Acaba fazla mı alınganlık yapıyorum?

Selam. 22 yaşındayım. Bazı talihsizlikler yaşadığım için üniversiteyi kazanamadım. Az önce babama dedim ki; Benim ne yapacağım belli olmaz, her an tecilimi bozdurup askere gidebilirim. Babam da; 'Hayır olmaz. Sen okuyacaksın. Okuduktan sonra askere mi gideceksin, ne yapacaksan yap. Biz başkalarına imreniyoruz. send e onlar gibi okuyacaksın' dedi. Bu da, babam benim kararıma karışıyor, işime karışıyor diye gücüme gitti.

Bu, babamın benim kararıma saygı duymadığını mı gösterir?

Babam, sırf ellere imrendiği için mi bana okuyacaksın dedi?

Lütfen bu iki soruyu da cevaplandırır mısınız?

0|0
4|4

En İyi Erkek Görüşü

• lan bi oğlum olsa ben de onun okumasını isterim. yapmadıgım, yapamadıgım, yapmak istemedigim o kadar sey vardı ki şimdi teker teker pişmanlık duyuyorum. sen de duyacaksın! insanın idealleri olmalı. idealler çerçevesinde bi yerlere gelmeli. kendine hedef koy, o hedeflerle hareket et. emin ol daha uzak mesafelere ulaşırsın. askere gidip geldikten sonra ne olacak, ben sana söyleyim, iş bulmak için koşturup duracaksın ve cok sanslı degilsen de 3 kuruşa buldugun işte çırpınıp duracaksın. elinde bir fırsat varken bunu kullan derim ben.

0|0
    0|0
    • Kısmetin nereden geleceği belli olmaz elbette ama bu devirde hayatını kurtarmak için okumak daha garantili. Benim bu yaşta babamdan para alacak olmam gücüme gidiyor ama yaşadığım yer 3 bin nüfuslu, iş imkanı yok. Arada oluyor sadece. O da çok nadir. Ben, askerlikten çekiniyorum açıkçası. Çekinmemin nedeni de şu: Çok rahatsızlıklar yaşadım, bir de bu üniversite işi yüzünden moralim çok bozuk. O yüzden askerliğim çok sıkıntılı olur. Ama babamın böyle demesine çok üzüldüm, onunla bunu konuşacağım.

• dünya kahpe kardeşim, hem de çok kahpe.

• dünyanın kahpeliği seni ne ilgilendirir. kaç kişi elinde imkan varken imkanı olmayanları düşünür, örneğin sen :) boşver dünyayı ahireti, elinde olanak varken bunu kullanmayı bil sadece. benim babamın babası 17 yasındayken vefat etmiş. ve bana sürekli söyler 'babam hayatta olsaydı böyle mi olurdu, en cok ihtiyacım oldugu zamanda öldü' diye. sen elindeki imkanı kullan, adam belli ki seni okutacak boşver gerisini sanane.

Kızlar Ne Diyor 4

• Bence babanı dinlemelisin , nişanlım şuan askerde , üniversite 3 sınıf iletişim fakültesini yarıda bırakmak zorunda kaldı. sebebi babası hastaydı ,maddi durumları yetersizdi , ve babasının geçim kaynağı olmadığından okulu bıraktı memlekete döndü çalıştı nitekim babası vefat etti Yani Dua et ki bir baban var ve senin okuman için çırpınıyor . Nişanlım askerde Okulu bıraktığına pişman değil Çünkü babasıyla zaman geçirdi... ama yeri geliyor bu 15 ayım çöpe gitti keşke biraz daha bekleseydim diyor. Bence Alınganlık yapma yaşın henüz genç , herkes okuyacak diye birşey yok ama Hayat şartları inan kolay değil arkadaşım...

0|0
    0|0
    • Kısmetin nereden geleceği belli olmaz elbette ama bu devirde hayatını kurtarmak için okumak daha garantili. Benim bu yaşta babamdan para alacak olmam gücüme gidiyor ama yaşadığım yer 3 bin nüfuslu, iş imkanı yok. Arada oluyor sadece. O da çok nadir. Ben, askerlikten çekiniyorum açıkçası. Çekinmemin nedeni de şu: Çok rahatsızlıklar yaşadım, bir de bu üniversite işi yüzünden moralim çok bozuk. O yüzden askerliğim çok sıkıntılı olur. Ama babamın böyle demesine çok üzüldüm, onunla bunu konuşacağım.

• bence önce Sen kendine sor Ben ne istiyorum ... Sonra babanın karşısına geç ve Ben bunu çok istiyorum . Bu yoldan da gitsem benim hayatım , senin dediğin yoldanda gitsem yine benim hayatım... Doğrusuyla yanlışıyla Ben yaşayacağım... Önce sen kendinle konuşmalısın. Ne istediğini kendine sor ...

• bence kararına saygı duuyup duymamayı umursamamış kararını umursuyo fakat emrederek dediğini yaptırabileceğini sanmış.

ellere imrendiği için değil senin iyiliğini düşündüğü için yapmış ama ebeveynlerin genel sorunu işte iyiliğimiz için istemediğimiz şeylerde de söz hakkına sahip oluyorlar

0|0
    0|0
    • Daha önce de böyle dediğim zaman, eğer okumayıp askere gidersen, hayatının hatasını yaparsın demişti ama?

• ben okumayı istiyorum zaten, bazen öyle moralim bozuluyor ki, böyle askere gideceğim falan diyorum. Moralimin bozulma sebebi de, 3 yıldır puanlarım yüksek odluğu halde başıma gelen bazı talihsizlikler yüzünden üniversiteyi kazanamamak. Ben zaten askere gitmek istediğim için söylemedim babama bunu. Sadece söylemezsem duramam dedim ve söyledim. O da, okuduktan sonra ne yaparsan yap dedi. Haklı ama 'biz başkalarına imreniyoruz' dedi. Beni küçük düşürdü işte, çok gücüme gidiyor..

• üzüldüm adına :/

• hayır adam senin iyiliğini istiyodur bence :)

0|0
    0|0
  • senin kararına değil direk sana saygı duymadığını gösterir. evet sırf imrendiği için.

0|0
    0|1
    • Gerçekten böyle mi düşünüyorsun?

• daha neler ya ne hakkı ama ben seni kırmak istemedim ki mahcup bırakıyosun beni böyle işte. :ı

• Kırmak istemediğini biliyorum, en azından öyle bilmek istiyorum. Ben sadece bu konuda çok hırpalandım, o yüzden bu konuyla ilgili en ufak bir şey bile benim dünyaları başıma yıkmaya yetiyor. O yüzden kabahatin yok. Üzülme.

Erkekler Ne Diyor 3

• baban senın gelecegını senden ıyı dusunuyor.760 lıraya çalısmanı ıstemıyor.o parayla anca karnını doyurursun dıyor.oku yuksek maaş al ben ölünce ele güne muhtaç olma dıyor.askere gıttın geldın ne olacak ? kardeşim açıktan uni oku 2+2 yap sonra git bir pomem sınavına gir polis ol.28 yaşa kadar müsade var (askerlıgını yapmamıs unıversıte mezunları için).ne gıbı talıhsızlık yasadın bılemem ama bence hem açıktan oku hemde bı ıse gır calıs eger maddı konuda talıhsızlıgın varsa.bunları ıyı dıkkate al.benım durumda sen gıbıydı şu an okuyorum 1.sınfda.acıktan okuyunca pek masrafda olmuyor.bence ıyı düşün taşın kardeşim.

0|0
    0|0
  • Babanın kıymetini ileride anlarsın saygı duyup duymamak kısmını geç o adam senin okumanı istiyorsa imrenmeyi geç en başta evladı için okumasını ister.

0|0
    0|0

• Bu babanın askere gitmiş olduğunu gösterir. Eğer 460 günün ne demek olduğunu bilseydin sana çin işkencesi bile yapsalar sınava çalışırdın. En azından açık öğretim bitirirdin.

0|0
    0|0

• Askere gidip gelsen yine iş arayacaksın, değişen bir şey olmayacak. En azından açık öğrenime gir ve dışarıdan 4 senelik bitir. Bu süreçte çalış yine.

Yükleniyor...