Arkadaslar taekwandomu kickboksmu?

Arkadaslar taekwandomu kickboksmu?

0|0
2|4

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• 2.5 yıl civarı bulunduğum kulup gerekcesi ile muaythai boks kickboks wushu yaptım tekvando çok komik geliyor bana sadece tekmeler ile oluyor neredeyse. Muay Thai hepsine göre çok daha sert dirsek diz serbest pek yaşanmasada sakatlanmalar oluyor hepsinde olduğu gibi, ülkemizde ne kadar gelimemiş olsada önü en açık spor dalı gerek hobi olarak gerek iş olarak el verişli bir spor, kick boks ta boksun tekmeli hali işte oda daha tabi teklikeli boksa göre sonuçta iyi eğitilmiş bir bacak iyi eğilmiş bir koldan kuvvetlidir. Diyorsan ben çılgın çocuğum MuayThai tavsiye ederim yok öyle hem iş olarak olsun hemde rahat olsun Kick boks ve boks Teakwandoya bulaşma bile ama ben hicbirini tavsiye etmiyorum eğer iş olarak görmüyorsan ileride insanı sadece yıpratıyor bileklerimde sorunlar oldu 2 kez ameliyat oldum bileğimden burnum kırıldı bunları seni korkutmak içinde söylemiyorum herkese olacak diye birşey yok ama riskler var maçta çocuğa dirsek gelip 3 hafta püpet ile sadece çorba içtiğini gördüm yani gercekten amacın spor ise koşucu ol basketbol oyna yüz en güzeli yüzmek bence benim fikirlerim böyle yardımcı olduysam ne mutlu. Öhöm öhöm bu arada muay thaide 2 adet altın, Kick boks ta 3 altın 1 gümüş madalyam var egomuzuda tatmın edelim de :D

0|0
    0|0
    • @RapDinleyenÇocuk en elverişli sporun önüne boks yazmayı unutmuşum kusura bakma en el verişli olan muay thaai gibi görünmüş

• Bro eyw anlatiyon ama vucuduma ne olacagi gibimde degil valla her turlu sakatlanmaya raziyim kendimi korumak amacli istiyrum tekvando banada sacma geldi akraba var o muaythai gitmis en iyisi diyor ama imkanlarda ikisi var buyuk ihtimal kickboxa baslicam alismam ne kadar surer musabaka filan?

• Anlamıştım böyle bir amaç için başladığını dedim belki yanlış düşünmüşümdür o yüzden yazmadım :) düşünce biçimin çok yanlış kendini koruma amaçtı bir şeyler yapıyorsan k9 eğitimi almış bir rotwailler ya da alman kurdu alabilir en olmadı beline silahı takarsın bir insan bir lira bir kurşun bir lira ;) böyle amaçlarla başlarsan ne spora odaklanırsın nede başarılı olursun gücünün yettiğine gücün yeter hocamın çok güzel bir sözü vardı Dışarıda Kedi Ringde aslan olduğun zaman sen bu sporun hakkını vermişsin demektir tam tersine insanı olgunlaştırır bazı şeylerin bilincine varmısını sağlar.

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 3

Yükleniyor...