Hayat nasıl doya doya yaşanır? Mutlu olmanın formülü sizce nedir?

Çevreme bakıyorum; Herkes çok mutlu, çok geziyor tozuyor giyiyor süsleniyor hayatını yasıyor! Bide kendime bakıyorum! Yalnızlıkta son nokta! tek çocugum, kuzenlerim memlekette hepsi. Arkadasım yok! dışarı hic cıkmam! ayda 1.. nasıl mutlu olunur ne bnun formulü! tesekkurlerrr

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Mutlu olman icin disarda olmam ve surekli gezmen sart degil. Belki farkinda degilsin ama bu sekide de mutlusun.bu senin kendi kendine yettiginin bile bir gostergesi olabilir bence. Disardaki cogu genc akranin aslinda kocaman bir bosluktalar ve oyuzden surekli bir arayis icindeler. Mutlulugu takip takistirarak ve gezip tozarak bulmaya calisiyorlar.

Erkekler Ne Diyor 16

• bunun yolunu kendin bulucaksin herkese göre mutlu olmak baskadir.Mesala benim icin mutluluk sahil kenarinda oturup denizi izlemektir.Bunu senin kesfetmen lazim.ayrica gezenlerin tozanlarin mutlu oldugunu sanma cogu kafasini dagitmaya calisiyor

• bende aynı senin gibiyim hiç arkadaşım yok bazı şeyler elinden geleni yapsanda gerçekleşmezmillet yok iş sende bitiyor yok öyle oluyor yok böyle oluyor diyor ama hikayeee kader çok farklı birşey

• akıllı düşünen bilen bi insansan mutlu olmak diye bişey yok hayat acımasız mutlu görünme numaraları var sadece

• carpe diem... anı yaşamalısın. kafandaki şeylerin sorunalrın gelecek kaygıların ne bilim hepsini bi kenara bırakıp yarına hayatının en güzel günü olma şansını tanı. bırak en güzel günü olmasın. belki yarın olur? bizim gibi yaşlandığında gençliğinin kıymetini anlarsın...

• Çok rica ediyorum eğer gerçekten yanıtını bulursan bana mesaj at... Zira gerçekten bu sorunun yanıtına benim de en az senin kadar ihtiyacım var... Peşinen teşekkürler...

• ne demek :)

• Cidden mesaj bekliyorum... Umarım bulursun...

• az insan çok huzur :)

• bende aynı şekilde senin gibiyim evde belki darlık geliyor bu yüzden içime ,ama genede mutlu olmaya çalış o gördüğün kişiler belki görünürde mutlu olabilirler ama içinde ne yaralar var bilinmez bence sağlığın yerinde ve her hangi bir derdin sıkıntın yoksa senden mutlusu yokdur kendine meşkul olucak aktiviteler bulmaya çalış hiç yapamadın aç şöle keyifli müzikler keyiflen ...

• tesekkr ederim arkdsm :)

• rica ederim :)

• para olmadan olmaz

• Para var mı ondan haber ver?

• Mutlu olmanın yolu hayatında yapacağın küçük değişikliklerde gizlidir.Önce kendinin avantaj ve dez avantajlarını düşün.Tek çocuk olmanın ailenin gözünde önemi tartışılmazçBence ailen aşırı üzerine titriyordur.Tabi bu aşırı ilgi monoton bir hal alırsa insan zamanla sıkılabilir.Ama şunu hiç unutma 6 kardeş olupta kahvaltıda hiç 6 yumurta görememekte vardır hayatta...Çevrende açılabileceğin birisini bul ve paylaş.rahatladığını göreceksin...İnsanlar gezip,tozarak stres atabilirler.ama bence senin asıl çözmen gereken yalnızlığındır...

• çevremde herkes cıkarcı yalancı sahtekar..

• O zaman bir an önce o çevreni değiştir.çünkü o saydığınız özelliklere sahip kişiler size zarar verebilirler...

• ''Para var mı?'' Her şey paraya mı bağlı. Para olmadan mutlu olan insanlar var. Nedir bu para derdi ya.

• ilginç olan şu ki dışarıdaki insanların pek çoğu senin sandığının aksine mutsuz hayatlarını yaşamıyorlar mutsuzluklarını bastırmaya çalışıyorlar bu bir yanılgı ama tabi dışarı çık dolaş annenle çıkın iyi bir arkadaş edin kendine o kadarda içine kpanma tabi

• mutlu olacağın şeyleri keşfetmen lazım

• Mutsuzluğun nedeni, bu dünyada cenneti yaşama isteğidir. Oysa bu dünya sadece cenneti kazanma yeridir. ( Hz Mevlana )

• hayattan ve karşındakilerden hiç bir şey beklememek mutlu olmanın en temel özelliği

• peki ya oonların beni aptal yerine koydugunu görmek?

• Öncekileri Göster
    • inşallah

• hayat felsefem bu bazen canım sıkılıyor ama doğru yoldayım ondan eminim

Kızlar Ne Diyor 7

Yükleniyor...