Vücut geliştirme ile uğraşanlar yardımcı olabilir mi?

Protein tozu ve Progainer kullanıyorum yalnız spora gitmeden önce 2 ölçek içiyorum spordan sonrada iki ölçek ama geceleri uyuyamıyorum uyutmuyor 1 ölçeğe indirdim azda olsa uyuyabiliyorum nedeni nedir? Ne kadar kullanmalıyım

Tozları 1 hafta önce kullanmaya başladım ondan mı kaynaklanıyor acaba vücudun alışması mı lazım.

0|0
1|6

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Kullandıgın suplemantların içerisinde creatin veya cafein içerikli preworkout maddeler varsa ağır antremanlar yapmadığın zamanlarda gece uyku sorunu olabiliyor. Zamanla geçer kalıcı bir şey değil. Protein veya gainer içinde creatin, cafein veya yüksek oranda basit şeker yoksa uykuna bir etkisi olmaz. Genelinin içinde de yoktur. ek takviye olarak antreman öncesi alınır, örneğin bsn nox gibi. Şu sarkar, şöyle olur, böyle olur diyen cahillere de kulak asma. Kas lifleri antreman sonrasında micro yırtıkların arasına protein peptitlerinin gelip bağ doku oluşturmasıyla büyüyor. Yani bu dokularda sarkma falan olmaz ancak antreman yapmazsan biraz küçülmeler olur.

0|0
    0|0
    • Teşekkür ederim çok iyi açıklama olmuş bu arada 4 günde 2 kilo 100 gram almışım normal mi yoksa hızlı kilo artışı mı olur.
      1,74 boyum 61,300 dum 63,400 olmuşum

• 4 günde 2 kilo alamazsın. Vucudundaki su oranı değişmiştir, yani kalıcı kilo değil. Aylık 3-4 kilo aralığında kilo artışın olursa normal yüksek oranda kas kütlesi olarak artış olur. Daha hızlı alıyorsan yağlanıyorsundur.

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 5

• Ben de hiç öyle bir durum olmadı bilemedim belki enerjisni tam harcayamadığındandır. Bir de sen sadece stereoid tarzı hormonlardan kullanırsan vücudun sarkar. kaslar yırtılmayla büyür bırakınca kaslar sarkmaz sadece küçülür. ben de bıraktım 1 yıla yakın sarkma tarzı seyler olmadı...

0|0
    0|0
  • antrenmanların ağır geçerse zaten ayakta duramaman lazım bence antrenmanlarda zorlamıyosundur

0|0
    0|0
  • @yazsamromanolur ilgilen.

0|0
    0|0
  • Kardeşim kullanma onları. Kaslar çok çıkar ama boş. Sporu bırakınca zaten direk sarkıyo vücudun. Sabahları 3 tane rafadan yumurtanın beyazını ye tamamdır.

0|0
    1|0
  • Kullan kanka..

0|0
    0|0
Yükleniyor...