Çok süper bir vücut için spor salonu Şart mı?

Arkadaşlar bayağı iyi bir vücudum olsun istiyorum. Incecik belim olsun, yuvarlak iri kalçalarım olsun istiyorum. Ama çok utangaç biriyim kadın erkek karışık salonlara gitmek bana göre değil kesinlikle. Ankara'da da kadınlara özel fitness salonu bulamadım. (Aslında bir tane buldum da saatleri uymayabilir)
şimdi ben evin bir odasını fitnes eşyalarıyla doldursam orada spor yapsam spor salonuna gitmiş gibi olur mu? (Mekik sehbası, eliptik bisiklet, dumbell plakaları, ayak ağırlıkları, twister, Direnç lastiği ve ayrıyetten pilates de yapacağım Ebru şallı vs. Onun da eşyaları)
motivasyon olayını karıştırmayın evde de yapabiliyorum

Güncellemeler:
Salon Şart diyorsunuz. O zaman giderim artık napiim
Güncel

0|0
4|14

En İyi Erkek Görüşü

• Bunun için disiplinli ve birden fazla aletle çalışma gerekir yani spor salonu şart.

Evin odasını fitness eşyalarıyla doldursan bile profesyonel birinden direktif alman lazım. Öyle hiçbişey bilmeden eşyaları alıp kafana göre çalışarak istediğin vücuda gelemezsin kolay kolay.

Ki o aletler genelde pahalıdır. Salona aylık para vermek hem daha etkilidir hem de daha ucuz olur kısa vadede.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• eve istediğin kadar alet al yap ama spor salonundaki gibi olmaz. çünkü insan bazı hareketleri yanlış yapabiliyor ve hareketleri yanlış yaptığın takdirde hem sakatlanma riskin oluyor hem de istediğin gibi gelişemiyorsun. salonda sana yanlışlarını gösterdikleri ve vücut tipine uygun program hazırladıkları için daha iyi sonuç alırsın. sakatlanma riskinde olmaz. yani salon şart..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• O vucutla nasil gezeceksin utangacsan direk hatlarin belli olacak?

0|0
    0|0
  • Şart tabi

0|0
    0|0
  • Kesinlikle ve kesinlikle Spor salonuna gideceksin ve bütün vücut kaslarını düzenli bir beslenme ve antreman programı ile çalışacaksın o dediklerinin çoğu gereksiz vücut geliştirme yapacaksın erkek gibi.

0|0
    0|0
  • hayır şart değil..
    bizim totomuz kaşınıyor illede aylık 100 tl bayılmak istiyoruz salonlara.

elbetteki ŞART OĞLU ŞART.

evde yaptığın çalışmalar asla salonun yerini alamaz!
    Tüm kaslarını çalıştıramassın, dengeli hacim kazanamazsın, dengeli parçalayamazsın.

0|0
    0|0
  • Şunu söylemem gerekirki hırs yaptıysankendi vücut ağırlıgınla her şeyi yapabilirsin youtubede bunla ilgili binlerce video var

0|0
    0|0
  • Biz turkler olarak tembel oldugumuzu ve plansiz programsiz yasadigimizi dusunursek salon sart..

0|0
    0|0
  • Ben hayatım boyunca spor vs yapmadım , ama vücudum insanların söylediğine gore atletik yanı spor salonuna gidip bisey olacağını pek zannetmiyorum

0|0
    0|0
  • Çok çalışman lazım

0|0
    0|0
  • Evet, şart. Evde o motivasyonu bulamazsın.

0|0
    0|0
  • spor salonu şart beybe

0|0
    0|0
  • kendı agrlıgınla calısmlaısın bunun ıcın yanı salon sart degıl

0|0
    0|0
  • şart evde olmaz bence

0|0
    0|0
  • evde de yapabılırsın