Günümüzde boşanan çiftlerin sayısının artmasını neye bağlıyorsunuz?

Evet arkadaşalr gümümüzde boşanan çiftlerin sayısı oldukça arttı.Bunun birçok nedeni olabilir alınan ani kararlar aşkın bittiğinde yerine sevginin kalmaması,bayanların maddi özgürlüğünü alması,aileler vb. birçok sebep...Sizin fikriniz ne?

0|0
9|6

En İyi Kız Görüşü

• Bak bayanların maddi özgürlüğünü almasını kaldır ordan..Elbetteki her kadının maddi özgürlüğü olması gerekir ve nedense bazı insanlar öyle bir algılıyorlar ki bunu ''ee o çalısıyor parası var bosanır bosanmalar buyuzden artıyo'' Şöyle düşünelim bir çift var mutsuz fakat boşanamıyor bunun sebepleri ne olabilir 1.)maddi yetersizlik 2) çocuk sorunu 3)diğer... Daha mı iyi birşey mutsuz olup boşanamamak!Öyle bir yazmıssınkı oraya ''bayanların maddı ozgurlugunu alması'' bu mudur yani kadın kocasına para ıcın muhtac olması guzel birşey mii...? bunu bayanlara atmıssınn fakat maddı ozgurlugu olup da bosanan erkeklerde var(sonradan zengınleyen)onlara ne demeli ?

0|1
    0|0
    • bakış açına saygım sonsuz...ama ben oraya öncelikle arkadaşlara bir fikir olsun diye yazdım maddiyat konusunu.2. si evet ben bunun bir neden olduğuna inanıyorum boşanma yada evlenmeme konusunda.bu kadınlar çalışmasın demek değil tabiki çalışacaklar hemde bu devirde kesinlikle..sadece eskiden adam eve gelince evde birini bulurdu.şimdi iki kişide çalışıyor...evi geçindiren erkekti..şimdi her ikiside.dünyanın değişmesinden bahsediyorum..yoksa dediğine katılıyorum

• eleştir tabi eleştiri olmadan olmaz sıkıntı yok

• :) tşşş en iyi cevap için

Kızlar Ne Diyor 8

• Evlilik aşktan sevgiden ibaret değildir.Günümüzde konuşmuyor insanlar benciller.

0|2
    0|0
    • Teşekkür ederim arkadaşım.yani çok az konuşuyorlar az konuşuncada nasıl tanıyabilirsin karşındakini..ordan burdan bişeyler seyredip yada okuyup a bu çocuk yada bu kız bunun gibidir diyip başlıyorlar baen..neyse katılıyorum

• bosaniyolar o evlilik programlarina geliyolar 4 cocuk kendinde 4 cocuk adamda

oldu 8 cocuk bunlar nasil ikinci evlilikte mutlu oluyo sasiyom tamam cocuklari evli ama olsun yine gelip giderler bari bosandim cocuklu adami niye alimki

benim kocamla cinseligim yok kocamin cocuguda olmuyo ama bosanmak aklima gelmiyo cünkü disari hayati daha korkunc basima ne gelir korkulari var

0|1
    0|0
  • birbiriyle iletişim kopukluğu uyuşmazlık bununla birlikte aldatmak...

0|1
    0|0
  • Evliliği yatak odasından ibaret sanıyorlar .Acı gerçekle yüzleştiklerinde de kolayı seçip,boşanıyorlar.

0|1
    0|0
    • merak ettim acı gercekten kastınız nedir?:S

• Geçim derdi baslıyor.Sonra bilmediğin huyları çıkıyor karsındakinin .Evli değilim ama cevremden hep duyuyorum.

• tanımadan evleniolar işte dediğin doğru..biz gençler olarak biraz fazla tezcanlıyız sanırım bu devirde:)

• Bak bu zamanda gerçekten ciddi bi aşk kalmadı ha evet hala var aşk ama çok degil . bazıları maddiyat için evleniyooo . Evlilikler saygı ve sevgiden ibarettir saygı bitince sevgide bitiyor sevgi bitince evlilikte bitiyor .

0|1
    0|0
    • Katılmamak evde değil..evet aşk zaman gelir kesin biter.benim görüşüm bu.ama o bittikten sonra senin saydığın sevgi ve saygı kalıyorsa onun adına evlilik deniyor zaten..sevgi daha güçlü bir duygudur bence..

• simdi iki üc ay ciktiktan sonra millet artik evlenme karari aliyor. ya kardesim aceleniz nedir. birbirinizi iyice taniyin ama yoooooook

0|1
    0|0
    • dimi:))) buda çok önemli bi etken..

• evliligi cocuk oyuncagi saniyolar iste...

• umarım akıllanırlar:)

• Aldatmak en başta gelen sebeblerden biriymiş, bir yere okumuştum.

0|1
    0|0
  • Hayat müşterek yaşanır ilk bunu unutuyorlar. Hastalıkta sağlıkta beraber diye çıkılan yolda ilk sıkıntıda başta verilen sözler unutuluyor. Bencil bir topluluk olduk. Ne kendimize ne de karşımızdakine saygımız kalmadı maalesef. bir de şu varki bir kere geldik bu dünyaya deyip sıyrılıyoruz herşeyden:(

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• kızların aşırı maddiyatçı olup erkeklerden çok şey beklemelerine bağlıyorum. eskiden kadınlar çalışmazdı. şimdi iş hayatını görüp ekonomik özgürlüklerini ellerine alınca kadınlar doyumsuz oluyor. erkeklerin de sürekli onlara para harcamak istemesine. bide en nefret ettiğim şey senin annen bunu dedi yok senin baban şunu dedi...

0|1
    0|0
  • Herkesin ekonomik özgürlüğü var

kadınlar bilinçlendi artık.

en ufacık hatada kapı önüne koyabiliyorlar

evlilik olmuş çocuk oyuncağı

1|1
    0|0
    • evet dünya çok küçüldü her insan aradaığı bilgiye maddi gücü de varsa istediği şeyede çabuk kavuşabiliyor...bence biraz mükemmelliyetçi olduk..en ufaka hatada herşey bitmiş gibi düşünen insanlar var haklısın

• boşanmış biri olarak söylemem gerekirse genel olarak iletişimsizlik ve doyumsuzluk

0|1
    0|0
  • sosyo ekonomik durumla ilgili. birde din olgusunun günümüzde geçmişe nazaran insanlar arasında deforme olması ve bunun getirdiği ahlak çöküntüleri bence.

0|1
    0|0
  • Ben kısa ve net olarak teknolojinin gelişmesine bağlıyorum.

1|1
    0|0
  • Tek sebebi tayyip erdoğan. Uzun uzun düşürseniz anlarsınız..

0|0
    0|0
Yükleniyor...