Sizi sevmediğini söyleyen eşinizden neden ayrılmazsınız?

Evet başlık aslında çok açıklayıcı ama biraz detay vermekte fayda görüyorum.

9 yıllık bir evlilik,bir çocuk ve mutsuz bir evlilik.

Ayrılmak üzere olduğum eşim beni bir türlü boşamak istemiyor.Ben boşanmamın sebebi olarak duygusal bağımızın olmadığını,cinsel olarak bile arzulamadığımı söylerken, o t tersini savunarak benden ayrılmayacağını söylüyor.Boşanma da ısrarcı olursam hakkım olam mal varlıklarından 5 kuruş vermeyeceğini söylüyor.

Haklı yada haksız aramıyorum.Siz olsaydınız nasıl davranış sergilerdiniz?

Güncellemeler:
Beni sevdiğini ve bu yüzden ayrılmayacağını söylüyor.Biz bu adamla bir evde iki yabancı gibiyiz yataklarımız, yeme içmelerimiz bile ayrı.Aylardır ilişkiye girmiyoruz, birlikte yaptığımız tek bir ortak faaliyet bile yok.Ayrıca çocuk var diye bunca zaman dayandım saygımda ve insanlığımda tek kusur yapmadım.

0|0
8|13

En İyi Erkek Görüşü

• Adam alışkanlıklarına bağlı, ona robot bir benzerini göndersen o da ona uyar.

1|0
    0|0
    • Benimde anlatmak istediğim bu, her işini gören bir köle olsa yine seviyorim diyebilir gibi me geliyor.

• Bu durumda senden vazgeçmez, ondan kurtulmaya değil onu yontmaya çalış. Çocuk olmasa belki uğraşmazdın ama arada çocuğada yazık olacak.

Erkekler Ne Diyor 12

• Selam başımdan geçen bir olayı paylaşmak istedim 4 yıl evli kaldım istanbulda yaşıyorduk ev aldık istanbul ya çok zorlandık senin anlıyacağın 10 yıl bir birliktelik 6 yıl öncesi 4 yıl evlilik çok gezerdik severdik birbirimizi diye düşünürdük .meğer, ben bir erkeğim bu sırada eşim beni hiç sevmez miş nasılda salakmışım oysa yıllarca beni hep kandırmış 2012 yılında boşandık ben çok zorlandım halada zorlanıyorum yalan yok şimdi ailemle izmirdeyim fakat rüyalarımda hayalimde hep o var bir türlü çıkmıyor gmail hesabından eşimi yakaladım sevgili yapmış kendine yazışıyormuş malasef yapılacak bir şey yok bunlarda üstüne tuz biber oldu boşandık ben evi sattım tapu ortak olduğu için paranın yarısını o aldı eşyaların tamamını ona bıraktım

Şimdi arkama bakıyorumda 10 yıl benim için (karada boş bir sandalda kürek çekmekten farksızmış)

Diyeceğim o ki iyi düşünmelisin çocuk var demişsin hayat çok zor ama yeniden başlamak için hiç bir zaman da geç değil üzücü bir durum malesef :(

0|1
    0|0
  • cocuğu düşünüyodur belki senin aksine

1|0
    0|0
    • Elbette düşünebilir ama sağlıklı olmayan bir evlilik aynı evde ayrı hayat süren anne baba çocuğa ne verebilir?

• sağlıklı olmasına calışın o zaman

• düzeninin bozulmasından korkuyo olabilir

1|0
    0|0
    • Bu yaştan sonra beni boşayıp başkasıyla mı evleneceksin diyor

• haklı yada haksız diyosunda sana bişey söyleyip o çocuğu annesi babası ayrı büyütecek kadar vicdansızsan (bunu söylerken evde şiddet felan yok diye düşünüyorum) sebep olarakta sadece duygusal bi bağ yok diyebiliyosan bişey denmez sana ama ortada çocuk varsa bende eşinin yaptığını yapardım eğer çocuk olmasa bi dakka bile durdurmazduım seni o evde

0|0
    0|0
    • Böyle bir evliliğin çocuğa katkısı ne olabilir?

• çocuğun için kendinden fedakarlık yapabilirsin mesela eşinin kötü yanlarını değilde iyi yanları görmeye çalışabilrsin daha bir sürü neden bulabilirsin o çocuğu öksüz büyütmemek için şimdi sana kolay geliyo anası babası var nasılsa baba akşamdan akşama görüyo gene gelir görür diye düşünüyosundur ama öyle değil çok pişman olursun da iş işten geçer belkide sevdiğin aklında başka biri var bilemem ama yaptığın yanlış yinede hayat senin sadece tavsiye bizimki

• şöyle bir durum var boşandıktan sonra ne olacak. cocugun var, boşanman en cokta onu yıpratır. böyle olumsuz düşünmek yerine neden tekrar sevmeye calısmıyorsun. illede yapcak birşeyim yok boşanıcam diyorsanda boşan ama cocugunun hayatıda farklı olur. özelliklede kız cocuklarının

0|0
    0|0
  • bana demişti eski sevgilim senı sevmıyorum iyi demiştim :D 1 ay mesaj atmıştı daha sonra

0|0
    1|0
  • tek olayın maddiyat olduğunu düşünüyorum..

0|0
    0|0
  • bunun altında yatan başkaşeyler var kocan başka birini seviyor olabilirmi bune sacmalıkki seven adam vazgecmesin araştır bence kocanın hayatında biri varmı

0|0
    0|0
  • eger düşüncelerinizde bitirdiyseniz gerçekten boşanın sizi mal varlıgından mahrum edemez sallamış size

0|0
    0|0
  • 9 yıllık evlilik üstüne bir çocuk şimdi mi aklın başına dank etti o çocugun ne suçu var. Ayrıl eğer eşinin peşinde koşarsan tekrar ne olacak

0|0
    0|0
  • anlaŞILAN saygı ve sevgiyi bitirmişiniz artık dayanmayın inceldigi yerden kopsun

0|0
    0|0
  • aldatılmayı hakediyor kadın istemiyorsa boşanıcaksın

0|0
    0|0
    • Aldatma söz konusu değil

• o zaman boşanıcak baksana yatak olayı bile yok bu adamın hiçmi isteği yok?hadi sen frenlersin kendini,araya birilerini koyun bıraksın

Kızlar Ne Diyor 8

• parasız boşan sende madem istemiyorsun ?

0|0
    0|0
  • Bu cok knemli bir mesele bence cocugu dusun derim.

1|0
    0|0
    • 8 yıldır düşünüyorum

• Hmm... yaa bak sana bir sey diim mi ayril yaa kimse istemedigi birseyi yapmak zorunda degil hatta beklemekte bile hata yapmissin bence benim fikrim buu bu senin hayatin istemiyorsan ayril canim hayata bir kere geliyoruz neden cocuk yaptin ki onu anlamadim sevmedigin birinden

• Zor bı durum ne yazık ki kadın olarak herseye katlanmak zorundayız,birde cocuk var tabi bence çocuğunu duşun esine yeniden bağlanmaya çalış olumlu ol belki zor olacak ama mutlaka bı sonuc verir cocuğun icin denemen lazım.birde bosan gitsin yürütüyorsa bırak gibi yorumlara kulak asma bence'bekara adam boşamak kolay gelir'die bı laf vardır ya kesinlikle çocuğunu duşun bence olan ne yazık ki onlara oluyor.

0|0
    0|0
  • al karşına konuş en güzeli adam akıllıca

0|0
    0|0
  • çocuk oldugu içindir.Ve evlilik ona engel olmuyorsa boşanmıyordur

0|0
    0|0
  • çocuk oldumu katlanırsın işte ...

0|0
    0|0
  • Durumun gerçekten zor ama malesef ki,kadınların duyguları hiç düşünülmez neden kadınlar her şeye katlanmak zorundada erkekler evliyken bile her istedigini yapmakta.bütün yükü kadınlar taşır ama erkekler yan gelir yatar para kazanmakla bütün görevlerini yaptıklarını sanırlar ama gece çocuk aglasa anneye kızarlar sustur derler..Kadın olarak çok fazla yükümüz var...

0|0
    0|0
  • bağlılıktan ...

0|0
    0|0
Yükleniyor...