Galatasaray-mersin maçında selçuk inan'ın kırmızı kart görmesini nasıl yorumluyorsunuz?

az önce biten maçta selçuğun kırmızı kartı gördüğüm en saçma karttı diyebilirim sizin fikriniz nedir?

0|0
1|4

En İyi Kız Görüşü

• Bencede cok kotu ya dimi cok kotu

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Beşiktaşlıyım ama haksız kırmızı kart kim olsa orda o tepkiyi verirdi

0|1
    0|1

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 3

• Alakası yok. Selçuk'un yaptığı 7 ceza ihlalinin,"rakibe kasten ve ciddi faul" veya özel olarak yorumlanırsa "brutal kick to opponent" olarak da bilinen kasti sakatlayıcı tekme ile verilen kart %100 doğrudur. Şayet, geçen sezon 33. haftada Başakşehir-Fenerbahçe maçında Mehmet Topuz'a verilen kırmızı kart tartışmasız doğru olduğu iddia ediliyorsa, bu kartı da tartışmanın bir anlamı yoktur, pozisyon net kırmızı karttır.

Öte yandan, Tita'nın kartı da doğrudur."Sportmenliğe aykırı faul" ya da özel olarak "shirt pulling" olarak da bilinen forma çekme veya tutma, rakibin hareketini kısıtlama, kısmi engelleme de sarı karttır, kırmızı kart değildir.

Orada aynı zamanda, Vederson'a kart çıkıyorsa Umut ve Sneijder'e de çıkması şarttır. Aynı şekilde Vederson, rakibini ittiği için kart gördüyse, kırmızı kart çıktıktan sonra Umut ve Sneijder'in de rakiplerini itmesinin kart verilmeden geçiştirilmesi de, ayrıca incelenmesi gereken bir durumdur.

"Büyük takımların kaderiyle oynanmaz" düşüncesiyle, deplasmana gelen Anadolu takımları, eğer rakipleri 10 kişi kalırsa, kendilerinin de 10 kişi kalması, kendileri penaltı bulursa rakiplerinin de bulması veya tüm takdir haklarının büyük takımlara verilmesi de trajikomiktir. Bu Fenerbahçe'de olabilir, Beşiktaş'da, Galatasaray'da...

Hep söylüyorum, eğer bir takım maçta bir kere penaltı bulduysa bir kere daha bulabilir. Penaltı, ceza kartı gibi oyunun kaderini doğrudan etkileyen olaylar her gerekildiğinde sorgusuz sualsiz karara bağlanmalıdır. Yani, rakip 10 defa ceza alanında rakibini kasten düşürüyorsa,10 defa penaltı verilmeli, bir takım sürekli topla alakasız müdahalede bulunuyorsa, gerekirse o takım maçı hükmen mağlup bitirene kadar kart görmelidir.

Selçuk İnan kırmızı gördü diye, Vederson'a da kırmızı göstermek ne kadar doğrudur bilemiyorum ama, ben burada ciddi bir korkaklık seziyorum. Bunu tüm hakemlerimiz yapıyor. Sırf gözlemcilerden düşük puan almamak adına, kartları ve faul kararlarını dengelemeye çalışıyorlar. Sonumuz hayrolsun.

0|0
    0|0
  • Rakibe tekme atmanın karşılığı kırmızı karttır
    Kart doğru fakat mersinlide hak etti

0|0
    0|0
    • selçuk durduk yere tekme atmadı mersinliye kırmızı selçuğada sarı kart çıkması gerekiyodu doğrusu buydu

• şu an a sporu izliyorum ve daha bir kaç saniye önce erman toroğlu o tekme sakatlamaz dedi zaten geriye doğru atılan bir tekme zarar vermez at tepmiyo sonuçta tita uzatmasa avantaj diyosun uzattığını bile bile hakem içinde geçerli bu bence profil resminden belli oluyo kimin taraflı olduğu

• Ben sana herkes kırmızı diyorum sen taraf diyorsun
      O izlediğin asporda Erman kırmızı derken kulağını mi kapattın

• Titanın da net kırmızı görmesi gerektiğini düşünüyorum. Selçuk tekme attı tamam ama titanında naptığını herkes gördü. Bu hakemin puanın ciddi şekilde kırılması lazım

0|0
    1|0
Yükleniyor...