İstediğiniz her şeyin olmasını ister misiniz ?

Çok bunalımdayım, Derdim var, Çok sıkıntıdayım, Yaşama hevesim kırıldı..

İsteklerim olmuyor, İstediğim hiç bir şeye ulaşamıyorum dediğiniz olaylar var mı, varsa neler ?

İsteklerinizin olması için kime sığınırsınız ? Neler yaparsınız ? Nasıl çözüm bulursunuz ?

Bu konuda çözüm ister misiniz ?

Güncellemeler:
İşte reçete yorumlarınızı bekliyorum..

link

link

0|0
10|2

En İyi Kız Görüşü

• Hz. Enes (radıyallâhu anh) anlatıyor:

"Resûlullah (aleyhissalâtu vesselâm) buyurdular ki: "Sizden herkes, ihtiyaçlarının tamamını Rabbinden istesin, hatta kopan ayakkabı bağına varıncaya kadar istesin."

[Tirmizî, Daavât 149, (3607, 3608)

Hacet namazı ardından edilen dua istekler için birebirdir. :)

2|1
    0|0
    • Evet teşekkürler, işte konunun özeti peki nasıl istemeliyiz ?

• Allah razısı ola :) Link'ler için de ayrıca..

• Amin ecmaın inşallah..

Kızlar Ne Diyor 9

• Yok...Allah dua edenin duasına icabet ederim buyuruyor.Ben de kul olarak tevekküle sarılıyorum...madem böyle buyuruldu elbet bi cevap gelecek...bunu diyenin büyüklüğü alenen ortada çünkü

Ayrıca,yine her zorlukla bir kolaylık var diye buyurulmuş/Allah kimseye taşıyabileceğinden fazlasını yüklrmem de dediyse bize eyvallsh düşer...

Minel habibi ilel habibi habib'sevgiliden gelen her şey sevgilidir...cefa yüzünden vefayı terk etmemek lazım

Kul haddini bilip,Hakk kapısına gelmelidir;)

3|1
    0|0
    • Evet teşekkürler Sevgiliden nasıl bir şeyler istemeliyiz bu konudaki uslubumuz nasıl olmalı.

• Amin cümlemizden.

• cok güzel yazmıssın.

• eğer isteklerimiz olmuyosa ya bizim için hayırlı değildir yada başka bi zamanda çok daha fazlasıyla bizi mükafatlandırmayı düşünüyordur rabbim ben böyle düşünüyorum... isyan etmemeye çalışırım ettiğim zamanlar yok dencek kadar azdır çünkü her ne olursa olsun allah bizim için en iyisini düşünür sığınılıcak kimse yoktur sığınılıcak Allah vardır

0|1
    0|0
    • Evet cevabınız için teşekkür ederim. Peki isteklerimizi Mevla'dan nasıl ne şekilde istemeliyiz ?

• tabiki doğruyu söylüyosun ama öyle insanlar varki dua etmeye üşeniyoken onları bide bi şartla duaya yönlendirmek o kişiyi hepten kaybetmemize sebep olur dimi insan önce bildiği gibi yapmalı bişeyleri ki bişeylerin farkına vardığında yapması gereken gibi yapnayı kendisi ister zaten

• İnsanların kendi çıkarları yada kendi istekleri olduğu zaman merak etme elinden gelmeyeni bile yapıyorlar. Ayrıca bu iş arz talep meselesidir. İsteyenler arzu edenler için paylaşacağız bilgilerimizi. Bu tarakta bezi olmayan tabiri caizse zaten ilgilenmeyecektir..

• güzel soru isterim tabiki

2|1
    0|0
  • hacet namazı kılınabilir. Farz namazlardan sonra dua edilebilir. Allah'ın isimleriyle dua etmek en makbulü. Kur'an-ı Kerim okuyabiliriz bu isteğimiz için.. başka tavsiyen nedir hocam? :)

1|1
    0|0
  • İstediğim her şeyin olmasını istemesem neden isteyim ki?

Baktım olmuyor, zorlamam.Ama olana kadar zorlarım.

0|1
    0|0
    • " Baktım olmuyor, zorlamam.Ama olana kadar zorlarım. " Bu ne demek anlamadım =)

• "Daha güzel olacak." demedim ki.Daha güzel olmasa da fırsat sonuçta.

• Tamam teşekkür ederim bu konudaki kararlılığını görmek istedim sadece =) İşlerimizde gereken tedbiri aldıktan sonra taktiri Allah'a bırakmak en doğru olanıdır.

• çözümün varsa bize neden sordun ki:) istiyorum hadi söyle bakalım?

0|1
    0|0
  • Şuanki istediklerimin olması için çok çalışmam lazım, çok... Ama biride 'gel, ben karşılayacağım' diyip kestirmeden götürürse de hayır demem tabi.

0|0
    0|0
  • Genelde dualarım vardır dılek dualarım namaz kılıp onları yaparım yanı senınd elınkte verdıgın gıbı havas uygulamaları.

0|0
    0|0
  • istemezdim yaa

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• onun cok şükür verdigine

1|1
    0|0
  • çözümün ne peki

0|1
    0|0
    • Önce bir insanları dinleyelim çözüm en sonunda =)

• Mesela şöyle diyelim bir insanın örneğin 150 kg. kaldırma gücü var bu insanın omuzlarına 250 kg. yüklenirse ne olur kaldıramaz burada yapacak bir şey varmı yok sabretmekten başka. Ancak Allah'u teala insana çekemeyeceği yükü yüklemez bunu bilmek lazım.

• bunu biliyorum tabiki.

Yükleniyor...