Kızlar bu şartlarda evlenir miydiniz?

binbir emekle sınava hazırlanıyorsunuz ve istediğiniz bölümü kazanıyorsunuz...

2.sınıftasınız , ve karşınıza öyle biri çıkıyor ki bülent ablamzın tabiriyle fevkaladenin fevkinde :D ..

ama işte diyor ki ben beklicem okulu bitir istiyorsan ama asla çalışmayacaksın yani hani binbir emekle kazandığınız o mesleği yapamayacaksınız ! aşıksınız gayet te hoş bir adam maddii durumuda fevakaledenin fevkinde.

ama sizden 10 yaş büyük... ama iyi anlaşıyorsunuz ?

mesleğinizden vazgeçermiydiniz yoksa adamamaı yol verirdiniz ?

0|0
11|8

En İyi Kız Görüşü

• Yol verirdim.Beni birgün bırakıp gitmeyeceğinin garantisi yok.

2|1
    0|0
    • ama diploman elinde yani iş bulanilirsin?

• Yinede evlenmek istersen evlenmeden önce üstüne yapacaksa kabul et.Ama benim sana tavsiyem yol ver gitsin.

• anladım teşekkürler

Erkekler Ne Diyor 8

• Sen okumana bak kızım kimseye bel bağlama muhtaçta olma okulunu bitir kendini garanti altına al kimseye de muhtaç olmazsın istediğin zaman bir işe girip çalışabilir kadının için büyük bir avantaj olan ekonomik özgürlüğünü ilan edebilirsin sakın okulu bırakma sakın yazık etme kendini hep boyun büken el açan olma aşk bir yerde bitedebilir. Hiçbir şeyin garantisi yok. Kendini feda etme. sakın ama sakın oku oku OKU...! Başka da diyecek bir şeyim yok OKU OKU OKU.

0|0
    0|0
  • İstediğin okuduğun bölümün ne olduğu önemli adam zenginse zaten sana o dal da kendi işinin patronu bile yapar. ama ille de çalışmayacaksın diyorsa sen düşüneceksin. Şunu da unutma okulunu bitirmiş iş hayatı da olan bir karı koca gelecekte çoluk çocuk büyüdükten sonra kadının çelişkiye düşmesiyle o kariyerim dediği işi bırakıp evde dinlenme yolunu bile gelecekte seçtiği bir gerçek. Yani kadınlar bir yerde iş hayatını bırakıyor.

0|0
    0|0
  • sen onu seviyosun o seni okulunu bitir garanti,ye al. ayrılmayacagın ne malum. ama bulmuşun zengin kocayı çalışıp nabıcan. derdin ne bu fakir memlekette amk

0|0
    0|0
  • mutlu olacakssan evlen diploman elinde zaten evliyken ikna eder calısırssın merak etme:)hem ondada hata var emege saygı duymalı...

0|0
    0|0
  • neden sızın calısmanızı ıstemıyor merak ettım acıkcası sizi cok kıskanır mı

0|0
    0|0
    • evet kıskançlıkbirde aile yapısı işte.. oolmazmış

• anlasılan tıcaretle ugrasan bır ınsan durumu da ıyı bellı kı ama sızın kaznma sebebnız o meslegı sevmıs olmanız.bu yuzden bu hedeften hemen bır ınsan ıcın vazgecmemelısınız.durumu karsınızdakı bu kısıye anlatmalısın.bu bolumu kaznmak ıcın nasıl fedakarlık yaptıgınızı nasıl bu ısın hayalını kurdugunuzu.bence duzgun bır sekılde acıklama yaparsanız hosgoruyle karsılayacaktır sızı

• anlattım kaç keree... yok diyor başka bişi demiyor.ama denicem tekrarr... ayrıca ticaretlede uğraşmıyor :D

• Sorunun doğru şekli : Kızlar para karşılığı benliğinizi teslim eder miydiniz? Olmalıymış.

0|0
    0|0
  • sen özgür bir bireysin çalışmak istersen çalışırsın...

0|0
    0|0
  • Calismak yok da ne demek ya oyle, ko go..une gitsin.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• sen istiyorsun çalışmak ki emek verip kazanmışsın . o senin hayallerinin farkında değil kendininkilerin peşinde yani bencil biraz.ya da öyle yetiştirilmiştir . bunun kararını sen verebilirsin ancak vazgeçerim hayallermden aşkım önemli diyorsan bu senin kararın

0|0
    0|0
  • Eve ne kadar çok para girerse girsin... Evde oturacağım, çoluk çoğuca bakacağım. Eşimle aramda bir kuşak farkı var, ona uymaya çalışacağım. Bugün çalışma diyen yarın onunla konuşma, bununla konuşma, bensiz dışarı çıkamazssın gibi daha bir sürü kuralı da sıralayacak... Öyle bir hayat sıkardı beni bir süre sonra. Herşey para değil. Artı kadının çalışmasının da tek sebebini ekonomik nedenlere indirgeyenlerin karşısında oldum hep. Özetle; evlenmezdim.

1|0
    0|0
    • evet mantıklı bir bakış buda..

• evlenmezdim.

1|0
    0|0
  • amcaya yolu gösterirdim hem böyle diyecek hem de 10 yaş var arada, amca sen osmanlıdan kaldın heralde ben keyfime bakarım hadi bakalım der yollardım.

0|0
    0|0
  • seni gerçekten seviyorsa mesleğine devam etmeni de kabul eder..sonuçta kararlarına saygı duymak zorunda yoksa hep sen fedakarlık yapmak zorunda kalırsın e..bu da bi yere kadar .. çok iyi düşünmelisin...

0|0
    0|0
  • iki daire, araba isterim, 7/24 hizmetcim olacak, gezip tozmama karismayacaksa, kiyafetime bik bik etmeyecekse. olur yane.

1|0
    0|0
    • herşeyden fazlasıyla var..

• :D şimdi sen boşanmak dedin ya bende dediimki evleneceğimiz zaman istediğim kadarı benim üzerime yapılacak bu bir.

ikincisi , şuan üzerime olan bi kaç şey var diyorum . araba değil bak yalan yok :p

• o zaman evlen gitsin bacim.

ev yapmamis, araba yapmamis. ohooo.

• Seni yenide mesleyin al ne olur ne olmaz

0|0
    0|0
  • soruyu okumadım. hiçbir şartta evlenmem. evlilik bir kadını köleleştirme kurumudur. evlenen kadının aklına şaşarım.

0|0
    0|0
    • o kadarda abartmamak lazım ... o dediğiinle evliliği resmen karalıyorsun o kadarda değil...

• İŞ ve aşkı birbirine karıştırmamak gerek

0|0
    0|0
  • Beni kısıtlayan biri fevkalade değildir ki. Yol veririm adama.

0|0
    0|0
Yükleniyor...