Bütün kızlar için evlilikte maddiyat bu kadar önemli mi?

25 yaşındaki sevgilime evlenme teklif ettim,annesiyle tanıştık ve neyim var neyim yok sordular,beyaz eşya hazır mobilya hazır 1750 maaşım var dedim,araba seninmi ev senini dediler,kira arabada firmanın dedim,bunlar iflas etmişler evlerini satmışlar kızlarının mutlu olmasını istiyorlarmış,bende ilerde alırız paramın kontrolü kızınızda olur her ay maaşımı o alır dedim ama kızla aramız bozuldu ayrıldık,kızların gelecek için ev istemesi çok saçma değilmi?bütün kızlar ev araba istiyor ist gibi yerde hemen olmuyor mirasta yok napalım,buradaki kızlar sizler içinde maddiyat önce gelir değilmi?

Güncellemeler:
yaşımı sorun etmediler 34 yaşındayım ama göstermiyorum kızla yan yana gelince yakışıyorduk ama kızın teline bile bakamıyordum o benim herşeyime bakardı ama tel gelse gidip dışarda lavaboda konuşurdu,kesin başka birileride vardı evleneyim die herşeye evet dedim karışmadım ama ailem istemiyor olmaz dedi ve 1 ay önce bitirdik bende soğudum maddiyat önemli ama ilk başta maddiyata bakan kızlardan ve ailelerden nefret ediyorum
unutmadan annesiyle tanışmadan önce evlerine meyva sepeti yolladım kadın çok beğenmişti:))

birde anneler gününde çiçek yollamıştım

iyiki kurtuldum bunları mutlu edemezdim bu kesin
herkese mutluluklar cevap lar için teşekkürlr

0|0
10|8

En İyi Kız Görüşü

• Seveni buldukda maddiyatami kaldik..madiyat benim icin onemli değil..onemli olan tembel olmamasi..zamanla hersey olur..alttan baslayip yukselmeli..yuksekten baslayip dusersen zor kalkarsin..

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• sanki mülk amirine hesap veriyosun. utanmadan nasıl soruyorlar öyle soru hayret etim. annemi babamı düşünüyorum hayatta sormazlar öyle şeyler

0|0
    0|0
    • yeminle kadınla ilk tanıştık ilk sorduğu neyin var neler yapabilirsin saatlerce konuştuk hep maddiyattı soğuduğum an o andı yoksa kızdan hoşlanıyordum aşk yoktu

• olay sadece aşk değil ki. erkek arkadşaıma ben sonradan aşık oldum. karakterini, duruşunu, konuşmasını beğenerek ilişkiye başlamıştım. o da biliyor başta ona aşık olmadığımı.

• işte istediğim cevap buydu,aşk sonradan olmalı daha sağlam olur

• Bizim milletimizin huyudur kendisinde olmayanı karşısındakinden istemek..ev istesin tamam da araba ne ya ? bugüne kadar arabalarda mı gezmiş yada kaç katlı dairesi varmış da senden bunları istiyor. aman geri kazanmaya çalışma sonrasında mutsuz olursun..nişan düğün muhabbeti girince işin içine iyice konular büyür de büyür..

0|0
    0|0
    • evde yok ama:) ilerde olur tapusunuda kızınıza yaparım dedim ama yok illa evlenmeden olacakmış ev al gel dediler bitirdik tabi

• kız yatmaya geliyor bildiğin zorlama bence sonrasında mutsuz olacağına şimdi 2 gün ağlarsın geçer olur biter.

• ağlamakmı :) buz gibi soğudum bunlardan sonra

• bana göre para önemli değil. şuan aşık olduğum adam bana param yok ama evlenelim yaşarız bi şekilde de dese. onunla ben bi köy de bş kasaba da bile yaşarım. o derece sevginin büyüklüğü var bende. ha eğer kız para daha önde geliyorsa parayı seçer tabi ama dediğim gibi şuan aşık oldugum adam gelsee ben herşeyi ile kabul ederim. ikimiz çalışır bir ev alırız ev dedğinn ne ki maddiyata çok önem vermemek lazım bence

1|0
    0|0
    • senin yaşlarındaki önceki sevgilimde bana öyle derdi sonra kız 22 yaşına gelince onlar eskide kaldı terkedildim şimdi aşk olmadan evlenmek istiyorum mantık ve hoşlantı yolu ile

• Tebrik ediyorum yorumunuz için. Benim başımda bir dert var bir kızla evlenme asamasindayiz. En başta ev olucak diye tutturdular. Kız asiri derecede ev ve evin içinde olacaklara önem veriyo. Bu konulardan çok sorun çıktı. Hayır memurum zaten yani herseyi yavaş yavaş alırız ederiz dese, önemli olan huzurumuz dese valla kurban kescem ama bunlar yerine. Yok ev yok altın yok o bu şu, sıkıldım bu muhabbetlerden artik. Sizce napmali bu durumda?

• Maddiyat önce gelir. Ama herşeyi erkekten beklemek lazım. Elimiz ayağımız tutuyor çok şükür o yaşa kadar milletten bekleyeceğime kendim yaparım ev, araba falan.

1|0
    0|0
    • kolay olsa yaparsın ama bu devirde bayağı zor hele bide yalnız yaşıyosan giderlerin var

• haftada birgün yemeğe götüremessem özel günleri hediyesiz geçersem evlenmem daha iyi

• Kesinlikle.

• ana-kız zengin bi adam bulup kapak atmaya çalısıyolar gayet açık. bi adam evine bakıyosa kapısını alıcaklı çalmıyosa gerisi fasa fiso

0|0
    0|0
  • Sevgi, aşk daha önemli bana göre.

Eğer bi erkeğiçok seviyorsam ve ailemle tanıştırdığımda ailem istemiyorsa ne yapar eder o erkekle nişanlanır evlenirim. kimse umurumda olmaz. hayat benimhayatım

0|0
    0|0
  • Acgozlu insanlar iste

0|0
    0|0
  • Yasımı sorun yapmadı demıssın ama bence bunu sorun yapmıslardır 34 yasında kadar ev alamayan bır adam sonrasından hıc bırsey yapamaz dıye dusunmuslerdır.25 yasında olsaydın hanı genclr yaparladı dıye dusunurlerdır bana gore

0|0
    0|0
    • kadınların kafası neden hsaba basmaz?ev almak kolaymı vazgeçtim en iyisi bekar kalmak yada bi arkadaşın dediği gibi yabancılar daha iyi

• tabıkı evlenmıs olmak ıcın evlenme.. ama ınsanlara sans ver ozellıklede sana deger verenlere hıc sevemem dıyecegın ınsan bırde bakmıssın senı dunyanın en mutlu ınsanı yapmıs.. ne kaybettıysek on yargımızdan kaybetmedıkmı

• inan bu konuda haklısın ama olmuyor yapamıyorum elektrik yok

• acıkcası maddıyat cok onemlı bızımkılerde ıster ve ıstedı:\

1|0
    0|0
    • tabiki önemli ama ilerde olabilir maaşım iyi işim iyi,düzenli bir hayatım var kötü huylarım yok ama herşey paraysa bekar kalmayı tercih ederim

• maddıyata bakarım yanlıs bırseymı evet herseyı erkekten beklemek bence yanlıs ama bılmıyorum kendıme guvenım yok cunku evlendıgımde en azından bır sure bebegımı kendım buyutmek ısterım ev kırası ne bılım gecım sıkıtınsı benı kasar.. cunku baba evınde hıc o sekılde bır sıkıntı yasamadım

• bizim kızlarımız için herşey para anlaşıldı teşekkür ler

Erkekler Ne Diyor 8

• kimi kızlar için para önde gelir. paran varsa senden kralı yok. ama kimi kızlarda para pul yerine azıcıkta olsa huzur mutluluk ister. ailesinin bu gibi soruları sorması normal. çünkü her anne baba evladının rahat bir yaşam sürmesini ister. sefillik içinde yüzmesini istemez. bazen bu söz ne kadar doğruysa okadarda yanlıştır.

parası pulu olsada kişiliği, ahlakı,kötü alıskanlıkları varsa o ailede huzurda olmaz saadette.

1|1
    0|0
    • soru normalde usta ilk başta bunlar sorulmazdı Allah yollarını açık etsin ama iyi oldu buz gibi soğumuş oldum

• evlilikte maddiyat önemli de baba evinden malikaneye geçmeye çalışan karıyı da şutlamayı bilmek lazım

o sorular üst üste geldiği anda bırakman lazımdı zaten neyse ki yanlış bir karar almamışsın

seçici olmak lazım, seçen insan için bulmak zordur, eh ömrünün geri kalanını düşünüyorsan bu bedeli de ödemek lazım

0|0
    0|0
    • bunlarla mutlu olmazdım değil de hala bunları mutlu etmezdim diyorsun

hocam lütfen ama , bu kadar düşmeyin

• ikisi aynı nokta,mutlu edemezdim mutlu olamazdım

• bakıç açısı mevzusu

neyse hocam, dikkat et böyle tiplere, ömrünü yerler

• abi bak sana bir laz olarak içten kalbimden konuşacağım.Milletimizde ki çoğu insan içten pazarlıklı ve cebini düşünür.Hele hele bu para konularının konuşulması çirkini bırak tiksindirici.Geçen bizim yaz bir düğünde asla türk bir kızla evlenmeyeceğim dedim.İyi kızlar da olabilir ama genellikle parayla yetinmeyi bilmezler,çok dırdır ederler çok yakınırlar adamlar erkenden gider bu çok doğru.Oldukça da yakışıklıyım yabancı kızlar hem de asil hem de anlayışlı.Evlenilince ilk kirada oturulur sonra zamanla para biriktirilerek eve çıkılır,araba da 10 bin lira peşin biriktirilerek taksitle alınır.Kızlarını malla kıyaslayan insanlardan ne bekliyorsun abi hiç gerek yok en iyi ırk fin kızlarıdır unutma.Çok üzülürsün.

0|0
    0|0
    • üstad kapattım o sayfayı sadece paylaştım:) dediğinde haklısın azeri ve türkmen çıktıklarım oldu köle gibiler resmen ama ben köle istemiyorum olmassada olmasın hayırlısı diyelim ama türkiyemin kızları favorim

• iyi yaptın.:D

• Aşk önemli de insanlar rahata daha çok önm veriyolar ..

0|0
    0|0
  • ipleri çokta vermemek lazım karşı tarafa hata etmişsin.

maddiyat önemli tabi.

0|0
    0|0
  • Ben de evlenme asamasindayim ama bilmiyorum evlenir miyim naparim. 32 yasylindayim. devlet memuruyum 3 bin net maasim. var. evlenencem kizin başta önemsediği şeyler ev sonra altinben. iyisinden mobilya ıvır zıvır ışte.

0|0
    0|0
  • onun ailesii biraz maddiyatçıymışş ayıoptır yaa..keşke rest çekseydin

1|0
    0|0
  • "Kızın toplam fiyatını çıkartın, ben öyle geleyim" diyeydin iyidi.

0|0
    0|0
Yükleniyor...