Erkekler Neden Hep Futbolu Tercih Ediyor Mis Gibi Basketbol Varken?

Merak ediyorum fikirlerinizi, daha çok genel anlamda.
Etrafımda/Etrafımızda hep bir futbol aşkı görüyorum. Futbol kulüplerine girmek için çok fazla çabalayanlar, sabah akşam futbol oynayanlar vs. Ben basketbolu sevdiğim için mi bilmiyorum ama bir beklenti içindeyim artık. Basketbol'a da böylesine önem verilmesini isterdim. Bana göre (kendimce) Basketbol daha eğlenceli ve hoş bir spor. Sizin de fikirinizi bir alayım.

Neden basketbol değil de, daha fazla futbol?

Erkekler Neden Hep Futbolu Tercih Ediyor Mis Gibi Basketbol Varken?

0|0
017

En İyi Erkek Görüşü

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 16

• Basketbolun kıymeti hala bilinmiyor bizde

1|0
    0|0
  • Futbol daha ilgi çekiyor, daha çok konuşuluyor, fanatizmi daha fazla ve daha çok pazarlanıyor böyle olunca da insanlar daha çok futbolla muhattap olduklarından ona yöneliyorlar. Oynanacak alan bulması daha kolay. İki taş koyup kale yapıyorsun ama pota o kadar kolay olmuyor. Oynaması kuralına göre oynaması daha kolay. Benim en sevdiğim spor futbol kesinlikle dışardan görüldüğü gibi değil futbol sadece futbol değildiri yaşayan birisiyim ben

1|0
    0|0
    • Sana katıldığım nokta sporu ancak o sporun içinden biri anlayabilir. Sen futbolu anlarsın ben basketbolu. Ah yüzen biri bizi anlamaz.

• Futbol her yerde oynanabilen bir oyun ama basketbol için bazı şeyler gerekir zemin pota gibi bunu her yerde bulamazsın ondan dolayı çoğunluk futbolu sever bende seviyorum futbolu ama milli takım basketbol maçlarını takip ediyorum bayağı heyecanlı oluyor :)

1|0
    0|0
  • futbolun kültür olduğu bir toplumda insanların bu sporu sevmesi gayet normal üstelik bu tamamen zevk meselesi

1|0
    0|0
  • Aslında o delik içine girdirme azdırması lazım ama ona rağmen ilgimizi çekmiyor. Seneler önce müptelasıydım artık hiç sarmıyor. Ama voleybol, tenis, halter v. b sarıyor bak onlara bakarım.

1|0
    0|0
  • ben voleybolu da seviyorum ama :(

1|0
    0|0
  • basket nedir ya stata gidiyon kapasite az az kişi var kimse bağırmıyo

1|0
    0|0
  • Ben tenis severim

1|0
    0|0
  • Ya o biraz da çocuklukta alışılan bir durum. Mesela çoğu kisinin çocukluğunda (ben dahil) evinin çevresinde basket potası yoktur. Ama futbol oynamak çok basit , mesela iki taş koyup bir kale yap, topun yoksa da sise doldur falan oyna , bu mümkün ama basket yeni yeni yaygınlaşiyor futbola göre...

0|0
    0|0
  • Genelimiz kisayiz yoksa turkler basketbolda daha başarılı

1|0
    0|0
  • Yoo baskette candır

1|0
    0|0
  • Bence aileden gelen bişey, çocuk babasından ne gördüyse o, ben annem sayesinde basketbola başladım 19 yaşındayım, 12 senedir takımda oynuyorum. Futbol oynamasını da açıkcası bilmiyorum. İyi basketbola başlamışım. Yaşam tarzım oldu

0|0
    0|0
  • Hiç birini tercih etmiyorum ben :D

0|0
    0|0
  • Ben zaten basketciyim 5 numara pivot

0|0
    0|0
  • 2sinide severim

0|0
    0|0
  • Çok haklısın 😊