Spor salonunda daha ağırını kaldırmak istemiyorum?

ya ben tembelim, zayıfım spora gideli 2 ay oldu yeni sayılırım bundan önce 4 ay spor yapıp 1-2 ay ara verdiğimi saymazsak, ağırlık kaldırırken ağırlığı arttırdığımda sıkılıyorum vücudumda stres hissediyorum mesela bench presste her birine 10 kilo takıp 2. sette zorlanıyorum, squatı her birine 7.5-10 kilo takarak yapıyorum, omuzlarım güçsüz military presste barın her birine 7.5 kg takıp yapıyorum, yan deltoitleri çalışırken kabloda 10 kilodan fazla çalışamıyorum 12 tekrarı tamamlıyamıyorum 10 kglarla daha ağırını yapmak istemiyorum zorlanıyorum egzersizden sonra hep kafam kıpkırmızı oluyor ama hacim kazanmak için daha ağırlaştırmam gerek ben mi güçsüzüm yoksa 2 aylık birine göre normal mi, ağırlığı arttırmalımıyım

0|0
0|3

En İyi Erkek Görüşü

• Ufak ufak arttırmalısın. Ağırlık artmazsa hacim de artmaz. Kızarıcaksın böğürceksin anırcaksın ama o ağırlıkları arttırıcaksın yoksa unut hacim almayı. Antremanlardan önce basit karbonhidrat tüketme. Antremandan en az 1 saat önce makarna ye bulgur pilavı ye. Gün içerisinde en az 2 litre su tüket. bir de kendine partner edin ağır çalışmalarda destek olsun motive etsin. İstersen kreatin de alabilirsin bu güç artışını bariz bir şekilde destekliyor.

0|0
    0|0
    • çok terliyorum terlemekten nefret ediyorum bu da ağır çalışmamı engelliyor

• afiyet olsun. spor öncesi karbo almaya devam edersen farkı gün geçtikçe hissedeceksin emin ol. hatta bazı günlerde spor öncesi 1 asprin de içebilirsin bu kanını sulandırıp çalıştığın bölgeye daha rahat kan akışı sağlar ve daha fazla pump olursun. ben ara sıra bu şekli deniyorum. sende de faydalı olur umarım

• eyvallah

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 2

• önemli olan kaç kg ile çalıştığın değil kaslarını ne derece zorladığındır, eğer kaslarındaki yanmayı hissedebiliyorsan kilogramın önemi yok herkesin ağırlık eşiği farklıdır. tabi güçlenip kaslandıkça daha da gelişeceksin ağırlıkları arttıracaksın, antrenmandan 45 dk önce kahve iç 20-25 dk öncede muz ye enerji versin

0|1
    0|0
  • Yeni başlayan birine göre biraz yüksek ağırlık kullanıyorsun

0|0
    0|0
Yükleniyor...