Zengin olmanız karşılığında birinin ölümüne razı olur musunuz?

Birgün kapınıza biri geliyor ve size 1 milyon dolar gibi yüklü bir para teklif ediyor. Parayı kazanmanız için çalışmanız ve emek harcamanız gerekmiyor. Tek şart şu: Parayı alırsanız dünya üzerinde herhangi bir yerde hiç tanımadığınız herhangi biri ölecek. Bu bir çocuk,kadın,erkek,bebek,yaşlı biri olabilir. Siz bunu kabul eder miydiniz? İstediğiniz şeyleri elde edebileceğiniz lüks bir ev,araba,yat vs vs. Aileniz ve kendiniz için. Bu parayla ailenizi mutlu edebilirsiniz. Onları rahat ettirebilirsiniz. Başkalarının yanında çalışmak zorunda kalmazsınız gibi gibi. Dürüst cevaplarınızı nedenleriyle birlikte bekliyorum.

NOT: Soru The Box filminden esinlenmiştir.

• Parayı alırım kim ölürse ölsün umrumda olmaz.
    11% (1)9% (1)10% (2)Oy Ver
  • Parayı almam bunun için kimsenin hayatını elinden alamam.
    89% (8)91% (10)90% (18)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
16|18

En İyi Erkek Görüşü

• Hesap numaramımı vermeliyim yoksa nakitmi çalışıyorsun diye sorarım :)

Haklısınız hiç etik değil ancak iş dünyasında ne etikki?Örneğin bankacılar kaç kişinin ocağına incir ağacı diktiler acaba? veya turizmciler bir otel için kaç ağacı kestiler kaç hayvanı yuvalarından ettiler? kürkçüler bir palto için kaç hayvana kıydılar? Satış personelleri kaçtane adi malı millete kakaladı?

Kusura bakmayın ancak siz etik etik etik derken ben günümü gün ediyor olurum.Ayrıca şuda var canı veren Allah alanda Allah , ecel geldiyse cana baş ağrısı bahane öleceği varmış ölmüş 1m yi ben almasam başkası alır valla suçsuzum ben öldürmedim.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• Ben kabul edemem. Birinin hayatını son vermek gibi ağır bir yükle yaşamak sanırım imkansıza yakın bi r şeydir. Dolayısıyla bu yükün ağırlığıyla mutlu bir hayat sürüleceğine inanmıyorum. Bazen mutlu olmak için küçük şeyler yeterli olabilir. Dolayısıyla bizi mutlu eden başka seçenekler bulmamız en sağlıklısı diyorum.

0|0
    0|0
  • -her hücrede bulunan DNA ların gramı 1,3 milyon dolardan (1 trilyon 729 milyon lira) işlem görüyor. Ancak DNAların vücuttan çıkarılması mümkün değil.

-Vücuttan alınabildiği takdirde antikorlar 7,3 milyon dolar(9 trilyon 710 milyon lira) ediyor

-Vücudun kullanılabilen en pahalı kısmı kemik iliği. Kemik iliğinin gramı 23 bin dolar(30 milyar 590 milyon lira). Kilosu ise 23 milyon dolar.(30 trilyon 590 milyar)

-Bir akciğerin fiyatı 116 bin 400 dolar (154 milyar 280 milyon lira)

-Tek böbreğin fiyatı ise 91 bin 400 dolar. (121 milyar 562 milyon lira)

-Kalp 57 bin dolara (75 milyar 810 milyon lira alınabiliyor)

-Kadınlar yumurtalık hücresinin tanesini 7 bin dolara (9 milyar 310 milyon lira Erkeklerin sperm hücresinin fiyatı ise 77 dolar(102 milyon 410 bin lira)

yani toplamda toplam 42,5 trilyon... 1 milyon çok az dostum oturup konuşalım tekrar :)))))

0|0
    0|0
  • elbette bu zamanda para cok önemli ama bir insanin hayati bence daha önemli bu yüzden parayi almam

0|0
    0|0
  • açık ve net olmam hatta kafama silah dayasalar ya sen ölceksın ya deseler benı vurun derim

2|0
    0|0
  • Paranın satın alamayacağı bazı şeyler vardır geri kalan herşey için mastercard.

0|0
    0|0
  • 1- 1 milyon dolar zaten kazanılmiycak bi para değil, şunu yükseltlim.

2-dünyanın herhangi bir yerinde, herhangi biri zaten ölmeyecek mi?

3- Aynı şekilde, benim yaşamımda dahadeğerli bir yere harcanması, doğru şekilde kullanılması kaydıyla ben kendi ölümüme de imza atarım, sorun değil.

0|0
    0|0
  • Filmi izlediğim için parayı almazdım .:)

0|0
    0|0
  • Bu paranın değeri çok az, (1 milyar $) olsa hiç kimse umrumda olmaz. Kim ölürse ölsün. İki gün sonra öleceğimi bilsem yinede alır sevdiklerime pay ederdim. Kimse umrumda değil bu hayatta.

0|0
    0|0
  • ölecek olan insan tanımadığımız biri olabilir ama ben gene almam o parayı

0|0
    0|0
  • bir sokak kedisinin ölmesine bile razı olmam

2|0
    0|0
  • ölecek kişi biraz gö...tt se olur da yoksa kabul etmem ben

0|0
    0|0
  • Ederdim. İmralıdaki geberir bende o parayı Mehmetçik Vakfına bağışlardım. Süper olurdu...

1|0
    0|0
  • para ıcın adam olmayacaksın

0|0
    0|0
  • her saniye, her an yüzlere kişi ölüyor zaten... ama biri benim yüzümden ölsün istemezdim genede..

0|0
    0|0
  • İnsanların hayatı o kadar değersiz değil bence b dedim.

0|0
    0|0
  • eğer parayı geri verdiğim zaman tekrar canlancaksa alırdım.

0|0
    0|0
  • Hayır tabiiki de. Olur mu öyle saçmalık ?

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 16

• para her zaman kazanılır.Ama giden can bir daha gelmez.

0|0
    0|0
  • tanımadığım biri olsun veya olmasın ne farkeder sonuçta biri ölecek karşılığında o parayı verecekler bu durumda o ölenin katiliymişim gibi hissederdim :S o para helal olmaz... asla kabul etmem

0|0
    0|0
  • hiçbir para insan hayatıyla ölçülecek kadar değerli değildir

0|0
    0|0
  • Kabul etmezdim..Bi insanın ölümüne sebep olmanın bilinciyle nasıl yaşanır ki.. O parayla hiçbişey yapılamaz zaten..

0|0
    0|0
  • bu film yok ben almam izlemiştim kalsın

0|0
    0|0
  • sırf eski sevgilim gebersin diye o parayı alırdım be. :D

0|1
    0|0

0|0
    0|0
  • Asla o parayı almam. vicdanım elvermez.

0|0
    0|0
  • Zaten hepimiz ölmeyecek miyiz?Tanımıyorum ne de olsa.Kabul ederdim.

0|1
    0|1
    • dürüst cevap +

• Gerçekleşecek olay başımıza geldiği vakit insan başına bir şey gelmemesini istiyor burada bir yanlış yok değil mi? .Peygamber efendimiz. a.s bir müslüman kendisinin başına gelmesini istemediği bir şeyi başkası için düşünmemelidir.Sen kendi için hayırlısını istiyorsan başkası içinde aynısı istemelisin.Zaten herkes bu şekilde yapıya sahip olsa dünya da sorun kalmaz.Seni sorgulamak gibi bir düşüncem yok sadece bilgilendirme yaptım. Anlayışın için teşekkür ederim.

• Hayır almam.

0|0
    0|0
  • Eğer ölecek kişi imralıda yatan hainse neden olmasın

0|0
    0|0

0|0
    0|0
  • olmam razi tabikide ama yapanlar o paranin hayirini görmez

0|0
    0|0
  • Hayır bu beni ben yapan merhametini ve insan sevgimi öldürmek demek .

0|0
    0|0

0|0
    0|0
  • vicdan rahat bırakmaz insanı ...

0|0
    0|0
Yükleniyor...