Sorumsuz bir arakadaşınıza sorumluluklarını yerine getirmesi gerektiğini nasıl söylersiniz?

Sorumsuz bir arakadaşınıza sorumluluklarını yerine getirmesi gerektiğini nasıl söylersiniz? Yüksek ses tonuyla kaşlarınızı çatarak mı, sakin bir şekilde tane tane söyleyerek mi? Bu arkadaşın çok da laftan anlamayan biri olduğunu düşünün. Ne yapmak gerekir?

Güncellemeler:
Bu arkadaş bir grup içinde kendine düşen görevleri yapmak zorunda olan ama yapmayan bir arkadaş. Bana ne diye bir şey yok ucu bize dokunuyor.

0|0
8|7

En İyi Kız Görüşü

• uygun bi dille söylerim

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Çekerim kenara ona yapması ve yapmaması gerekenleri anlatırım , bunlara uyup uymaması gerektiğine kendisi karar verir sonuçlarınada katlanır .

0|0
    0|0
  • İnsanlar, sizin hakkınızda hep en iyisini bildiklerini düşünürler. Simyacı

Arkadaşınız olabilir. Neden karışma ihtiyacı hissediyorsunuz ? Yardıma ihtiyacı olan biri yardım ister zaten. İstemiyorsa yine kendi sorunu.

Hayatımda sizin gibi düşünen çok fazla arkadaşım var. Sürekli sorumluluklarımı hatırlatmaya çalışma, hayatıma yön vermeye çalışma...vs.

0|0
    0|0
    • Güncellemeyi okumanızı öneriyorum.

• Yazarken güncellemişsiniz. Baştan tam yazsaydınız ona göre cevap verirdim. O zaman şöyle söyleyeyim; tersleyerek ondan sadece tepki alırsınız. Grup içinde onun ismini vermeden, örnekleme şeklinde sorumluluklar hakkında muhabbet açabilirsiniz. Sonra muhabbet ona doğru dönecektir zaten. Önceden durumu ayarladığınız için, tepki de almazsınız. Üstüne çıkmayın yeter ki.

• Sorumluluk paylaşılıyor. Herkes şu gün şunu yapacak deniliyor. Muhabbet ona doğru dönüyor ancak o çok da üzerine alınmıyor. Sakin sakin söylemeyi denedim tınlamıyor. Emir vererek konuşmak zorunda kalıyorum şunu yap bunu yap diyerek.

• önce sakin bir dille ve empati yaptığımı hissettirecek şekilde söze girerim ve rahatlamasını sağlarım..dediklerine ara ara katılmasam da görmezden gelir ve tamamen içindekileri dökmesini sağlarım :) benimle özelini paylaştığı için saygısı artar ve o andan itibaren dediklerime daha çok önem vermeye başlar..her insan ilgiyi sever her insan.

insan değilse de zaten arkadaşlığını ''selam naber '' düzeyine indirirsin olur biter :)

0|0
    0|0
    • Özelini benimle paylaşan bir insan aynı zamanda da ilgilendiğim ama bu hiçbir şeyi değiştirmiyor.

• adam ol ulen eşşek kadar oldun hale sipalık yapıyon buralarda

1|0
    0|0
  • önce bu tipte olan 3. bir hayali kişinin sorumsuzluğu yüzünden başına gelenleri anlatırım. anlamazsa açık açık söylerim onu da anlamazsa artık lafdan anlamayanın hakkını herkez biliyor zaten..

0|0
    0|0
    • Güzel öneriler umarım açık açık söyledikten sonraki basamağa gelmeyiz.

• Diğer elemanlar benim kadar sakin değil direkt bağırıyorlar :)

• tamam işte işleri paylaşarak yapmak en güzeli 1. ve 2. adımda rol almışsın zaten artık sahneye diğerleri çıkmalı

• Sorumluluklarını yerine getirdiği takdirde elde edeceği şeyleri söyleyerek.

0|0
    0|0
    • Elde edeceği şeylerin farkında zaten. Bunu söylemeye gerek yok ki.

• Kendisinin düşünmesi farklı,bunu başka birisinin ona söylemesi farklı etki yapar.

• Bence söyleme sen kötü olursun insanlar kendilerine iyi birşey söylese bile alınır.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Al karşına hangi dilden anlıyorsa öyle konuş.Bazı insanlar iyilikle konuşmaktan anlamıyor malesef.

1|0
    0|0
  • Gayet normal bir ses tonuyla ama ciddi bir şekilde konuşabilirsin. Eğer anlamaz veya takmaz ise o zaman tepki göster bence.

1|0
    0|0
  • önce sakinbir şekilde uyarırım hatasını telafi etmesini beklerim ama tatlı dilden anlamıyorsa ikinci ikazımda sert olurum

1|0
    0|0
  • sakşn sölerim baktım yapmıyor bagırırım :)

1|0
    0|0
  • ciddi bi konusma yaparim , anlatmaya calisirim umarim anlar

1|0
    0|0
  • Söylemekten ziyade, fazla tartıştık bu sebeplerle. Sonra evleri ayırdık eski evarkadaşıyla.

Aynı evde iki yabancı zor zanaat.

1|0
    0|0
    • Katılıyorum. Zor olmalı aynı ortamda bulunmak bile zorken aynı evde bulunmayı düşünemiyorum bile.

• Bana ne ki?

İlgilenmem.

0|0
    1|1
Yükleniyor...