Ersun Yanal sizce nasıl?

Sizce Ersun Yanal hakettiği saygıyı görüyormu iyimi yoksa kötü adammı?

0|0
1|3

En İyi Kız Görüşü

• Adam gibi adam

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Eline kaliteli bir kadro verildiğinde ve bütçe sağlandığında birkaç sezon ligi, birkaç sezon içinde de Avrupa'yı domine edebilecek potansiyele sahip çok çalıştıran, disiplinli, sert, ne yazık ki bir o kadar da kıymet bilemeyen, yanar-döner olamayan hoca. En büyük zaafı, ilk haftalarda alınan kötü sonuçlar ve devre arasından sonra form kaybıdır. En etkili yönü ise, tamamen fizik gücü ve göze hoş gelen agresif hücum futboludur.

Fenerbahçe'deki kadroya ve oyuncuların yapılarına yakından bakınca daha ilk haftadan "Şampiyon biziz, diğer takımlar sıralamayı belirlesin" demesi bile vizyonunun ve oyun şablonunun netliğini ve hocanın yüksek özgüvenini gösterir. Ersun Yanal'da olan özelliklerin benzeri Şenol Güneş'te de vardır mesela. Bakarsınız, bu hocayla olmaz dersiniz, ama öyle bir oynatır ki takımı, yahu bu hoca neden Türkiye'de hocalık yapıyor dersiniz. Cevabı nettir, Ersun Yanal, profesyonelliği abartarak geleceğini bitiren bir hocadır. Trabzon'dan Eskişehir'e, Eskişehir'den Fenerbahçe'ye, oradan Trabzon'a hep anormal bir biçimde ayrılmıştır, üstelik galibiyet oranları da standarda göre yüksek olmasına rağmen.

Pek sevilen, oyuncularıyla iyi geçinen bir hoca görüntüsü vermemektedir. Bundan dolayı, Fenerbahçe'de kendisine belki de bir kumpas kurulmuş ve gönderilmiştir."Ben buraya Fenerbahçe ile gelmedim" lafı her ne kadar doğru da olsa, hiçbir hocanın çalıştığı kulübü bu denli ayaklar altına almaya hakkı yoktur diye düşünüyorum.

Ersun Yanal, klasik başarılı, zeki ama sevilmeyen adam rolünü oynamaktadır Türk futbolunda. Elinde imkan olsa, şu anda elinde imkan olanlardan daha başarılı olur diyebileceğimiz, biraz şanssız biraz da enteresan bir teknik adamdır. Ben açıkçası, kendisinin yetiştirdiği oyuncular (Arda, Caner, Alper, Selçuk) dışında diğer oyuncuların kendisini sevdiğini hiç zannetmiyorum.

Hocaya, bu saatten sonra değiş demek mantıklı olmaz ama profesyonelliği abartarak hep kendi başarısına engel olmaktan vazgeçtiği vakit, büyük yerlere gelecektir.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 2

• 10 uzerinden 7 yı hak eden bir hoca

0|0
    0|0
  • süreklı hucumu düşünen savunmayı unutan klasık Türk teknık dırektörü...

0|0
    0|0
Yükleniyor...