Dini kitabınızı okudunuz mu?

Kaçınız inandığınız dinin kutsal! kitabını okudu, araştırdı? (Dürüst cevaplar bekliyorum)

0|0
1814

En İyi Kız Görüşü

• Dini kitaplara inanmıyorum.

İlahi dinlerin hepsinin kitabını okudum ve böylelikle "ateist" olduğuma karar verdim.

Allah çok kibirli..."Biz bunu yaptık,şunu yaptık,onu öyle ettik,bunu böyle biçtik!" O ne ya?

2|2
    8|2
    • Sen Allah'ın büyüklüğünü kabul etmediğin için kibirli olabilir misin?

Bir eksiyi ben verdim...

• tanri ve Allah diye bisey yoktur. senin icin tanri herhangi bir heykel olabilir ama Allah heykel degildir , sureti belli olmayan ama ellerini de actiginda kulu geri cevirmeyendir ama sen anlamazsin bunlari , insallah b i gun bu dediklerine pisman olmazsin

• Drasdoff is running şirk to Allah.Gonna burn in cehennem forever.

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 17

• 3cu sinifta basladim kurslara gidipte ogrenmeyi. mealini okumak o kadar anlamli gelmiyor bana goz nuru dokupte arapcasini okumak daha iyi bence :)

0|0
    1|0
    • Arapçayı bliyorsan sorun yok. Ama sadece arap alfabesini bilip sadece ses çıkartıyorsan anlamıyorsan pek bir anlamı yok önemli olan anlamak

• tamam tamam ugrasamicam sizin gibi laf anlamaz insanlarlar

• Evet okudum.

Okuyabilirsiniz , düşünebilirsiniz , ateist olabilirsiniz veya..

Ama Allah'ı hissetmek her kula nasip olmaz..Allahı hissedin.

3|0
    1|0
  • okudum, sonuç = deizm.

0|1
    0|0
    • Deistlikte iyidir sonuçta dinlerin saÇmalıgın görmüşsün zararını anlamışsın.

• kesinlikle, arada bi agnostikliğe yöneliyorum felan hala sorgu aşamasındayım :D

• Güzel zamanı gelince*kararını verirsin araştırmaya ,düşünmeye devam ;)

• Ben bi ara Kuran-i Kerim'in mealini okurdum ama çok korktum bazi kisimlarinda ve bitirmedim açikcasi.. Ölümle baslayan yolculuk diye bir kitap var. Onu okudum bitirdim, aman aman derim, Zaten okuduklarimdan çok etkilenen bir yapim var...

0|1
    0|0
    • Ben zerdüstlerin dini kitabi ''Avesta''yi çok merak ediyordum bi ara youtube'da sadece bi parçasini dinlemistim ve kitabi internetten bulabilseydim gerçekten okurdum.. Ondan ziyade incilin ve tevrati tam anlamiyla arastirdim diyemesemde okumusumdur parça parça sirf meraktan ...

• alicam eksileri -___-

• evet başka konularda kafana takılan olursa sorabilirsin yardımcı olmaya çalışırım

• Kurani okudum hatim ettim :)

1|1
    0|0
  • kuran mı diyosun

1|0
    0|0
  • Dini bir kitabım yok

sorduğun Kur'an ise okudum bir miktar Türkçe, sırf meraktan.

Aynı şekilde İncil'i de.

ilgilenmiyorum. yorumsuz.

1|1
    3|3
  • herkes seninle aynı fikirde olmak zorundamı niye kendi fikirlerini yaymaya çalışıyorsun amacın ne

0|0
    0|0
    • :) Bu dediğin aslında sizin için geçerli. Her alanda dini yayıyorsunuz okullarda,sokaklarda her türlü sitelerde sayamadığımız kadar kanal,site,vakıf vb var ama bizler bir kaç yerde düşüncemizi aktarınca aktarmaya çalışınca hemen karşı çıkmalar başlıyor. İki yüzlü olmamak gerekir her alanda dini yayıp sonra burada niye fikirlerini yayıyorsun demek olmaz.

• ben nerede hakaret ettmde böyle konusuyorsun

• sen genel olarak demişsin bende genel olarak söyledim şahısına demedim

• Kuranı okudum :)

0|0
    0|0
  • Arapça anlamadığım birşeyi okumaktansa Türkçesini okumayı tercih ediyorum.

0|0
    0|0
  • Kitap okumam da makale yazı türleri okumuşluğum var

1|0
    1|0
  • arapçasınıda okudum türkçesinide

1|0
    0|0
  • Tamamen okumaya fırsatım olmadı, okumayı istiyorum ama. İncili ve Tevratı da yarım yarım okumuşluğum var.

0|0
    0|0
  • İncil i okudum biraz buarada hristiyanım anlamıssındır.:D

0|0
    0|0
  • Okudum, okudum öylece..

0|0
    0|0
  • okudum ama ona uygun yasiyormusun diyecek olsan, hayir malesef inancima uygun bir yasantim yok.

0|0
    0|0
  • okumadım :/

0|0
    0|0
    • En yakın zamanda Türkçe mealini okumanı tavsiye ederim.

• cehennem için değil çok iyi bir motivasyon aracı.allaha dua edip kabul et allahım dediğinde o kadar inanıyorsun ki gerçekten oluyor.şöyle düşün; bazı çözümü olmayan hasalıklarda doktorlar placebo verir.placebo gerçekte ilaç olmayan draje tarzı bişey.ama hasta onu içince iyileşeceğine o kadar inanır ki iyileşir.kanıtlanmış şeyler bunlar

• bu bakımdan olaya bakıyorsun iyi ama dnlerin sacma oldugunu dünyaya zarar verdğini unutmadan bu tarz düşünürsen bence sorun yok

Erkekler Ne Diyor 14

• inandığım vakitler okumuştum

diğerlerini de karıştırdım biraz

0|1
    0|0
  • 2 kez okudum ve ateist oldum :(

1|1
    0|0
  • Acaba sen inanmadığın dinin kitabını okudun mu bende onu merak ediyorum. Ateist olmadan önce bi okuyayım araştırayım dedin mi. Çok önemli bi mesele bu çünkü.Hem bu dünya hem diğer dünya için. Körkütük ateist olmamışsındır heralde ve inananlardan daha çok okuduğunada eminim. O halde şu ayet senin için dostum;

“Allah onların kalplerini ve kulaklarını mühürlemiştir, gözlerinde de kalın bir perde bulunmaktadır ve onlar için büyük bir azap vardır.” (Bakara, 2/7)

2|0
    0|0
    • Doğru bildin ateist olmadan önce çok okudum ateist olmamda yazdığın ayetinde ufakta olsa payı var ;)

• Hepsini okudum (özellikle kuranının mealini en az 3 kez okumuşumdur). Anlayıp üzerinde uzun uzun düşününce hiçbir dine inanmamaya karar verdim...

0|1
    0|1
    • Seni dininden edecek ne yazıyordu kuranda merak ettim?

• Dostum son 2 senedir kendimi o kadar mutlu ve huzurlu hissediyorum ki gerçekleri gördükten sonra. Bu kararı verme aşamsından birçok arkadaşımla, birçok kişiyle tartıştım inançlı müslüman olan. Ama gördüm ki karşındaki ne kadar inançlıysa tartışma o kadar saçma bir hal alıyor. Hem bilmiyor inandıkları dini, daha da kötüsü bilmediklerini de bilmiyorlar. Yaptıkları iş altta kalınca ve cahilliklerini anlayınca, kabalaşıp küfür etmek.Tartışmalardan edindiğim tecrübe budur.O yüzden kimse umrumda değil

• Aynen dediğin gbi aslında bu soruyu sormamımda amacı o aslında burada cok kişi okumus sözde belki doğrudur ama bir okadar okayıp yazmayan var hata ülkede çoğu insan inandığı kitabı okumuyor. Sonrada gelp seninle tartışıyor bence kişiye göre tartış bazılarıyla tartışmaya girmek hiç gerek yok sonuçta herkes gerçeği bilmek zorunda değil ;)

• Hatim indirdim iki kere ...

ayrıca tevrat, zebur, incil (Matta, MArkos,Luta,Yuhanna da dahil olmak üzere) okudum.

3|0
    0|0
  • Okudum, ama küçümsercesine ya da bunlar ilahi emirlerdir şeklinde yüceltircesine değil. Kutsal kitaplarda yazılanların tarihsel gerçeklere dayanan metafizik soslu öyküler olduğunu biliyorum. Benim ilgimi çeken şey dayandığı tarihsel gerçekliği. Anlatılanın neresi metafizik, neresi değiştirilmiş, niye değiştirilmiş abartılmış, aslında o tarihte ne oldu bitti, bunlar ilgimi çekiyor. Dinsiz bile olunsa, kutsal kitaplar okumaya değerdir

0|0
    0|0
    • Güzel konuya değinmişssin. Kitaplardaki çoğu olaylar kulaktan kulağa geçiş ve abartmalardan kaynaklanıyor bu gün bile bir olay oluyor bir bakıyorsun başkası çok farklı anlatmış heleki bundan binlerce yıl önceki hayat tamamen böyle olduğunu düşününce bu hikayelerin çıkması normal. varsa takıldığın bir yer bildiğim kadar anlatırım

• Takıldığım bir yer yok, sağol

• evet okudum sonu şöyle bitiyordu

-----SPOİLER ------

her canlı ölümü tadar

-----SPOİLER ------

0|0
    0|0
  • okudum birçok kez.

geçen incile bakayım dedim internetten bir başlıyo masal anlatıyor gibi çok garip ve basit geldi.Yuhannaydı okuduğum roman okuyorum havasına girdim devam ettirmedim

0|0
    0|0
  • Okudum defalarca...

1|0
    0|0
  • Hiç inanmam arkadaşım, Kadim kitap ve kuranı okudum.

0|0
    0|0
  • türkçesini okudum ama uyguladın mı dersen orası muamma

0|0
    0|0
  • İnanamamanın sebebi bu mu? Ateistler neye inanırlar?

0|0
    0|0
    • Evet ateistlerin bilinenin aksine temeli evrim vb bilim değil dinlerin kutsal kitabıdır. Diğer bilimsel olaylar ateistliği destekler ama ateistliğn temelini din ktaplar oluşturur. Ateistler metazifik birşeye inanmaz ateizmin dini olarak inancı yoktur. Diğer görüşler kişiye göre değişir ideolojik vs

• Kuranı kitabı mukaddesi vedaları tipitakayı hepsini okudum

0|0
    0|0
  • az biraz kitap okudum

0|0
    0|0
Yükleniyor...