Tuvalet tutma alışkanlığınız var mı? Bu nedenle sık enfeksiyon geçiren varmı?

Arkadaşlar tuvalet tutma alışkanlığınız var mı?

Ben bazen tv izlerken , film izlerken arkadaşlara sohbet ederken yolculuk sırasında yada üşendiğimden lavaboya gitmiyorum tutuyorum. küçüklüğümden beri bu needenle idrar yolu enfeksyonu geçiriyorum. aslında sağlıklı birşey değil ama vajen dudaklarımın bu nedenle braz büyük olduğunu ve renginin köyü olduğunu düşünüyorum.

Bu alışkanlığımdan nasıl vazgeçebilirim? Benim durumumda olanlar var mı? Ayrıca erkek arkadaşlar kız arkdaşınızın vajan dudaklarının braz büyük olması ve genital organın koyu renk olması sizi rahatsız eder miydi?

Çok kafama takıyorum .

dipnot: Lutfen saçma sapan sapıkça cevaplar vermeyin ...adam akilli bir problemim var ciddi olarak soruyorum. Bu benim için cidddi bir rahatsızlık. Dalga da geçmeyiiniz . Gerek yok böyle şeylere.

0|0
5|9

En İyi Erkek Görüşü

• Öncelikle vajina da penis gibi kişiye özeldir herkesin ki aynı değildir yani. Efenim pembesi, esmeri, dudaklısı dudaksızı ehem. Neyse bu normal, bundan utanıp; bunun cinsel hayatını etkilemesine izin verme.

Vajinanın şekline çok takılma, büyük ihtimalle bir sorun yoktur, ama dilersen bir jinekoloğa görünebilirsin içini rahatlatmak adına.

Tuvalet konusuna gelirsek, kesinlikle kadınlarda tuvalet tutma idrar yolu enfeksiyonuna neden oluyor.

Tavsiyem;

- Tuvalete çıkma ihtiyacı hissetmezken bile belli zaman aralıklarıyla (sık sık) tuvalete gidin. Özellikle evden çıkmadan, tv başına oturmadan vs.

- İdrar yolları enfeksiyonunda hijyen çok önemli.

- Vajina konusunda da içini rahat tut. Senin erkeklerin penisi konusunda anlayışlı olacağın gibi, erkeklerde vajinan konusunda anlayışlı olacaktır. Hatta öylesini seven bile var.

Kafaya takma yani

1|1
    0|0
    • tesekkur ederım bılgılendırme ıcın. benı seven ınsan dudaklara bakcak halı yok heralde. bakıyorssa hayatmda yerı yok :) cok sagol.ç su tuvalet ısını dedgn gbı yapcam degısme olmazsa psıkolaga gıdıcem.ç

• görürse bosarım onu :D

• O zaman size karanlıkta bol şans :)

Erkekler Ne Diyor 8

• Arkadaşım merhaba,

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki, vajina dudaklarının şişkinliği veya dudaklarının büyüklüğünün bu durumla ilgisi yoktur...

Çoğu kadın bunu kabul etmese de ergenlik ve hatta çocukluk döneminden itibaren idrar tutarak vajinal zevk almak sık kullanılan bir metottur... Kadınlar çocukluklarından başlayan ve asıl sebebi zevk almak olan bu yöntemi zaman içinde alışkanlık haline dönüştürdüklerinden zevk almayabilirler... Ancak asıl sebep budur...

İdrar yolları enfeksiyonu ise tamamen beslenmenden kaynaklı bir sorundur... yani idrar tutmanla ilgili değildir... Öyle ki, bilim adamları şunu ispatlamışlardır ki; İdrar vücuttan atıldıktan itibaren 20 dakika boyunca antibakteriyeldir ve içilebilir... İdrarda bakteriler vücuttan çıktıktan 20 dakika sonra üremeye başlarlar...

1|0
    0|0
    • wow. bılgıler ıcın teskkur ederm. erkekler ıcın bır ılacın hamıle kadın ıdrarından yappıldgnı ogrendım bılıyr musn.

• ama bir belgeselde görmüştüm buharlaştırp buharlaşan suyu biriktirebilirsen onu içebilirsin işte... :)

• idrarını erteleme fikrini yenmek senin elinde bu fikri yenmeye çalış. ayrıca düzenli olarak tuvalet ihityacın olsa da olmasa da tuvalete git. örneğin 3 saatte bir ne işin olursa olsun tuvaletin olsada olmasada tuvalete git.

kesin çözüm almak istiyorsan doktora git. tuvalet eğitimi 1 yaşından sonra başlar eğer bu döneme ait travmaların varsa yada tuvalet alışkanlığını olumsuz etkileyecek deneyimlerin olduysa tuvalet tutma alışkanlığı oluşmuş olabilir.

dudaklar için kimi açık renk sever kimi koyu... ne olursa olsun önce sen kendini sevmelisin. ne kadar az takıntın olursa o kadar çok mutlu olursun.

1|0
    0|0
    • tesekkur ederım. pragmatık cevap veren nadır ınsanlardansın.

• :) ömür boyu mutlu olursun umarım

• arkadaşım öncelikle idrar tutma ile vajen sorununu ayıralım. bir biri ile alakalı değil.

idrar tutmak elbette iyi değil. idrar kana karışıyor. ileride böbrek sorunu yaşarsın. hissettiğin an tuvalete git. bende bilgisayarda proje çiziyorum. senin gibi hep erteleme yapıyorum. geçen hafta sol böbreğim şişti. ertlelmemek lazım.

vajeninde dış labialar mı iç labialarmı büyük bilmiyorum ama sanırım içten bahsediyorsun. bunun kafaya takılacak bir sorun değil. her kadının genital organ tipi farklı olur. erkelerin kide öyle. labialar uzun ise rengi koyu olur. neden dersen şöyle açıklayım. erekte olmadan dudak büzük haldedir yani toplanmış durumda. dolayısı ile koyu durur. ama cinsel dürtü başlayınca erekte olunca renk pembeleşir şişer dudaklar gerilir. bunu şöyle bir benzetme yaparsam daha iyi anlarsın. bir tül perde düşün. toplu kenarda dururken rengi koyudur. ama perdeyi kapadığınızda rengi açılır yarı şeffaf hale gelir. bu da öyle.

bazzı bilinçsiz aptal olan çıkabilir. yanlış yorum yapabilir. bazı erkeler çok sevişmekten böyle rengi koyulaşır yada dudakları büyür gibi saçma sapan inanışları var

sen aldırma. vajen konusunu takma ama şu idrar olayını lütfen aksatma

0|0
    0|0
  • arkadaşım sürekli gelmese bile sık sık tuvalete gitmeye başla gerekirse alarm kur 3 saatte bir git. vajen dudağına gelince koyu olması pek hoş olmuyor ki. ona gelene kadar sürekli tutman ve kendini sıkman idrar torbanın sarkmasına neden olur bu da evililik sonrasında gülsen,öksürsen,hapşırsan kaçırmaya başlamana sebep olur ameliyat gerektirir. vajen dudakları değilde oranın hissetme yetisini kaybettireceği için iktidarsızlık sorunu yaşaya bilirsin cinsel hayatını negatif yönde etkileyebilir...

1|0
    0|0
    • bu okudugum en degısık yorumlardan bırıydı. cınsel hayat onemlı ne de olsa. neyse benım bunu asmam lazımç her yonden etkılıyor benı. tesekkur ederm

• orası bende kalsın olmazmı

• olmaz desem mesajla anlatırmısın :) sağlıkçıyım konuşabilir sorabilirsin sorun olmaz

• walla sıkıntılı bir durum. bir tanıdığımızın kızında da aynı alışkanlık varmış. kız ufak 11-12 yaşında falandı. hep tutuyormuş idrarını işte. sonra yine bir tuttuğunda mesane dayanamamış patlamış. sonra hastaneye kaldırmışlar. ufacık kızın baya hasarı çıkmış. rahmini falan almak zorunda kalmışlar. zarar görmüş o bölge işte.

0|0
    0|0
    • evet cok kotu olmus yazık. ben de cok sukur bırsey olmadı smdıye kadar ama sureklı enfeksıyon gecırıyorm sanırm bu ısın sonu degl, prmths'in de dedgı gbı travmatık br olay yasamısımdır belkı doktora gtmek lazm

• Oku bunlari, sadece kadinlar icin degil erkekler icinde idar tutmak zararlidir. link

0|0
    0|0
  • dipnot la birlikte çatır çutur sağlı sollu girişmişsin. benim için sorun olurdu.

0|0
    0|0
    • neden

• ne alıncam sana .ne halin varsa gör :)senın sorunun. Allah sana oyle bır hatun versın kı zıl zurna asık ol. asık oldgn kısının vajen dudaklarını sececekmısın bakalm. ayrıca vajen dudaklarını gorerek mı asık oluyrsn harbı gosterıyorlar mı pes dgrusu :)

• oha ne biçim beddua o. niye öyle yaptın ki.. :D kızım problemlerin var herhalde :D

• öncelikle çişini tutmanla vajen dudaklarınun büyük ve koyu olmasının hiç bi ilgisi yok.. Bu tamamen genetik yapısı sonradan olmuş birşey degil. Ben şahsen küçük dudaklı ve beyaz kırmızı yada sarmtırak renkte olanları severim. Koyu olması pek tercihim degil ama çogu kızın koyu. Ayrıca zayıfsın tahminimce biraz kilo alınca vajinanın dudakları küçük kalıyor..

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Kendimi damgalamak istiyorum, bi tuvalet alışkanlığım var ki, içler acısı.

Böyle geceden çişim geldiği zaman tutarım, ki uyuduğum zamanda çişim gelsin ve sabah uyandığımda sala sala işeyeyim. Kilo vermiş gibi hissediyorum, mutluluk veriyor. Kendimi kandırıyorum belki, evet ama ruhen ve bedenen hafiflemek çok hoşumtrak bi duygu.

Bayanlar, tavsiye ederim ahahha :))

2|0
    0|0
  • tuvalet tutma genç yaşlarda bir etki göstermese de ileriki yaşlarda böbrek hastalıklarına veya idrar tutamamaya sebep olabilir. tuvaletinin olmadığını düşünsen de belli aralıklarla tuvalete gitmeyi kendine alışkanlık haline getir. şimdi bir zararını görmezsin ama sağlıklı değil.

dudaklarının büyük veya koyu olması kime göre koyu veya büyük her kadının farklı şekil ve renktedir ama kimin ki normaldir diye bişey söylenemez. bunu kafana takma.

0|0
    0|0
  • Bende şu aralar hep tutuyorum iyice tembellestim iyi mi. Zararı var biliyorum:(

1|0
    0|0
    • zararları o kadar cok kı oku yukarda yazmıslar.

• Tuvalet hissini engelliyorsun ve bu cok yanlis.Tuvaletin gelmese bile sen aklina getir ve git.

Zamanla vazgecersin.

0|0
    0|0
  • ben ebeyim ve diyorum ki enfeksiyon la vajen dudaklarinin renginin kesinlikle alakasi yok. Senin gibi cok kizlar var ve normal. Rengi koyu olabilir, emin olabilirsin o görüntüde bircok bayan var, tek degilsin ve erkeklere göre cirkin degil.

Üsengec olmana gelince belki depresyon gibi bir psikolojik rahatsizligin olabilir, eger üsengeclik ileri boyutta ise bir psikolog doktora görünmelisin.

0|0
    0|0
    • birde idrar yolu enfeksiyonu yanlis taharet yapmandanda olabilir. Önden arkaya dogru yikamalisin. ic camasirini SIKCA degistirmelisin, bol su icmelisin.

• evet kesinlikle

Yükleniyor...