Tarihi kitap öneriniz var mı?

Arkadaşlar ben kitap arıyorum. Konusu daha çok tarihi olsa iyi olur. Haçlı seferleri veya bizans veya o dönemlere ait devletler veya fetihlerle ilgili kitaplar. Eğer önerebileceğiniz bir kitap varsa yazar mısınız ?

0|0
6|7

En İyi Erkek Görüşü

• Markus Zusak- Kitap hırsızı, 2. dünya savaşında bir alman kasabasında geçen olayları, azrailin ağzından anlatır.

Alamut- 11. yüzyılda şimdiki iran'da kurulmuş olan Alamut Şehir devleti, Hasan Sabbah ve Fedaileri, ilk süikast örgütünü anlatır.

Alamut'a dönüş. 13. Yy'da, Alamuta gönderilen bir haçlı ajan askerinin hikayesini anlatır.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Arkadaşım. Anadolu Türk tarihini roman tadında okumak istiyorsan sana rahmetli Mustafa Necati SEPETÇİOĞLU'unun Dün ki Türkiye serisini öneririm. (Ayrıca Bugünkü Türkiye, Çanakkale, Kültür ve Sabırağacı serileri de vardır.)

Seri 12 kitaptan oluşuyor. Kütüphanemde baş köşeyi alır M.Necati SEPETÇİOĞLU.

Rahmetli çağımızın "Dede Korkut'u" olarak bilinir.

kitapyurdu.com girip arattırırsan haklı olduğumu göreceksin.

link

link

1|0
    0|0
  • Bozkurtların Ölümü tarihi roman seviyorsan şiddetle tavsiye ederim. 1. Göktürk devletinin yıkılışını anlatıyor muhteşem bir kitap. Bozkurtların Dirilişi 2. kitap ise 2. göktürk devletinin kuruluşunu anlatıyor.

1|0
    0|0
    • Teşekkürler :)

• O dönemlere ilgim var. Düşünebilirim. Göktürk Bumın kağan kuran kşi parlak donem ise Mukan kağandı sanırım.

• beyazıt akman - dünyanın ilk günü

1|0
    0|0
  • Alamut kalesı yazarı vladimir ben okudum harıka

1|0
    0|0
  • Alamut Kalesi,nokta yayıncılık,bernand soyadını bilmiyorum.

1|0
    0|0
  • tarihi bir kitap

fedailerin kalesi alamut...

yurt yayınları...

1|0
    0|0
    • Teşekkürler :)

• bişey değil...ayrıca semerkant...yada bende halimce bedretidem...bunalrda güzel...

Kızlar Ne Diyor 6

• Dan Brown'ın kitapları

1|0
    0|0
  • Tarihi atmosferde roman dersen,Kemal Tahir'in Devlet Ana romanını önerebilirim.Osmanlı'nın kuruluş döneminde geçiyor olaylar.Severek okumuştum.

1|0
    0|0
  • CengizHan olabilir. Ya da İlk Türk devletlerini anlatan olabilir. Günce istersen önerdiğim var bir bak Obsidiyen.

1|0
    0|0
  • Ahmet turgut askin elcisi

1|0
    0|0
  • elif şafak - aşk

1|0
    0|0
  • Var.

0|0
    2|1
Yükleniyor...