Dünyada asil olan tek şey herkesin bir gün ölecek olması mı ? ölüm evet ölüm nedir ?

ölümü ölmeyi bir an için düşünsenize başka bir boyutta olduğunuzu ve kötü şeylerin sizi sarmasını. ailenizin yanınızda olmamasını tek başınıza kaldığınız bir yeri her şeyin bomboş olduğunu fark etsenize bir dakikalığına acıların sevinçlerin üzüntülerin aşkların her şeyin dünyevi her şeyin orada son bulduğunu veya ailenizden birinizin vefat ettiğini bir daha kokusunu duyamayacağınız öylesine bağlı olduğunuz birinn sizden uçup gitmesi sadece fotoğraflarda bıraktığı gülümsemeleri hatırladığınızı geçmişi tüm benliyi ile özlediğinizi fakat geri getiremeyeceğinizi bilmenizin ne kadar acı vereceğini ölüm nedir sizce ölmek ne hatırlatıyor ölüm bir yok oluşmu yoksa yeniden aslı kenidmizin var oluşu mu ? ölüm nedir ? dünyada adaleti sağlama aracı mı yoksa bir daha gelemeyeceğimiz düşünemediğim çok farklı bir şey mi ?

dünyada adil olan tek şey herkesin bir gün ölecek olması mı ?

evet herkes kendine göre ölümü nasıl tanımlayabilir

0|0
011

En İyi Erkek Görüşü

• Ecelleri geldiği zaman ne bir saat geri kalırlar, ne de ileri giderler." (Yunus suresi, ayet: 49)

Ehli Sünnetin görüşüne göre öldürülen kişi kendi eceliyle ölmüştür. Katilin öldürmesi ile o kişinin eceli değişmiş ve ömrü kısalmış olmaz. Ecel, hayatın tereddütsüz ve kesin olarak son bulduğu zamandır. Katilin mes'ul olması, Allah'ın kesin olarak yasakladığı cana kıyma yasağını işlemiş olmasındandır.

Sonsuz ilahi fiillerden birisi, İmate; yani, ölümü tattırma; ruhun bedendeki tasarrufuna son verme. Ruh, Allah’ın en mükemmel, en harika ve en bilinmez eseri. Muhyi (hayat verici) isminin tecellisiyle hayat nimetine kavuşmuş. Bu nimet ve şeref artık ondan ebediyen geri alınmayacak. Kabirde de, mahşerde de, cennet veya cehennemde de devam edecektir.

Ruhu yaratmak gibi, her ruha uygun bir beden inşa etmek de Allah’ın en hikmetli ve rahmetli bir icraatı. İşte ölüm kanunuyla o misafir ruh, bedenden soyuluyor, süzülüyor ve kendine mahsus bir başka aleme göç ediyor.

2|0
    0|1

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 10

• 'Allah yolunda öldürülenlere "ölüler" demeyin. Hayır, onlar diridirler. Ancak siz bunu bilemezsiniz.'

(Bakara sûresi 154. ayet meali)

0|0
    0|0
    • açarmısın

• '' "Hiç kimse cennete girdikten sonra - bütün dünya'ya sahip olsa bile tekrar dünya'ya dönmek istemez. Yalnız şehitler, keramet (ve erdikleri nimetler) sebebiyle dünya'ya dönüp on defa şehit olmayı arzu ederler."(buhari, cihat,6). Şehitler bizim keyfiyetini bilmediğimiz şekilde yaşamaktadırlar. ancak bizler onları ölüler zannederiz,halbuki öyle değildir. Yani sorunzun cevabı :dünyada herkes ölmeyecek

• çok da düşünelecek bir şey değil

ölüyorsun ve bitiyor işte

geride kalanlar da devam ediyor

0|0
    0|0
  • Her canlı bir gün ölümü tadacat.O yüzden gideceğin yere nasıl hazırlıktasın?Nasıl yaz tatılıne gıderken mayo terlık alıyorsun oraya giderken de ne aldığın sorununun cevabını aramak lazım

0|0
    0|0
  • ölüm gerçek dünyaya açılan giriş kapısıdır...içine mühürlendiğimiz bedenlerin açılıp özgürlüğe kavuşmaktır...ölüm dünyada kavuşamadıklarına ölümden sonra kavuşmaktır

0|0
    0|0
  • Askerlik boş hayatın bitmesi. askerlikten sonra askerliğin başlamasıdır.

ölüm Zil çalıp sınavın bitmesi Gerçek hayatın başlaması

0|0
    0|0
  • soruyu okumadım ama şakirt bi panpaya benziyo

evet beyler ateistim soruları alayım açıklamak için burdayım

0|0
    0|0
    • şakirtlikle alakası yok o zman şöyle sorayım bir gün öleceğiz ve nereye gideceğimizi düşünüyorsun

• hiçbiyere, fizikseel ölüm gerçekleştikten sonra mental bi yaşam olucağna inanmıyorum diyebiliriz, inanmakta aptallık ya da avuntudur.

• tamam da bu soruyu sorarken neden gizli soruyorsun onu anlamadım ve gizli cevaba izin vermiyorsun yoksa sen ölümden mi gizleniyorsun ?

0|0
    0|0
    • sordğum sorudan sadece buna mı dikkat ettin ? ya da verecek cevabın olmadığı için bunu mu sormak istedin ? ya da gizli olmamaktan anladığınz tek şey resim mi ? bana göre sende gizlisin kendi resmin nerede ? sadece bir resim koymuşsun bunu gizli olmamaktan anlıyorsunuz böyle devam edin.

gizli olurum olmam bundan kime ne ? sen soruya bak benim kim olduğuma değil.

• sen ne yazdığını önce oku da öyle konuş canım ne yazdığını bile bilmiyorsun daha

• he he

• ölümün ne oldugunu merak edıyorsan on dakıka nefesını tut sonucu bana da anlat

0|0
    0|0
  • Hayat yarım kalmış bir cümledir ve ölümle tamamlanır.

0|0
    0|0
  • Ölüyorsun ve yok oluyorsun,Gidilebilecek bir cennet veya cehennem olsaydı keşke...

0|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Yükleniyor...