Ad veya Soyadı Değişikliği yapmış olanlar bakabilir mi?

Ben soyadımı bazı nedenlerden ötürü değiştirdim. Mahkeme felan yapıldıi Tüm prosedürler tamamlandı. Ve orjinal mahkeme kararı tarafıma verildi. Mahkeme kararını nüfüs müdürlüğü dahil hiç bir yere vermemem söylendi. Fotokopileri aslı yerine kullanılacak dendi. Kimliğini gidip çıkartabilirsin dendi. Ben davayı esenler nufüs müdürlüğüne açtım ve davada taraf esenler müdürlüğü geldi.

Soru 1: Kimliğimi herhangi bir nüfus müdürlüğünden çıkartabilir miyim?

Soru 2: Önceden dava dosyasının e- devlet portalında ve uyap sisteminde görüldüğü halde şu an her iki sistemde de dosya görünmüyor sizce nedeni nedir?

Cevaplarınız için teşekkürler...

0|0
0|3

En İyi Erkek Görüşü

• 1: Esenlerden almak zorundasın çünkü davalı esenler nufus olduğundan, mahkeme kararı oraya tebliğ edilmiştir.

2: Dosua kapanmış ve karar taraflara tebliğ edilerek kesinleşmiş olduğundan e-devlet ve uyapta görünmez, mahkeme kaleminden görünür sadece.

MAhkeme kararıyla birlikte Esenler nufusa git, mahkeme kararın onlara tebliğ edilmiştir zaten, ordan yeni kimliğini al. Mahkeme kararını kaybetme, ilerde herhangi bir kurumda ve ya bir yerde sorun çıkarsa kararı göstererek sorunu çözersin ;))

0|1
    0|0
    • fakat şöyle bir durum var. Esenler olarak duruşma görüldü mahkemede esenler tarafı vardı ama kararın altında dipnotta bakırköy nüfus müdürlüğü esas no felan yazıyor. ve bana ne esenllere nede bakırköye git diye bir şey söylenmedi. Onun için sordum herhangi bir nüfus müdürlüğünde oluyo mu diye :)

• Tarifi boşver- ben sana tapu ve belediyeyi tarif etmişim- ama adres doğru...:)

• :D teşekkür ederimde zaten şaka olrak adres istemiştim :D

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 2

• k.b. cevap veremicem aksine ben sana bi soru sorcam.gayet kolay oldumu bu isim deiştirme işlemleri falan.

0|1
    0|0
    • 2 ay içinde davam görüldü. yasal süreç falan derken 2 ayda ordan de toplamda 4 ay ve 200 tl civarında bir tutar ile bitirdim bu işi. Eğer değiştirceksen yardımcı olabilirim.

• ismim uzun ve bu ismi kullanmak istemiyorum. Sosyal hayatta 2.ci bir ad kullanıyorum ve ilk ismimden rahatsız oluyorum diye dilekçe verirsen asıl nedenlerden olabilir . bu konuda yardımcı olurum. Şimdi çıkıyorum. Eğer yardımcı olmamı istersen belirtirsin .

• eywallah

• benim babam Türk ama makedonya vatandaşıydı Türk vatandaşlığına geçti eski soyadımız ayrullahiydi değişti hayrioğlu oldu buda pek güzel sayılmaz ama öncekinden iyiydi

0|1
    0|0
Yükleniyor...