında veya üstünde olabilirler yorumuyla daha çok destekledim inancımı. Koskoca evren sadece biz insanlar için devasa bir boyutta zaten. Sırf biz yaşamayacaksak niye bunca galaksi, gezegen, yaşam alanı olsun ki ? Ama keşke evrenin en azından bir kısmını tanıyabilme şansımız olsa. Mesela öbür gezegenler, galaksiler, karadelikler, süpernova vs. uzaya karşı meraklıyım ve uzaylılara inanıyorum.

0|0
    0|1
    • hemen hemen inandığın şeye bende inanıyorum fakat dünyamızın içerisinde bir görünmeyen boyut bizimle iletişime geçebilen bir takım varlıklar varmı tabi bunlara uzaylı da diyebiliriz..

• Dine de inandığım için var diyorum. Melekler, cinler, şeytan vs. bunlar hep bahsedilen ve bizim göremediğimiz varlıklar diye geçiyor ve ben inanıyorum. Göremesem de bana fiziksel bir zararı, teması veya bir şeyini hissetmiyorum ama niye inanmayayım ? Bu var olmadığı anlamına gelmez. Sadece ruhtur fiziksel bir şey mümkün değildir ve ben buna inanıyorum.

• kuran da yazıyor ancak kitaba göre zorunlu inanma var. kitap olmasaydı inanmazdım. ama kuranı gerçek biliyoruz inanmak zorunda kalıyoruz. cin peri melek ruh evet fantasitik gibi ama ön yargılı da olmamak gerekiyor. gözlerimiz kulaklarımız sınırlı görüyor ve duyor. örneğin kumandanın ışığını basınca göremeyiz ama bir kameranın önünde yapın görülüyor.

0|0
    0|1
    • peki şöyle düşünmek gerekir gözle görünemeyen birşeyin olduğu hissine kapılınca o an için seni birşeyin izlediğini düşününce bu insana hafif bir paranoya ve korku hissiyatı yaratıyor ama bunu beyinde birkaç alıştırmayla pozitife çevirip kendini çok iyi hissedebilmek mümkün..

• var ya da yok. ne değişir?

0|0
    0|2
  • Evet olabilitesi var.

0|0
    0|1
  • inanırım cinler mesela Kuranda da geçer varlıkları ayrıca

1|2
    0|1
  • ALLAH!ın kuranda söz ettiği herşeye inanırım...

perilermiş,uzaylılarmış onlar pasa piso.

1|0
    0|1
    • [4/3] NİSA 3. Eğer (kendileriyle evlendiğiniz takdir de) yetimlerin haklarına riayet edememekten korkarsanız beğendiğiniz (veya size hel�l olan) kadınlardan ikişer, üçer, dörder alın. Haksızlık yapmaktan korkarsanız bir tane alın; yahut da sahip olduğunuz (cariyeler) ile yetinin. Bu, adaletten ayrılmamanız için en uygun olanıdır.

• Soruyu soran kişi şuan metafiziği mi tartışıyoruz 4 eş meselesini mi ?

• bende onu ima etmek istedim aslında :)

• Evet "Paranormal" varlıklara inanırım.

1|0
    0|1
  • ben inanıorm kuran da bile var çünkü;)

1|0
    0|1
    • dünya nüfusu 7 milyar civarında bunların sadece 1,5 milyarı kuranda yazanlara inanıyor.

• ama sen tüm dünyaya sormadın ks ye sordun bende kişisel fikrimi söyledim ben inanıyorum isteyen inanır isteyen inanmaz;)

• evet şimdi oldu açıkcası bütün dünyaya sormak isterdim :)

• dinimiz gereği inanırız

0|1
    0|1
  • Uzaylı diye birşey yoktur , kimse bana ıspatlayamaz ama cin , şeytan vs vardır.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    4
Yükleniyor...