Dünyanın en zevksiz ligi hangisi?

Sizce dunyanin oynanan futbol olarak en zevksiz ligi hangisi

• Ptt 1. Lig
    86% (6)54% (14)61% (20)Oy Ver
  • Fransa Lig 1
    14% (1)46% (12)39% (13)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
3|6

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 2

Erkekler Ne Diyor 6

• Açıkçası, lig kalitesine bakmak yanlış olur. Burada futbol zevkini belirleyen şey, en üstteki takımla en alttaki takım arasındaki kalite ve rekabet gücü farkının minimum seviyede olmasıdır. Celtic nedeniyle İskoçya Ligi, Porto nedeniyle Portekiz Ligi, Olympiakos nedeniyle Yunan Ligi bu nedenle, en zevksiz ligler olarak sıralanabilir.

Ancak, benim şahsi görüşüm, en zevksiz ligin İngiltere Premier Lig olduğu yönünde. Bakın, yanlış anlaşılmasın kalitesiz, rekabetsiz demiyorum, yalnızca zevksiz diyorum. Bunun sebebi de, ligin tamamen fiziksel ve mental özelliklerin üstünlüğüne göre kurulu olması. Kısacası, fiziksel ve mental açıdan güçlü bir kadroya sahip değilseniz, ne yaparsanız yapın Chelsea, Arsenal, Man. Utd. gibi ligin demirbaşı ekiplerine karşı üstünlük sağlayamıyorsunuz. Yapabileceğiniz en büyük patlama;Spurs, Man. City, Liverpool gibi son yıllarda inişli çıkışlı olan takımlardan sürpriz puanlar alabilmek.

Bunun yanında, daha önce de belirttiğim gibi, takımlar arasındaki kalite farkı arttıkça ortaya çıkan tatsızlık, ülkemizde de üç büyükler dışındaki maçlarda da kendini bariz gösteriyor. Sırf, bu önerme ile bakacak olursak, bahsettiğiniz şıklardaki iki lig de teknik açıdan futbol zevki olarak hemen hemen yakın olabilir. En zevk alınan ligler, tuttuğunuz takımın ligindeki maçları veya kendi futbol yapınıza benzer formatta oynanan ligler olabilir. Örneğin, ben açık ve daimi hücum futbolu sevdiğimden dolayı, sert liglerden haz almıyorum, Brezilya, MLS, derbi STSL maçları, her zaman ilgimi çekiyor.

0|0
    0|0
    • Bence premier lig dunyanin en zevkli ligi tempo 90 dakika dusmuyo ayrica sen la liga ile karsilastirdin galiba orda real ve barcadan puan almak zor yoksa manu chelsea ligde cok rahat puan kaybedebiliyolar hatta manu bir ara 6-8 filan yedigi maclar olmustu..

• Hayır, karıştırmıyorum. O kadar yüksek tempoda maçlardan keyif alamıyorum ben. Kaldı ki, benim değerlendirmem genele yönelik olduğundan yalnızca belirli özellikteki oyuncuların bulunduğu EPL'yi zevkli bulmuyorum. La Liga'yı hiç bulmuyorum zaten.

• Belçika ligi kanser eder

0|1
    0|0
  • Fransa Lig 1

0|0
    0|0
  • Ptt sıkıcı

0|0
    0|0
  • 1-fransa
    2-italya
    3-katar