Üniversite gereksiz midir?

artık insanlar üniversite yerine kursa gidip meslek sahibi oluyorlar üniversite dekan ve rektörleri sizce başarısız mıdır

0|0
15|11

En İyi Erkek Görüşü

• ünideki başarı kişiye bakar

o kadar da kötülemeye gerek yok ünileri

isteyene imkan sağlanır, imkan yoksa anlaşmalı ünilere gider araştırmalarını orada yapar

herkesin okumaya çalışmasından dolayı böyle oluyor

sadece gelecek kaygısıyla üni okunmaz, öyle gidenlerden diplomayı alıp çıkıyor

gitsin meslek öğrensin daha iyi

2|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 15

• üniversiteler genellikle üst kadroyu yetiştiriyor. ama her işte, üretici kadro da lazım olduğu için; hem üniversiteler gereklidir hem de kurslar.

1|0
    0|0
  • Bence değildir evet, her şey üniversite okumak değil .. bakınız dünyanın en zenginleri..

0|0
    0|0
  • İzmir'deyken ilköğretim mezunu 19 yaşında bir çocuğun mcdonaldsda müdür olduğunu görünce gereksiz geldi ama kişinin olmak istediği noktaya göre değişir bu diploma işi.

0|0
    0|0
  • başarısızlar insanlar mesleklerinde kullanmayacağı bi sürü saçmalıkla oyalanıyolar asıl gerekli kısım öğretilmiyo biçok bölmde

0|0
    0|0
  • gereklidir. doğru ünv yi ve hedefi seçtiğinde tabi

0|0
    0|0
  • Hayır tabi ki degil.Kursa giden adamla üni okuyan adam arasında çokkk fark var.

0|0
    0|0
    • ne yönden fark var biraz daha açar mısınız bilgisayar mühendisi biri internet sitesi açamazken kendini geliştiren biri bir çok siteye sahip sosyal medyada bu gibi örnekler her meslek dalında mevcut

• üniversite gereklidir. ama ne yazık ki üniversite mezununa değer verilmiyor

0|0
    0|0
  • Kimine gereklidir kimine gereksizdir.

0|0
    0|0
  • Gereklidir ,en azından sosyo-kültürel bakımdan geliştiğin bir ortam.

0|0
    0|0
  • Universite mezunu ve halinden memnun cok az insanla karsilastim.

0|0
    0|0
  • bölüm üniversite hiç farketmez bence üniversite kültürü denen şeyi almak bile insana çok şey katar

0|0
    0|0
  • seçtiğin bölüm ve üniversite önemli,gereksiz değil.

0|0
    0|0
  • üniversite gereklidir.

0|0
    0|0
  • üniversteyle kurs kıyaslanmaması gereken şeylerdir kursa giderek öğrendiğin şeylerden çok daha fazlasını google kullanarak da yaparsın tabi kurs sana sertifika verir o ayrı ama okul sana o mesleğin felsefesini ve etiğini gösterir ha yemişim iş ahlakını dersen sana kalmış tabi...

0|0
    0|0
  • tabiki gerekli senin dedigin kurslar ara eleman icindir

0|0
    0|0
    • ilkokul mezunu çok yönetici var ne ara elemanı? örneğin arkeoloji okuyup ceo mu olcaksın yada fizik kimya çok fazla bölüm sayabilirim sana

• ben yonetici falan demedim fizik okuyunca yonetici olmuyorsun hem senin yoneticiden kastın bi magaza yonetmek mi, sen 4 sene isletme okursun bi holding de finas uzmanı portföy uzmanı vs olursun ama bi büro kursuna gidersin holdingde en fazla muhasebeye bakarsın buda ara elemandır

Erkekler Ne Diyor 10

• Üniversite kavramı evrensel olarak geçerlidir olması gerekir..Ama türkiyede üniversite geçerliliğini yitrmiştir..Bizim eğitim sistemimizde ezbercilik sıradanlık vardır..Kalbur üstü yabancı üniversitelerde pratik eğitim vardır..Hayat pratiktir eğitimde pratik olmazsa o eğitim eğitim değildir..Üniversiteden mühendislik diploması alıp işe başladığında sudan çıkmış balıka dönen öğrenci sayısı bol miktardadır..Bütün bunların yanında türkiyede üniversite okumak bitirmek ve işe başlamak everest dağına tırmanmak gibidir..Kişi ancak hayata ve para kazanmaya 25 yaş ve sonrasında başlayabilir..Oysa üniversitede 18 yaşından sonra harcanan 7 sene çalışılarak yada kendine iş kurarak kişiyi hayata erken atar..Türkiyede eğitim basit ezberci ve öğrencinin vaktini çalan eğitimdir..

1|0
    0|0
  • Üniversite gereksiz değil de herkese de lazım değil, kimisininde alınmayın ama haddi değildir, kafa basmıyorsa basmıyor, boşa şarz etmenin anlamı yok. Herkes yeteneğin/elinden gelen/hayal üçlemesinde en iyisini yapsın.

0|0
    0|0
  • Üniversite sadece ülkemizde gereksizdir. (bazı bölümler hariç)

Bu kadar saçma sapan bir sistemde okumanın mantığı yok. Ne üniversite öncesi, ne okuması, ne de sonrası gerçekten sağlam bir dayanakta ve düzgünlükte değil. Bu ülkenin bir çok şeyinde olduğu gibi düzeltilmesi gereken koca bir sistem var. İşine gelmiyor bazı çevrelerin yoksa neden düzelmesin?

0|0
    0|0
  • Üniversite dekan ve rektörleri (hepsi için geçerli değildir) parasına bakan, eğitimle akademiyle ilgisi olmayan kişilerdir.

0|1
    0|0
  • İyi bir bölüm okunmuyorsa gerekli görmüyorum, a.ö.f den 4 yıllık bir diploma almak daha mantıklı

0|0
    0|0
  • bence düzenli bir sex hayatı için gereklidir.

0|0
    0|1
  • Üniversiteler birer turistik tesise çevrildiği için, üniversite okuyanla okumayanın artık çok da farkı kalmadı

0|0
    0|0
  • Gereksiz değilde güncel değil bilişim konularında çok gerideler ama çoğu bölümü dışarıda öğrenemezsin

0|0
    0|0
  • yanlış örnekler üniversitelerin gerekliliğine gölge düşüremez düşürmemeli

1|0
    0|0
    • gölge düşürmek değil amaç bir yanlış varsa bu kdar üniversiteli işsiz varsa ortada bir sorun vardır bunun sorumluluğu hükümette olduğu kadar bence yanlış eğitim sistemini uygulayan üniversitelerde

• elbette sıkıntılar var üniversitelerde.hocaların başıbuyruk olması apayrı bir mesele mesela.ama diğer taraftan işsizler üniversiteli ama iş sahipleri de üniversiteli.rekabet edemeyen saf dışı kalıyor Üniye giden adamın yetiştirmesi gerek kendini herkes alır oldu artık lisans diploması

• p ornocu olacağım yabancı ülkede aylık 5 bin dolar temiz,25lik silah sağolsun.

0|0
    0|0
Yükleniyor...