Ne bu evlilik merakı?

Çevreme bakıyorum yeni nesil gençler almış başını gidiyor 18-20lik genç kızlar hız kesmeden evleniyor yaşıtlarım anne olmuş ağzım açık kalıyor duyunca. Ne bu evlilik merakı? 20lik bir insanın olması gereken yer üniversitedir kocasının evi değil . Bu küçük yaşta büyük sorumluluklar altına girme çabası neden ? Kaçan ya da kovalayan mı var ? Bir hazla evleniyorlar 5 sene içince hatalarını fark edip boşanmak istiyorlar olan küçücük günahsız çocuklara oluyor .Pufff insanları anlayamıyorum

0|0
11|16

En İyi Kız Görüşü

• cahillikten oluyor, belki aileden kaçış belki yeni bir hayat.. ama sonuca bakarsak o kaçtıkları ailelerini mumla arıyorlar. İnsanın evlenebilmesi için karakterinin oturması,kendi ayakları üzerinde durabilmesi gerekir bunlarda 20li yaşlardaki kızlarda yok. O ayılıp bayıldığı arkadaşlarına anlata anlata bitiremediği adam "sanane kızım benim param" dediğinde anlanır,ama iş işten geçmiş olur..

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• Tamam cogu kız erken evleniyor hazır hissetmeden belki. Ama erken evlilik cidden herzaman daha iyidir. Tabi 18-20 yaşlarındakiler kendi yaşıtlarıyla evlenirlerse ileride boşanmaları an meselesi olabilir. 18-20 yaşlarındakiler kendilerinden en az 4-5 yaş büyükle evlenmeliler. belki daha fazla yaşca büyük ile. Cünkü kendi yaşıtlarındakilerin cogu tam olark olgunlaşmamıştır. Biliyoruz ki Erkekler daha gec olgunlaşıyor.

0|0
    0|0
    • haklısın olgunlaşmadn evlenmek , sorumluluklar almak doğru değil olan çocuklara oluyor sonunda

• Elbette cocuklara oluyor.

• erken ergenliğe girme, daha özgür bi yaşam için aile baskısından kurtulma en çokta hayatı toz pembe görme yüzünden oluyor genellikle.20 yaşında bi bayan evlenebilr ama erkek evlenmemeli bence

1|0
    0|0
  • Evet doğru sınırsız sex yapma düşüncesi kafalarını karıştırıyor sanırım.Ama bir çok saçmalık sona ermeden ben şahsen evliliği düşünmüyorum.Yada çok akıllı bir kız beni belki evliliğe ikna edebilir.

1|0
    0|0
    • bende cinsel merakın kurbanları olduklarını düşünüyorum heves btince, birşeyler ölüyor olan çocuklara oluyor işte..

• Haklısın bakamayacağından fazla çocuğu dünyaya getirmek pek akıllıca değil.

Ben birçok insan tanıyorum daha kendisi çocuk fakat çocuk sahibi olmuş,daha kendini geliştirememiş fakat nasıl çocuk yetiştirecek ve onu geliştirecek anlam vermek zor.

• Kendini evliliğe gerçekten hazır hissediyorsan 20 yaşında olman problem değil .

0|0
    0|0
  • bende anlamıyorum insanlar da ki bu aceleyi ama bazı ları aceleden değil karşı taraf zengin falansa böyle fırsat kaçmaz diye evleniyorlar

0|0
    0|0
  • bunda garip birşey yok bence. insan severse yapmayacağı birşey yoktur.

hem somali taraflarına baktığımız zaman çocuk 17 yaşında ve 2de çocuğu var bunlara ne demeli :)

0|0
    0|0
    • Somaliden mi öernek veriyorun ne kadar garip kendilerinin yiyecek ekmeği yokken küçük yaşta çocuk yapıp onlarıda sefalete mahküm etmelerine diycek birşey bulamadım açıkcası

• işte diyorumya bende diyecek bir şey bulamadım :)

• bunda anormal bişey yok ki ? bu eskiden beri böyledi. tam tersi şimdi evlilik yaşı gittikçe ileriye gidiyor.

1|0
    0|0
    • eskiyle şimdi ki çok farklı eskiden boşanma yada 10 koca değiştirmede yoktu. erken cinsellik merakının tkisi oldugunu düşünüyorum ben

• Hergün pilav yemiyor şimdiki gençler sıkılıyor heves bitiyor sonra ne oluyor boşanıyor . ben yanlış demedim, ama doğruda değil.

• doğru fakat insanlar yanlış.

• kendi kararı diyorum

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • Küçük yaşta evlenmek çogu kızın hayali... Güzel bir işi olan damat bulunca da kaçırmıyorlar.. Sonunu düşünmemek gerek lazım evlilikte. Boşanırım deyip kimse evlenmiyor.

Herkes Yüksek lisans ve doktora yapmak zorunda değil...

0|0
    0|0
  • toplumumuz bunu mecbur bırakıyor...

başka bir toplumda yaşasaydım sanırım kolay kolay düşünmezdim...

şunada şükredelim ki ; bizden çok daha geride bir toplumda doğmakta vardı...

0|0
    0|0
  • :)) o bir şey mi çoğu evlenmeden çocuk yapıyor çocuk 3 -4 aylık oluyor anne karnında evleniyorlar :))

0|0
    0|0
    • :)))))) arkadaşın biri cinselliğe vuruyosun sebebini öyle değil falan demiş yorumlarda , al işte cinsellikle alakası yokta ne yani :D

• Düğünlerde, kızların geline, erkeklerin ise damada bakıp bakıp özenmelerinin sebebidir biraz da. Bir nevi kısır döngü.

0|0
    0|0
  • sadece nasıl bir sey olduğunu anlamak istiyorlar o kadar

0|0
    0|0
  • İsteyen istediğini yapar.Herkes de akıl var.

0|0
    0|0
  • peki sence evlilik yaşı kaç ?

0|0
    0|0
    • bayan için 23 -25 ideal .18-20 değil.

• hangi kategoride? bakayım hemen

Kızlar Ne Diyor 10

• Bu insanların hedefleri yoktur dikkat ettiysen eğer okuyup iş sahibi olmak gibi eş parasına bakarlar.Bu düşüncede onlara ya ailelerinden geliyor ya da çevrelerinden.Kendi hayatlarına yapıyorlar. Herkez bir gün evlenicek sonuçta acele etmenin bir mantığı yok kıtlık yok.

0|1
    0|0
  • Olabilir herkes istediği yaşta evlenir.Geçmişte de böyleydi günümüzde de böyle.Her erken evlenen boşanmıyor.Kendi seçimleri okulum olmasa bende 21-22 de evlenirdim.Evlenmemek için bir sebep mi var yok.Sevgiliyken gezip tozarken sorun yok evlenince cinsellik meraklısı diye mi söyleniyor.Asıl evli değilsen senelerdir sadece geziyorsan laf olur.Çoğu kişide belki bu yüzden evleniyor.

0|0
    0|0
    • Erken evlenenleri yargılamadık hanfendi sadece erken evliliklerin sonucunda boşanmalar görmekteyiz olan çocuklara oluyor eskiden boşanma mı vardı yapmayın yani

• evet vardı ama günümüzdeki kadar ortaya çıkmıyordu.

• benım bır kaç arkadasım şu an cocuklular hatta bır tanesı yenı dogum yaptı ıkız annesı oldu ve 19 yasında,sasırıp kalıyorum bende aynen senın gıbı,aslında bakarsan ıkı sebebı var

-asık oldukları adam hovardadır elde tutmak ıçın evlenmeden cocuk sarttır(genelde ben hamıleyım dıyıp nıkah masasına otururlar)

-bırbırlerıne asıktırlar ve artık aynı evı paylasma sabırsızlıgındadırlarki zaten genel olarak gençlık cok sabırsız

en azından benım şu ana kadar gordugum ve duydugum erken yastakı evlılıkler bu ıkı nedenden ötürüydü

0|0
    0|0
    • Umarım pişman olmazlar , heves ölünce boşanma söz konuus oluyo burda madur olan çocuklar oluyo. Bence erken yaşta cinsel merakında etkisi var bu konuda diycem bişey bulamadım arkadaşına ALLAH analı babalı büyütsün :/

• valla ben cok sey dıyorum adam ılgısız alakasız oluyor genelde ve hala kız erkegın pesınde askımda askım askımda askım dıye dolanıyor gurursuzluk,dedıgın gıbı cınsel merak,kaybetme korkusu,garantıye alma duygusu hersey var bu durumun ıçınde.

• Olan çocugunu olucak , ne kendisi ne çocugu iyi bir hayat yaşayamıycak eşi de sorumsuz diyorsun ne anladım ben böyle evlilikten yuvadan ? insan sürünmek için evlenmiyor ya

• millet tuttuğunu bırakmıyo kaçar diye:))

0|0
    0|0
  • Evlilik bağlılık demektir. Hiç bana göre değil, yaptıklarını da tasvip etmiyorum.

30 yaşından sonra düşünüyorum ama belli olmaz.

0|1
    0|0
  • yoksaaa sen evlenecek birini bulamadındaaaaa kıskançlıktan mı yazıyorsun bunları ;)

1|0
    0|1
  • Doğru yoldayız, eskiden 13 yaşta evlenırlerdı. Yani iyi gidiyoruz duruma bakarsan.

0|0
    0|0
  • aile bağları zayıfsa evlilik kaçış yolu gibi gözüküyor o yaşlarda.

0|1
    0|0
    • VE erken yaşta cinselliğe meyilinde payı var diye düşünüyorum

• benim çevremde de 35 yaşındalar bir sevgilileri bile yok

0|0
    0|0
  • Sürekli cinsellikle alaka kurmuşsun da insanlar evlenmeden de seks yapabilir. Bence neden bu olamaz.

0|0
    0|0
    • Bekaret kavramı buna engel oluyor , aile mahalle baskısı vesaire.

• Tartışma havanı ben solumuycam sana iyi geceler .

• Cevap bulamadığın içindir. "tm" neyse :)). Sana iyi eğlenceler.

Yükleniyor...