Kargaşa çıksın istiyorsun. Nasıl bir yol izlerdin ?

Düşün ki kargaşanın hakim olduğu bir ortam istiyorsun. İnsanlar bir saniye sonrasını bile korkuyla bekleyecekler. Kimse kimseden emin değil. Nefretin hakim olduğu bir dünya kurmak istediğini hayal et.

Kurtulmak için gruplaşanlar olacak. Nasıl böleceğini hayal et.

Onları yok etmek değil, bu şekilde yaşamaya mecbur etmek istiyorsun.

Nasıl bir yol izlerdin ?

Not: Derdin ne, ne yapmaya çalışıyorsun, amacın ne paşam, annenden, kız kardeşinden başlardım vs yazacaklar, yazın efenim sorun değil. Cevap gelmeyeceğini bilin.

Gizli sana yine yollar kapalı.

Güncellemeler:
Daha büyük kitleleri düşünün. Giderek dünyaya yayılacak bir kargaşa. Aşamalı olarak tüm dünyayı etkileyecek bir kargaşayı nasıl oluştururdun ?

0|0
4|8

En İyi Kız Görüşü

• siz kargaşa oluşturadurun. ben bir köşede anı kollayacağım. rezzan kiraz abla ne demiş? ''dünyayı kovalar kurtaracak!'

1|1
    0|1
    • memelerin başlı başına bir sebep kargaşa çıkarmak için :(

• pollux: sen kargaşayı çıkar, biz sevişelim hiç bişey olmamış gibi <3 feysbuk kapak fotoğrafları gibi olsun. <3 arkada kargaşa, önde öpüşen çift<3

• Öylesi daha güzel. Zaferi kutlarız<3

Kızlar Ne Diyor 3

• insanlara cok iyi davran. güzellikler sun. kalpleri titremeye baslar. ardından gelecek olana duyulan özlem.. .. cünkü bilirler güzellik daim diildir

0|0
    0|0
  • Yüzsüz bir politik olmak yeterli.

Hem sinir bozucu, hem menfaatime..

0|0
    0|0
    • Para mı var işin içinde? asdas (=

Bütün atmosfer uçtu.. link

• O şakasına :) Yoksa gider kafamı para kazanmaya yorarım. Züğürt züğürt takılıyoruz :)

• Zaten dunya bunu yasiyor, ama altbeyinler yeterli alarmda degil daha

dogmusuz bir distopyaya

0|0
    0|0
    • İşte onları dahi harekete geçirecek bir şeyler arıyorum ben de. Gerçi koyun da nasıl harekete geçirilir o da ayrı mesele.

Erkekler Ne Diyor 8

• Distopik kitaplar bu konu üzerine kurulmuştur. 1984 'te umutlarını yok ederler insanların, Fahrenheit 451'de kitaplarını ellerinden alırlar. Cesur Yeni Dünya ve Mülksüzler'de özgürlük denilen bir şey yoktur. Bunların hepsi mümkün kargaşa için.

Eden adlı magada bir virüs insanlığı yok eder, bir dakika sonra isimli kitapta ise tüm elektrik kesilmiş,elektronik devreler çalışmamaktadır.

İnsanları bölmek çok kolay. Yüzyıllardır din ve ırk ile yapıldı. Kafalara "bizden değilsin" cümlesi yerleştirildiğinde, insanları böldün bil.

Bir dedikodu bile kitleleri kargaşaya sürüklemeye yeter. Çünkü koyundan farkımız yok . Bknz link

0|0
    0|0
    • Distopik kitaplara da bakacağım. Verdiğin link güzeldi. Sağ olasın.

• Dedikodu güzel çözüm.popüler bir kızın kulağına en buyuk yalanlardan birini fisildamakb yeterli.2 saat sonra heryer cadı kazanı

0|0
    0|0
  • Bunun için en önemli iki argüman; din ve ırk. Bunları deşerek istediğin kargaşa ortamını oluşturursun. Özellikle dinler yüzünden bir gülmedi zavallı insan oğlunun yüzü...

0|0
    0|0
    • Binlerce yıldır deneniyor. Baskın dinler daha da güçlendi sadece. Farklı bir şeyler bulmak istiyorum.

• millet artık din ve irk ayrımı olaylarını az cok asmıs onları karıştırmak için gelir dengesizliğini kullanır ve ezilmiş geride kalmışları arkanda toplayabilirsin

0|0
    0|0
    • Ezilmişleri yok etmesi kolay. Diyelim ki oldu sonrası ? Onların da bölünmesi için ne yapılabilir ? Birlikte savaştıkları insanları birbirine düşürmek ... Kardeşlik kavramını ortadan kaldırmak...

• Bir şeyler ortaya çıkmaya başladı. Uzun vadede çocukluktan yetiştirme kargaşanını ajanları olabilir. Ümit birincil silah. Yok eden için dahi. Sağ ol.

• rica ederim

• aralarına karış tanı zaafları not al ardından en hassas noktadan bir kurt gibi gir kemir biraz mecazi oldu ama anlamıssındır

0|0
    0|0
  • dedikodu ve sosyal medya <3

0|0
    0|0
  • Perfect Sense izlemediysen bi bak hafız.

0|0
    0|0
  • ks deki penpelileri takip et ... olayı çözersin

0|0
    0|0
    • ahaha eva green'in memeler bıngıl bıngıldı filmde evet

• memelerim ve dudaklarım. onlar benim silahlarım.

• daha bir kaç soru önce kendin dedin bana cevapları benim altıma yaz diye.

Yükleniyor...