Body ciler buraya. Kaç saatte 1 protein almam lazım?

Kaç saatte bir etkisi olur. ? en kısa ... uhfhfhdfgdfgdfgdfg

0|0
0|4

En İyi Erkek Görüşü

• gün içinde ne zaman protein almanın kas gelişimine hiçbir alakası yoktur. çünkü:
    vücut kendini yenilerken bir protein havuzundan aldıklarıyla kendini onarır. yani senin vücudunda hazır olan protein havuzunu kullanır. yani sen gün içerisinde ihtiyacın olan proteini alırsan ne zaman aldığının önemi yok. sadece günlük protein ihtiyacını karşılaman yeterli.
    ancak şöyle bir durum var. antrenmandan sonra 1/3 veya 1/4 oranında protein/karbonhidrat alan sporcularda kasların kendini onarma sürecinin hızlandığını, bir sonraki antrenmana kadar kasların yenilenmesinin önemli ölçüde arttığı ve sporcuların performansının arttığı görülmüş. yani antrenman bitiminden 15-20 dakika sonraya kadar alacağın 1/3 veya 1/4 oranında protein/karbonhidrat alman senin işine çok yarayacaktır.
    bu ihtiyacını karşılamak için nesquik çikolatalı sütler var kutu olarak. b kutu sütlerden 1 veya 2 tane antrenman bitiminde içersen senin çok yararına olur. çikolatalı süt olmasının nedeni ise içinde uygun protein/karbonhidrat oranını barındırması ve sıvı olduğu için kana hızlı karışıp hızlı sonuç almanı sağlaması.
    ayrıca nesquik önerdim diye reklam aldığımı sanma :D en düzgün oranlar nesquik te olduğu için o markayı öneriyorum.
    son olarak diyeceğim ise asla protein tozu kullanmaman. günlük yediğin yiyeceklerden ihtiyacın olan protein miktarını rahatlıkla karşılayabilirsin. protein tozları marketing dümenidir ve sağlığa zararlıdır. lütfen toz oyunlarına gelme.
    ayrıca şunu belirteyim: haftanın her günü boks+fitness yapıyorum ve bu zamana kadar tek bir kez toz kullanmadım. ve mükemmel sonuçlar elde ettim. her yere yazıyorum buraya da yazayım. protein tozu kullanmayın, kullandırtmayın.

0|0
    0|0
    • yanı ben 1 tam tavuk yesem daha proteın yemesem de olurmu? yanı

• o bütün tavuktan aldığın protein senin kas geliştirmene yetiyorsa tabii ki fazla proteine gerek yok

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 3

• İdmandan sonra al yeer

0|0
    0|2
  • 3.4 saate ortalama 30

0|0
    0|0
  • idmandan sonra alman yeterli.. sütle veya suyla

0|0
    0|2