Hangi dövüş sporu?

Önceden güreş yapıyordum ve madalyalarım var ve yeniden başlamak için İstanbul büyük şehirden çağırıyorlar ancak ben kendimi dövüş sporlarına daha yakın hissediyorum.
Sizlerden fikir almak istiyorum.
MMA istiyordum ancak şu an olduğum ilçede profesyonel olarak eğitim veren yok.
Box, kick box, muay thai türü sporlar var.
Boyum 1.80 kilom 86-90 arası değişiyor. Sizce hangisi ile yola devam etmeliyim?

0|0
1|3

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Sen hangisini istersen o yolda devam et. Yolun açık olsun.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 2

• şu an en hızlı yükselen bjj... süper bir branş.. mma deki gibi kafa göz dağılmıyo, adrenalini iyi... yapan çevre de iyi, it kopuk yok... güreşe baya benziyo, çok tavisye ederim

0|0
    0|0
  • dostum bence güreş+boks yaparsan türkiye gibi bir ortamda sırtın zor yere gelir.

0|0
    0|0
    • Güreşte yeterince bilgim var ancak ikisi zor olmaz mı ki?
      Güreşte kültür fizik yapılıyor genel olarak o da kondisyon istiyor baya, boksta da art arta yumruklar ip atlama vs fazla yormaz mı beni?

• yeterli beslenme+yeterli uyku ile asla yorulmazsın.
      günlük kalori ihtiyacını hesapla. bunu hesaplamak için internette siteler var.
      kalori ihtiyacını hesapladıktan sonra kendine düzgün bir diyet listesi hazırla.
      bu diyet listesinin günlük ihtiyacın olan protein miktarını karşılaması lazım.
      mesela günlük 2800 kalori ihtiyacın var. eğer definasyon yapmak istiyorsan 2300-2500 arası kalori tüket. ama ben bulk yapıcam dersen 3100-3300 arası kalori alman lazım.
      bunların dışında bir sporcu için uyku da çok önemlidir. günde en az 8 saat karanlık bir ortamda uyuman lazım.
      bu kriterler oluştuktan sonra yorulmazsın merak etme.
      ben de haftanın her günü boks+fitness yapıyorum ve ertesi gün anında spora hazır oluyorum.
      uzun lafın kısası, beslenme ve uyku düzenine dikkat edip her iki sporu da aynı zamanda yapabilirsin. sıkıntı çıkmaz.

Yükleniyor...