Bayanların kendisini koruması için en ideal spor?

Soru başlıkta olduğu gibi. Kendimi korumak istiyorum. Bunun için bana hangi sporlar uygun olur?

0|0
4|21

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 20

• 2|1
    0|0
    • Teşekkürler :)

• Kung Fu bir savunma sporu değil, onlaca değişik stil içeren bir kültürün genel adıdır.

• O kadar kafam karıştı ki ne diyeceğimi bilmiyorum.

• Wing Tsun. Bir kadın tarafından geliştirilmiş, kuvvetten ziyade seri ve rakibi anında etkisiz hale getirmeye (çoğu zaman kısa vadeli sakatlıklama eğilimiyle) dayalı bir spor.

1|0
    0|0
    • Teşekkürler :D bunu da aklımın bir köşesine yazdım.

• aikodu

1|0
    0|0
  • Bodyguard tut 💶💷💵

1|0
    0|0
    • Ah keşke o kadar param olsa :D

• wing chun

1|0
    0|0
  • Koşu

1|0
    0|0
    • Erkekler bayanlara oranla daha hızlı koşuyor. Saldırı anında bende önde olur.

• kick boks mua tai

1|0
    0|0
  • Aikido

1|0
    0|0
  • tekvando öğren

1|0
    0|0
  • uzaktan dövüşe bilen sporlar

1|0
    0|0
  • mma saglamdır ve antremanları diger sporların 4 katı klori yakdırıyor

1|0
    0|0
    • Kalori sorunum yok ama saldırı aninda kendimden uzaklastirmam için bile güç gerekiyor

• rica ederim biraz int araşdır yine de

• Tamam

• judo en iyisi tam savunma sporu kız arkadaşlaşlarım yapıyodu ordan biliyorum :)

1|0
    0|0
  • Yakın dövüş sanatları

1|0
    0|1
  • kraw maga

1|0
    0|0
    • Biraz bahsedebilir misin?

• eğer bulursan kesinlikle git. her türlü duruma karşı kendini savunabilirsin.
      ama anlattıklarıma kapılıp kendini yenilmez sanma. o kadar iyi olmak için gidip mossad ajanı olmak lazım :D

• Sadece kendimi koruyabilecek kadar. Yani saldırı anında ondan kacabilecek kadar :) Zaten bir bayanla bir erkeğin gücü eşit olamaz

• Mai thai :)

1|0
    0|0
  • çenenizi kullanın

0|0
    0|0
  • Bence kesinlikle yoka ya basla

0|0
    0|0
  • bence bir kadının kendini koruması için ilk önce erkeğin gücüne saygı göstermeli geçen gün burcu esmersoy 15 senedir boksla uğraştığını söyledi işte göstersene bir şeyler dediler karşısına erkek koydular ben bir erkeği öyle rahat deviremem kilo farkımız çok fazla dedi bunun farkında olmalısın o yüzden mümkün olduğunca ikili fiziksel kapışmaya girmeyin

1|0
    0|0
    • Biliyorum zaten farkındayım. Bu yüzden de öğrenmek istiyorum. En azından bir saldırı anında ondan kendimi kurtarmak için biraz güce ve bilgiye sahip olmam gerektiğimi düşünüyorum. Kasığa tekme atmakla bitmiyor is çünkü.

• aslında bayanların çantasında bir sprey varya biber gazımı ne işte ondan bulunması lazım

1|0
    0|0
  • Karate ya da judo

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Ne sporu be kızım al bir bıçak laf atan taciz eden olursa sapla. Korkma polise gidemez çünkü hem kızdan bıçak yemiş hemde taciz etmiş olacak :)

1|0
    0|0
    • Bu ülkedeki adalete güvenmiyorum.

• Ay yazık ya , zavallılar kendilerini korumak için dövüş sporu öğrenmeye çalışıyorlar. Benim gibi , koruması olan yok tabi :*

1|0
    0|0
    • Kusura bakma biz zengin değiliz. Ki kendini geliştirmek önemlidir.

• Tekwando candır ;) gerisi heyecandır

1|0
    0|0
  • Boksa git ben 1 sene judoya gittin ama gözlemlerime göre boks daha iyi

1|0
    0|0
Yükleniyor...