Camide yada yolda cenaze arabası gördüğünüzde etkilendiğiniz oluyor mu?

Bugün okul çıkışı caminin önünde genç bir kız ellerini açmış dua ediyodu.bende içimden dedim neden dua ediyo acaba diye. içeri doğru baktım cenaze vardı.ama tabutun içinde değildi. başını örtmüşlerdi üzerinide yeşil cenaze örtüsüyle örtmüşlerdi. bende bi fatiha okudum..sonra hayatta hiçbir şey değmez dedim. 5 6 kişi tabutunun ordaydı. o kdr sevenleri nerde?niye 5 6 kişi orda? hayat işte.boşuna dememişler iyi günde yanındalar kötü günde olmazlar diye ah ah.ilk gün ağlarlar ikinci gün gülerler. hatta ne ikinci günü. 1 saat sonra :/

0|0
9|8

En İyi Kız Görüşü

• millet o arabaya binmek için ölüyo

0|0
    0|0
    • sende öl o zaman ey Allahım ya artıst konuscagına duzgun cevaplar ver hıc hos olmuyosun yanıı

Erkekler Ne Diyor 8

• dünya doğumla ölüm arasında çok kısa bir süre. bunca hırs bunca savaş bunca dünya işleri için birbirine kötülük yapmalar birbirini yemeler boşuna. insanın son yeri işte o gördüğün an. herşey bitiyor. giden yanında bir kefen götürüyor. aslında kefenide götüremezde kalanların sayesinde

0|0
    0|0
  • Etkilenirim tabi. Bir gün benim de konulacağım yer orası çünkü. Hem de belli olmayan bir zaman sonra belki 1dk sonra belki 50 yıl sonra.

1|0
    0|0
  • Kimse ebediyen yaşamayacak, doğum yaşam ve ölüm. Ölüm kimilerine göre bir son kimilerine göre ise yeni bir başlangıç dünya derdinden sıkıntısından kurtuluş.

Benim için ders bitiş zili gibi bişey ölü birisini gördüğümde adına sevniyorum, ne güzel Mevla yanına almış diyorum. Mevla'dan kendim ve sevdiklerim için hayırlı ölüm diliyorum.

0|0
    0|0
  • Hayat böyle.. Birileri mezara götürülürken biz internette dolaşıyoruz. Aynı şekilde biz götürülürken de yine birileri internette olacak,gülecek,coşacak. Hayat bu... Yaşarsın ve ölürsün. Önemli olan dolu dolu yaşamak. Adam gibi hanım gibi yaşamak...

1|0
    0|0
  • Etkilenme değil de bir fatiha veriyorum. Ayrıca oturuyorsam eğer cenaze arabası geçerken mutlaka ayağa kalkarım geçmesini beklerim.

0|0
    0|0
  • Etkilenmem...! Bilmedik bir şey değil .. Merhumun Ruhuna Fatiha okurum...!

0|0
    0|0
  • ALLAH rahmet eylesin...

0|0
    0|0
  • evet aynen dediğin gibi öyle

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• ee ceneze ölümü hatırlatır , herkes bir gün ...

0|0
    0|0
  • çok hemde dedem öldükten sonra çok etkilenmeye başladım psikolojim bozuldu açıkçası. ne zaman görsem gözlerim dolar içim burkulur konuşamam hüzünlenirim :(:((

0|0
    0|0
  • ya hiç sorma benim tam önümde tabut düşürdüler böyle kefenli falan bildiğin ayaklarımin önüne düştü o anlarda ne hissettiğimi size anlatamam cenaze yakınları kendini helak etti düşürdüler diye vallahi kaç gün yemek bile yemedim :

0|0
    0|0
  • bende üzülüyorum ölümü hatırlatıyor

0|0
    0|0
  • Ben herzaman dua ederim...

0|0
    0|0
  • Allah rahmet eylesin

0|0
    0|0
  • Hayır.

0|0
    0|0
  • Mezarlık yakınlarından geçtiğimizde de, dua ederiz falan.

0|0
    0|0
Yükleniyor...