Doğu-Batı Karması nedir?

Basketbolda doğu-batı karması die terimler varmış haberlerde batı yendi falan dior o ne demek?

0|0
0|6

En İyi Erkek Görüşü

• ABD genel olarak basketbola ilgili olduğu ve takımların fazlalıgı sebebiyle 2'ye bölünüyor. Doğu tarafındakiler Doğu karmasında batı tarafındakiler ise batı karmasında yer alıyor. 2 tane lig oluşuyor. iki konferanstan 8 takım toplam 16 takım Şubat Ayında All-Star Nisan ayında ise Play-Off'lara kalır. Böylelikle en iyi takım seçilmiş olur. şu an bizim ülkemizdede Doğu-Batı olmasa bile Play Offlar var. Ayrıca All-Star denmesinin sebebi ise Aynı etkinliğe Ligin bütün yıldızları boy gösterdiği için bu adı alıyor. Bir Nevi Los Galacticos ( Real Madrid ) :)

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Nba de her sene yapılır
    Yılda bir kez batı konferansının en iyileriyle doğu konferansinin en iyileriyle gösteri maçı yapar

1|0
    0|0
  • bisver bende bilmiyom zatwn

1|0
    0|0
  • nba all star maclarindan bahsediyorsun galiba?

1|0
    0|0
    • amerikada ligler doğu ligi ve batı ligi diye ayrılıyor. yıl sonunda her iki ligi üst sıralarda bitiren takımlar playoff oynuyor ve şampiyon o şekilde belirleniyor.
      sezon ortasında ise batı liginin en iyi oyuncuları ile doğu liginin en iyi oyuncuları arasında gösteri maçı yapılıyor. işte bu maç all star maçı. en iyi oyuncular da halk oylamadıyla seçiliyor vs.

• unutmam bunu, çok sağol

• Ben kuzey güneyi biliyorum kanka onu merak edersen ara beni başka seylerde konuşuruz 😂

1|0
    0|0
  • abd de doğu ve batı yakası var onların karması işte

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...