Kişilik testi : sevgilinize giden yol ?

1.Kız/erkek arkadaşınızın evine doğru gidiyorsunuz. Eve ulaşmanın iki yolu var. Bir tanesi doğrudan eve götürüyor, hızlı ama çok sıkıcı bir yol. Diğer yol ise daha uzunca fakat etrafta görülecek ilginç dükkanlar, güzel bir manzara ve renkli insanlar var. Sevgilinize gitmek için hangi yolu seçerdiniz?

2.Yolda 2 gül bahçesine rastladınız. Bir tanesi kırmızı güllerden diğeri beyaz güllerden oluşmuş. Sevgiliniz için 20 adet gül koparmaya karar verdiniz. Kaç tane kırmızı, kaç tane beyaz seçerdiniz? (isterseniz hepsini tek bir renkten seçebilirsiniz)

3.Sonunda eve vardınız. Arkadaşınız kapıyı açtı. Sevgilinizi çağırmasını rica edebilirsiniz yada kendiniz girip onu alabilirsiniz. Hangisini yaparsınız?

4.Sevgilinizin odasına gittiniz ama orda kimse yok. Gülleri orda bırakmaya karar verdiniz. Pencerenin yanına mı yoksa yatağın üzerine mi bırakırsınız?

5.Gün bitti ve artık yatma zamanı. Sevgiliniz ve siz ayrı odalarda yatıyorsunuz. Sabah uyanma vakti gelince, sevgilinizin odasına gidip bir baktınız. Sevgiliniz hala uyuyor mu yoksa uyanık mı?

6.Artık kendi evinize dönme zamanı. Kısa yolu mu yoksa uzun yolu mu tercih edersiniz?

Not: verdiğiniz cevaplar doğrultusunda soruların karşılıklarını yazacağım. Amaç biraz eğlenmek...

Güncellemeler:
Arkadaşlar cevapları burdan da yazıyorum ...

1.Yol, sizin aşka karşı nasıl bir tavır aldığınızı gösterir. Eğer kısa yolu seçerseniz, çabuk ve kolay aşık olan bir tipsiniz.

Eğer uzun yolu tercih ediyorsanız kolay kolay aşık olmuyorsunuz ve uzun zaman geçmesi gerekiyor.

2.Kırmızı güllerin sayısı ilişkiye ne kadar kendinizden verdiğinizi ve

beyaz güllerin sayısı karşılığında ne kadar beklediğinizi gösterir.
3.Bu soru sizin ilişkideki problemlere karşı nasıl yaklaştığınızı gösteriyor.

Eğer arkadaşından rica etmişseniz, o zaman problemleri yok farzetmeyi tercih ediyor

ve bir şekilde kendi kendine çözümlenmesini bekliyorsunuz demektir.

Eğer kendiniz gidip almış iseniz, o zaman biraz daha direk bir insansınız ve sorunları hemen çözmeyi tercih ediyorsunuz.

4.Güllerin nereye bırakıldığı sevgilinizi ne kadar çok görmek istediğinizi gösteriyor.

Yatağın üzerine bırakmak, onu görmeyi çok istediğinizin göstergesi,

buna karşılık pencere kenarına bırakmak görüşmesenizde olur anlamına geliyor.

5.Bu soru sevgilinizin kişiliğine nasıl yaklaştığınızı gösteriyor.

Eğer onu uyurken buluyorsanız, sevgilinizi olduğu gibi seviyorsunuz.

Eğer uyanıkken buluyorsanız, sizin için değişmesini bekliyorsunuz demektir.

0|0
12|24

En İyi Erkek Görüşü

• 1- kısa yol

2- hepsini kırmızı alırım

3- kendim gidip alırım

4- yatağa bırakırım

5- uyuyor

6- kısa yol

hadi rastgele :P

0|0
    0|0
    • hani cevaplar nerede? keklendik mi nedir?

• Yol kısımları hariç hepsi doğru..güzel testmiş. teşekkür ettim. :)

• rica ettim :)

Erkekler Ne Diyor 23

• 1. sorunun cevabı evine uzunca yoldan gitmek isterim hem sevgilimleyken sıkılmam nasılsa nereye gittiğimi bilmiyorum

2. sorunun cevabı 10 tane beyaz 10 tane kırmızı olsun isterim ve o kırmızı gülde beyaz güllerinn içinde kalp olacak şekilde ayarlarım etrafında beyaz güller olacak hayal etmişsindir.

3. öper ve içeri girerim beklemem dışarda

4. yatagının üstüne hatta yorganının içine keşke görmesin elimdeyken ben gittikten sonra görsün isterim

5.uyanık kalvaltı hazırlıyor ;)

6. kısa yolu

0|0
    0|0
  • 1. diğer yolu seçerim 2.20 tane beyaz alırdm 3.kendim girip alırım 4.yatağın üzeri 5.uyuyor 6.uzun .. merakla bekliorumm :S

0|0
    0|0
  • 1.kısa ve sıkıntılı yol. sıkıcı olsa ne olur.

2. 15 tanesi kırmızı -5 tanesi beyaz. 15 i ona olan Aşkım 5 tane ona olan Saygım temizligim

3.Eve girip olmaz kapıda beklerim.

4.yatagına bırakırdım güzel bir şekilde.

5.Uyuyor..

6.kısa yol. :)

0|0
    0|0
  • Uzzzun yolu secerim. o ilginc dukkanlardan ilginc hediyeler alip goturmek icin... 15 tane kirmizi 5 tane beyaz gul koparip kirmizilarin arasina dagitirdim.

Girip kendim alirdim onu...

Yataginin uzerine birakirdim xicekleri...

Donerken kisa yolu secerdim...

0|0
    0|0
    • Bir de uyanik olurdu :)

• uyumadım da cevapları bugün vermek istededim :) uzun yolu sevdiğin için :kolay kolay aşık olmuyorsunuz ve uzun zaman geçmesi gerekiyor... 2.soruya verdiğiniz cevap ise Ne kadar kırmızı gül seçtiysen o kadar ilişkide her zaman kendinden veriyorsun yani Aşk da her zaman çok fazla taviz veren tarafsın beyaz güllerin sayısı karşılığında ne kadar beklediğinizi gösteriyor... Eğer kendiniz gidip almış iseniz, o zaman biraz daha direk bir insansınız ve sorunları hemen çözmeyi tercih ediyorsunuz...

• Yatağın üzerine bırakmak, onu görmeyi çok istediğinizin göstergesi, ve son soruda verdiğin cevap ise Eğer kısa yolu seçmiş iseniz genelde aşklarınız çok çabuk bitiyor demektir.

• 1- uzun yol

2- 7 tane kırmızı qül ( birtane damak cıkolata )

3-ben qırıp onuda alırım.

4- yataqın uzerıne

5- uyuyor

6- uzun yol

0|0
    0|0
    • 1-kolay kolay aşık olmuyorsunuz ve uzun zaman geçmesi gerekiyor.

2.Ne karşı taraftan ne de kendinizden taviz vermediğinizi gösteriyor.

3. kimseye ihtiyaç duymayan bir insansınız.Kendi işimi kendim halederim

4.Onu görmeyi çok istiyorsunuz.

6.onu olduğu gibi seviyorsunuz.

7.uzun yol ise lişkide aşkınızın daha uzun süre devam edeceğini gösteriyor

• 1- kısa yolu seçerdim çünkü amacım arkadaşıma bir an önce kvuşmak için(çok özlemişim balımı)

2-10 tane kırmızı akım ve sevgimi simgeliyor.10 tane beyazda saflıgı temizligi ve güzelligi simgeliyor

3-kendim girip alırdım aracı kullanmadan

4-yatagın üzerine

5-hala uyuyor onu öperek ve sevgi sözcükleriyle uyandırıdım (benim biricigim benim bebegim gönl tanem aşkım balım bal dudaklım

6-uzun yolu tercih ederim gidene kadar keyfini çıkarmak için

0|0
    0|0
  • Uzun yolu seçerdim.

1 kırmızı 19 beyaz seçerdim.

Çağırmasını rica ederim.

Masanın üstüne bırakırım ama illa ikisinden biri diyosan, pencerenin yanına kadar yürüyemem yatağın yanına bırakırım.

Niye ayrı yatıyoz ki. Neyse boşver uyanık olabilir.

Uzun yoldan dönerim.

0|0
    0|0
    • 1.Eğer uzun yolu tercih ediyorsanız kolay kolay aşık olmuyorsunuz ve uzun zaman geçmesi gerekiyor.

2.Aşkta kendinizden çok taviz vermeyen ama karşı taraftan çok fazla beklediğinizi gösterir.

3.Eğer arkadaşından rica etmişseniz, o zaman problemleri yok farzetmeyi tercih ediyor

5.sizin için değişmesini bekliyorsunuz demektir.

6.uzun yol ise lişkide aşkınızın daha uzun süre devam edeceğini

• Çok çelişkili

• kişilik testi bende paylaşmak istedim .

• 1) 1. hızlı yol

2) sayısını belirleyemem bakıp karar veririm ama kırmızı fazla olur

3) kendim giderim

4) yatağa bırakırım

5) uyuyor

6) kısa yol

0|0
    0|0
    • 1.Hızlı yol Aşk meşk işleri uzadıkça sıkıcı olduğuna inanıyorsunuz. ve kolay kolayda aşık olmuyor seçici davranıyorsunuz.

2.Kırmızının fazla olması sizin daha fazla taviz veriyor olmanız.Beyaz ise ondan beklediğiniz

3.kimseye ihtiyaç duymayan bir insansınız.Kendi işimi kendim halederim

5.Uyuyor olması onu olduğu gibi sevdiğinize işarettir

6.kısa yolu seçmiş iseniz genelde aşklarınız çok çabuk bitiyor demektir.

• teşekkürler :)

• 1.uzun yol.

2.20 kırmızı gül.

3.kendim alırım.

4.yatağın üzerine.

5.uyanık.

6.uzun yol.

0|0
    0|0
    • 1-kolay kolay aşık olmuyorsunuz ve uzun zaman geçmesi gerekiyor.

2-%90 kendinizden veriyorsunuz Aşkta ve karşılığında hiç birşey bekliyorsunuz demektir.

3-o zaman biraz daha direk bir insansınız ve sorunları hemen çözmeyi tercih ediyorsunuz.

4- yatağın üzerine bırakmak,onu görmeyi çok istediğinizin göstergesi,

5-sizin için değişmesini bekliyorsunuz...

6-Eğer uzun yolu seçmişseniz bir ilişkide aşkınızın daha uzun süre devam edeceğini gösteriyor

• 1. Uzun yol 2. 20 tane kırmızı gül 3.Kendim girip alırım. 4. Yatağının üzerine bırakırım. 5.Uyuyor. 6.Uzun yol.

0|0
    0|0
    • 1.Eğer uzun yolu tercih ediyorsanız kolay kolay aşık olmuyorsunuz ve uzun zaman geçmesi gerekiyor.

2.aşkta kendinizden çok taviz veren tarafsınız.karşılığında hiç birşey beklemiyorsunz

3.o zaman biraz daha net bir insansınız ve sorunları hemen çözmeyi tercih ediyorsunuz.

4.onu görmeyi çok istediğinizin göstergesi

5.Onu olduğu gibi seviyorsunuz.

6.uzun yol ise lişkide aşkınızın daha uzun süre devam edeceğini gösterir

• o bna gelsin yorulmayalım güller yoollar arkadaş filan oo tembel adamım ben

0|0
    0|0
  • 1-uzun yolu 2-15 kırmızı 5 beyaz 3-çağırması için rica ederim 4-yatağın üzerine 5-uyanık 6-uzun yol

0|0
    0|0
  • 2. yolu tercih ederim ve hızlı yürürüm :)

güllerden 11 kırmızı 9 beyaz alırım sizin tek rakam takıntınız var cunku :)

kendım eve gırerım

yatagın üzerine

hala uyuyor ben ona kahvaltı hazırlıyor olurdum :)

uzun yolu tercih ederim

0|0
    0|0
  • 1- sevgilimin yanına bir an önce varmak için kısa yolu seçerdim

2- 10 kırmızı 10 beyaz iki rengin anlamıda bariz ortada

3- sevgilimi girip içerden alırım

4-yatağın üstüne bırakırım

5- muhtemelen uyuyor olur

6- uzun yolu tercih ederim

0|0
    0|0
  • 1.yoldan giderdim 10 kirmizi 10 beyaz gul alirdim kendim gider alirdim yataga birardim hala uyuyor uzun yolu secerdim

0|0
    0|0
  • 1 kısayol

2 19 beyaz gül bi tane kırmızı

3 kendim giderim

4yataga

5 uyanıtıktır galiba :D

6 uzun yol

0|0
    0|0
  • 1. kısa yol - aynı sayıda güller - kendim girerim- yatağın üzerine - uyuyor -kısa yol.

0|0
    0|0
  • uzun yol

20 kırmızı

kendim girip alırım

yatağın üzerine

uyanık

kısa yol

0|0
    0|0
  • 1- hızlı ama sıkıcı yol 2-20 tane kırmızi gül 3- kendim girip alırım 4- yatagın üzerine 5- hala uyuyor 6-uzun yolu seçerim

0|0
    0|0
    • 1. Aşk meşk işleri uzadıkça sıkıcı olduğuna inanıyorsunuz.

2.Ama aşkta kendinizden çok fazla taviz veriyor,karşı taraftan hiç beklemiyorsunuz.

3.kimseye ihtiyaç duymayan bir insansınız.Kendi işimi kendim halederim

5.Uyuyor olması onu olduğu gibi sevdiğinize işarettir

6.uzun yol ise lişkide aşkınızın daha uzun süre devam edeceğini gösteriyor

• vay be nerdeyse hepsi dogru

• 1- İkinci Yol

2-15 adet beyazgül ve ortada 5 kırmızı, ya da tersi

3-anlamadım evde başka arkadaşı da mı var? öyleyse beklerim çarmasın

4-hangi safpencereyebırakır ki tabi ki yatağ

5-uyuyo olabilir

6-kısa yol

0|0
    0|0
    • 1.Uzun yolu seçmeniz sizin aşka karşı nasıl bir tavır aldığınızı gösterir.Yani kolay kolay aşık olmuyorsunuz ve uzun zaman geçmesi gerekiyor.

2.Beyaz gülün fazla olması Ondan %90 taviz bekliyor ve karşılığında %10 Taviz veriyorsunuz.

3.Yani kendin gidersin:) buda sorunları hemen çözmeyi isteyen bi insan olmanızdan kaynaklı.

4.onu görmeyi çok istediğinizin göstergesi,

5.Onu olduğu gibi seviyorsunuz.

6.kısa yol ise:genelde aşklarınız çok çabuk bitiyor demektir

• evet yanlış olmuş özür :) .Bu soru sizin ilişkideki problemlere karşı nasıl yaklaştığınızı gösteriyor.

Eğer arkadaşından rica etmişseniz, o zaman problemleri yok farzetmeyi tercih ediyor

• hımm.. ona bi şerh koymak lazım. gerçi ben CURRENT ilişki doğrultusunda düşünüyorum be mihenk olamaz heralde.. zaten ilişki de sayılmaz o kadar :-)) bilimselliğe gölge düşürmemek lazım

• bu kararları o anki ruh haline göre verebilecek o kadar çok insan tanıyorum ki bunlardan biri olarak bunu söylüyorum

0|0
    0|0
  • ben gitmekten vazgeçtim

0|0
    0|0
  • 1.) 1. yol

2.) 15 kırmızı, 5 beyaz

3.) kendım alırım

4.)uyuyor

5.) kısa yol

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 12

• 1: kısa yolu tercih ederim.

2: 20sinide kırmızı alırım.

3: kendim içeri girer; onu bulurum.

4: pencerenin kenarına bırakırım.

5:hala uyuyor.

6:uzun yolu tercih ederim.

0|0
    0|0
    • 1.kısa yol:çabuk ve kolay aşık olan bir tipsiniz.

2.Ama aşık olduğunuzda karşı tarafa çok taviz veriyorsunuz.

3.sorunları çözerken kimseye ihtiyaç duymuyorsunuz.

4.pencere kenarına bırakmak görüşmesekte olur anlamına geliyor.

5.sevgilinizi olduğu gibi seviyorsunuz.

6.bir ilişkide aşkınızın daha uzun süre devam edeceğini gösteriyor

• 1. kısa yol

2. 10 kırmızı 10 beyaz

3. dalarım içeri hiç çekinmem

4. pencere önü sıkıntı yatak üstü iyidir

5.o hep uyur kesin yine uyuyodur.

6.uzun yol

0|0
    0|0
    • 1.Yol, sizin aşka karşı nasıl bir tavır aldığınızı gösterir. Eğer kısa yolu seçerseniz, çabuk ve kolay aşık olan bir tipsiniz.

2.Kırmızı güllerin sayısı ilişkiye ne kadar kendinizden verdiğinizi ve beyaz güllerin sayısı karşılığında ne kadar beklediğinizi gösterir.

3.Bu soru sizin ilişkideki problemlere karşı nasıl yaklaştığınızı gösteriyor. kendiniz gidip almış iseniz, o zaman biraz daha direk bir insansınız ve sorunları hemen çözmeyi tercih ediyorsunuz.

• 4.Güllerin nereye bırakıldığı sevgilinizi ne kadar çok görmek istediğinizi gösteriyor.

Yatağın üzerine bırakmak, onu görmeyi çok istediğinizin göstergesi,

5.Bu soru sevgilinizin kişiliğine nasıl yaklaştığınızı gösteriyor.sevgilinizi olduğu gibi seviyorsunuz.

6.Eve dönüş yolu bir insana ne kadar süre aşık kalabileceğinizi gösteriyor.uzun yolu seçmişseniz bir ilişkide aşkınızın daha uzun süre devam edeceğini gösteriyor

• mükemmel sevgiliymişimde haberim yokmuş :P

• 1-kısa yol

2-19 kırmızı 1 beyaz beyz kırmızılarn tam ortasında olsun :D

3-girip alırım

4-yataqın uzerıne

5-uyuyo garıbım

6-uzun yol

0|0
    0|0
    • 1.çabuk ve kolay aşık olan bir tipsiniz.

2.Kırmızı güllerin sayısı ilişkiye ne kadar kendinizden verdiğinizi ve beyaz güllerin sayısı karşılığında ne kadar beklediğinizi gösterir.

3.Bu soru sizin ilişkideki problemlere karşı nasıl yaklaştığınızı gösteriyor.gidip almış iseniz, o zaman biraz daha direk bir insansınız ve sorunları hemen çözmeyi tercih ediyorsunuz.

4.Güllerin nereye bırakıldığı sevgilinizi ne kadar çok görmek istediğinizi gösteriyor.

onu görmeyi çok istiyorsunuz

• 5.Bu soru sevgilinizin kişiliğine nasıl yaklaştığınızı gösteriyor.

Eğer onu uyurken buluyorsanız, sevgilinizi olduğu gibi seviyorsunuz.

6.Eve dönüş yolu bir insana ne kadar süre aşık kalabileceğinizi gösteriyor.Eğer uzun yolu seçmişseniz bir ilişkide aşkınızın daha uzun süre devam edeceğini gösteriyor

• 1-sıkıcı yol kısaysa sabrederim sıkıcılığa rağmen kısa yoldan giderim amaç sevgiliye çabuk ulaşmak onu bekletmemek:)

2-10 kırmızı 10 beyaz eşitliği bozmayalım:)

3-ayıp şimdi girip almak rica ederim x i görmeye geldim derim

4-pencerenin yanında bir komidin varsa üzerine koyarım yatak hoş olmaz

5-bilmem uyuyor gibi düşündüm

6-farketmez uzun yol olabilir güzel bir gün ise geçirdiğim düşünerek gelirim

0|0
    0|0
    • 1.çabuk ve kolay aşık olan bir tipsiniz... İlişkinde kısa yolları seçiyor ve çabuk sıkılıyorsun.

2.Eşit şekilde taviz veriyorsun ne kendinden ne de ondan çok veriyorsun.

3.Bu soru sizin ilişkideki problemlere karşı nasıl yaklaştığınızı gösteriyor.

4.:) cevabınıza karşılık bulunamadı :D

5.uyuyor olması onu olduğu gibi sevdiğiniz anlamında

• 6.Eğer uzun yolu seçmişseniz bir ilişkide aşkınızın daha uzun süre devam edeceğini gösteriyor

• 1- (uzun yolu seçerdim) etrafın nasıl olduğu mühim değil, yolumuz uzun olsun yeter. Sevdiğim adamla ne kadar çok vakit, o kadar huzur demek.

2- (beyaz) hepsini beyaz seçerdim.

3- (sevgilimi gidip kendim alırım)

4- (pencerenin yanına koyardım)

5- Sevgilimle niye ayrı uyuduğumu anlamadım, beraber uyumak var iken ayrı odalarda bir de.. (uyuyor diyelim bari)

6- (kısa yol)

Emeğin için teşekkür ederim, sonuç güzel olsun litfenn :))

0|0
    0|0
    • 1.uzun yolu tercih ediyorsanız kolay kolay aşık olmuyorsunuz ve uzun zaman geçmesi gerekiyor.

2.beyaz tercih etmişseniz, %100 Karşı taraftan taviz vermesini bekliyorsunuz.

3.kendiniz gidip almış iseniz, o zaman biraz daha direk bir insansınız ve sorunları hemen çözmeyi tercih ediyorsunuz.

4.pencere kenarına bırakmak görüşmesenizde olur anlamına geliyor.

6.kısa yolu seçmiş iseniz genelde aşklarınız çok çabuk bitiyor demektir.

Rica ederim :)

• 1 Uzun yol

2 10 kırmızı 10 beyaz

3 çağırmasını rica ederim

4 pencerenin yanına bırakırım

5 uyuyor

6 kısa yol

0|0
    0|0
    • 1.Yol, sizin aşka karşı nasıl bir tavır aldığınızı gösterir.uzun yolu tercih ediyorsanız kolay kolay aşık olmuyorsunuz ve uzun zaman geçmesi gerekiyor.

• teşekkürler çok güzel bir test

• rica ederim :)

• 1) gerçekten sevgilim ise bu sıkıcı seçimi istemediğimi bilip kendi gelir 2)aşk beyaz gülmüş o yüzden 11 tene beyaz 9 tane kırmızı gül seçerim 3)o benim sesimi duyunca gelir bence bu baya mantıksız bir soru olmuş bu arada ya da kapıda seslenirim ben geldim diye içeri doğru :) 4)yatağın üstüne masa varsa masaya ama 5)uyuyor 6)her zaman gittiğim yolu kısa ve güzenli olanı

0|0
    0|0
  • 1. birinci yoldan giderim

2. hepsini kırmızı seçerdim

3. kendim girip onu alırım

4. yatağının üstüne yerlere hertarafa serperim

5. uyanmış

6. uzun yol

0|0
    0|0
  • 1 kisa yol

2 kirmizi olsun..beyazlar burda mezarliklara koyulurda ondan

3 cagirsin

4Yataginda

5 o kesin uyuordur

6 kisa yoldan

0|0
    0|0
  • Bu ne be hahahah doğru hepsi:-D

0|0
    0|0
  • 1. hizli yoldan giderdim

2. 20 adet kirmizi gül alirdim, beyazgül hic almazdim

3. sevgilimi cagirmasini rica ederim

4. yatagin üzerine birakirim

5. uyuyor

6. uzun yolu tercih ederim

0|0
    0|0
    • 1.Yol, sizin aşka karşı nasıl bir tavır aldığınızı gösterir.Eğer kısa yolu seçerseniz, çabuk ve kolay aşık olan bir tipsiniz.

3.Bu soru sizin ilişkideki problemlere karşı nasıl yaklaştığınızı gösteriyor.Eğer arkadaşından rica etmişseniz, o zaman problemleri yok farzetmeyi tercih ediyor ve bir şekilde kendi kendine çözümlenmesini bekliyorsunuz demektir.

• tesekurler, emegine saglik:)

• tesekkür ederim, bana uyuyor yazilanlar :-)

• ayy ya soruna 5 * keske bu sorulardan cok olsa, hemen cevapliyorum:)

1. o gunki halime bagli, fakat hizli yolu secerdim.

2. 15 tane kirmizi 5 tane beyaz

3. kendim girip onu alirdim

4. yatagin uzerine birakirdim

5. uzun yolu tercih ederdim

:) bekliyorum

0|0
    0|0
    • 5 no. uyuyor ( es gecmisim)

6. no uzun yolu tercih ederdim

• 1. Eğer kısa yolu seçerseniz, çabuk ve kolay aşık olan bir tipsiniz

2.Kırmızı gül Ona fazla taviz verdiğiniz gösterir.Beyaz gül ise ondan da bekliyorsunuz ama sizin verdiğiniz kadar değil.

3.sorunları hemen çözmeyi isteyen bi insansınız.

4.onu görmeyi çok istiyorsunuz

6.ilişkide aşkınızın daha uzun süre devam edeceğini gösteriyor

Yükleniyor...