Allahın varlığının kanıtları neler?

Allahın varlığının kanıtları neler? Benim Allahın varlığında kendi kendime vardığım bir kanıtı var mesela oda şu bir çok kutsal kitabımız varen sonuncusuda Kuranı Kerim. Şimdi bazı insanlar diyoki haşa Kuranı Kerimi Muhammed isimli bir kişi eve çekilip yazdı vs. Bende şunu söylemek istiyorum Hz. Muhammed'in (Sav) Kuranı kendi başına yazmış olması imkansız çünkü örneğin yüzlerce yıl önce inan kutsal kitap İncilde Hz. Muhammedden bahsediliyo bu durum kanıtlardan birisi bence ve şuda var o dönemde sapkınlık almış başını gidiyo insanlar bildikleri herşeyi unutmuşlar kim yalandan çıkıp böyle şeyler iddia edipde perişan olur ki hayatı boyunca her türlü eziyete maruz kalmak içinmi ? Bunun dışında Allahın olmaması imkansız çünkü etrafına baktığında gerçekten herşey kusursuz. Evren kusursuz. Bunların kendiliğinden olma ihtimali yok. Sadece düşünmek beynini kullanmak yeterli bunlar için gerçekten. Allahın bizden tek istediğiyse ona kulluk etmemiz . Aslında bu bizim yararımıza çünkü o hiç bir şeye muhtaç değil. Biz bu dünyaya sonsuz hayatımız için çalışmaya geldik. Ve öldüğümüz zaman yeni vede sonsuz bir hayata uyanıp bu bize verilen zamanı, geçici ömrümüzü nasıl değerlendirdiysek onun karşılığını alıcaz yaratıcımızdan. Şu an yaşadığımız herşey geçici bu yüzden ölmeden önce Allahın istediği gibi hizmetmizi yapmaya başlamalıyız. Heran ölebiliriz çünkü.Ki şuda var Allahın emirlerine uyarak davrandığında bu dünyanda düzelmeye başlıyo insanlar tarafından çok seviliyosun en başta...

0|0
9|21

En İyi Erkek Görüşü

• görebilene gün hergün ölüp dirilir. karşılaştırma yapabileceğin şeyler insanların, hücrelerin yada kromozonlar olamaz...

Görmek isteyen, görür. aklı bulandırmaya çalışmak biz insanlar için en basitidir. o şimdiye kadar gelmiş 100 milyar insanın, evrenin, alemlerin aklına gelen gelmeyen aklının aldığı almadığı her şeyin sahibidir. inanman gerekir. çünkü Allah; güzelliği, güzel huyu, insanları incitmemeyi, insanları öldürmemeyi gibi şeyleri emreder. yapmayanlar affedilme ihtimalleri yüksek olarak günah işleyebilirler..

en kötüsü ne biliyormusun? buna 100 yıl daha yaşadıktan sonra kendi gözlerinle şahit olacaksın.. yani varlığına insanlar inansalarda inanmasalarda vesveselerle boğuşsalarda Allah vardır. bu gerçek değişmez. Kurtuluş sadece müslümanların (Allah'a inananların) olacaktır.

Ateizmi bir spor branşı veya sosyal bir statü derecesi yada aykırıyım yakışıklıyım/güzelim sınırsızım diye kendileriyle dalga geçenler..

yazık.. bu kadar ispattan sonra neden hala Musa as in kavmi gibi davranmaya devam ediyorsunuz? bireysel helakınızın farkına ne zaman varacaksınız?

Ben bir günahkarım, ama Müslümanım.

Not:Bu yazı genel olarak yazıldı hem okuyanlar hem sizin için.. aralarda kullanılan 'sen' lafı soru soran için değildir.. yanlış anlaşılmaması ve saldırı ön yargısız okunması umuduyla..

0|1
    0|1

Erkekler Ne Diyor 20

• ilk insan hz.adem as gözlerini açtığında gökyüzünde lailahe illallah muhammeden rasulullah yazısını gördüyse başka diyecek bişey varmı odahi yasak meyveyi yediğinde hakkın huzurunda muhammedin yüzüsuyu hürmetine af dilediyse daha ne isterki bu inanç sızlar

0|3
    0|1
  • en açık örneği güneş ay gece olması gündüz olması bazı ülkelerde sadece belli bi ay gündüz yada gece olması .

0|1
    0|1
  • Şayet birilerine kanıtla Allah'ı(cc) inandıracaksak, hiç inandırmayalım daha iyi.

Ve İnsanda inanç sevgisi kalbini ısıtmıyorsa, yeri gelince şah damarından yakın hissetmiyorsa Allah'ı ve bunlara hissetmediği halde inanmak için kanıt peşindeyse; kanıt bulsak bile pek iyi bir müslüman olacağını sanmıyorum.

0|2
    0|1
  • Bazı şeylerin kuran da önceden haber verilmesi bir işaretir bence

1|2
    1|1
  • Sana Ziya Paşa'nın Terci-i Bend ve Terkib-i Bend'ini okumanı istiyorum her şey kusursuz dediğin için.

0|1
    0|1
  • ben bulamadım

1|1
    1|4
  • Allah'a inanmayanlar tesadüfen ortaya çıktıgını düşünenlere sadece gülüyorum...

1|3
    1|1
  • Sen onu bunu bırakta Dünya' nın yuvarlak olması ve Güneş' in etrafında dönmesi gibi basit bir gerçeği söyleyebiliyor mu? Hayır. Benim için bitmiştir.

1|1
    1|1
    • Haha, yeri serip üstüne dağlar yerleştirmişler :P

• Kimden 3,5 atacakmışım. Şiddete hayır diyen islam dini mensupları, beyni ile değilde bıçak ve silahla mı anlatacak bana? O yakışır zaten.

• nerden nereye çektin huy bu sizde ne bıçakla silahla anlatacaklar ya kime ne senin neye inandığından git ateşe tapın istersen daha yazılanı anlamıyorsun ki

• sen Allah c.c yargılaaycak kadar ateıstsen eger bızde sana cevap vermeyecek kadar ınsanız! ama bu soru yerıne bana Allah c.c anlatın deseydın daha uygun olurdu

1|1
    1|1
  • soru ne

Cevabın çok uzun ya da çok kısa

0|0
    0|1
  • Varlığının bir çok delili var. Ama bu konuda mütekelliminin genellikle cevabı sorana göre olmuş. O yüzden soruyu Allah'ın varlığına şu cihetten itiraz edene nasıl cevap verilir gibi sormalısın.

0|1
    0|0
  • Yüce Allahın Varlıgına Gücü ve kudretine Sonsuz kainat bir kanıttır

0|3
    0|1
  • herşey onun kanıtı

0|3
    0|1
  • e kendin cevaplamıssın işte hersey acık ortada

0|2
    0|1
  • eklermisin

0|0
    0|2
  • kısa ve net -herşey

0|0
    0|1
  • sen bi kanıtsın mesela.

0|1
    0|1
  • aferin ama bundan sonra tespit yapma sen baska seylerle oyna bunlar tehlikeli konular

0|0
    0|0
  • Kuran-ı Kerim Allah'ın varlığının kanıtıdır!

0|0
    0|0
  • Francis Collins 'in tanrının dili isimli kitabını okuyun hristiyan bir bilim adamı tanrının varlığını kanıtladı eski bir ateistti kendisi

0|1
    0|1
    • "Hristiyan bir bilim adamı tanrının varlığını kanıtladı." cümlesindeki anlatım bozukluğunu bulunuz.

• problem nedir kardeşim bir sıkıntı mı var ?

• Bu cümlede iyi birşey söylemek istemişsin anlıyorum, fakat yanlış anlaşıldığından eminim.

Kızlar Ne Diyor 9

• Mevlânâ Celâleddîn-i Rûmî'ye felsefecilerden bir grup geldi. Suâl sormak istediklerini bildirdiler. Mevlânâ hazretleri bunları Şems-i Tebrîzî'ye havâle etti. Bunun üzerine onun yanına gittiler. Şems-i Tebrîzî hazretleri mescidde, talebelere bir kerpiçle teyemmüm nasıl yapılacağını gösteriyordu. Gelen felsefeciler üç suâl sormak istediklerini belirttiler, Şems-i Tebrîzî;

"Sorun!" buyurdu. İçlerinden birini başkan seçtiler. Hepsinin adına o soracaktı.

Sormaya başladı:

"Allah var dersiniz, ama görünmez, göster de inanalım."

Şems-i Tebrîzî hazretleri;

"Öbür sorunu da sor!" buyurdu.

O;

"Şeytanın ateşten yaratıldığını söylersiniz, sonra da ateşle ona azâb edilecek dersiniz hiç ateş ateşe azâb eder mi?" dedi.

Şems-i Tebrîzî;

"Peki öbürünü de sor!" buyurdu.

O;

"Âhirette herkes hakkını alacak, yaptıklarının cezâsını çekecek diyorsunuz. Bırakın insanları canları ne istiyorsa yapsınlar, karışmayın!" dedi.

Bunun üzerine Şems-i Tebrîzî, elindeki kuru kerpici adamın başına vurdu. Soru sormaya gelen felsefeci, derhâl zamânın kâdısına gidip, dâvâcı oldu.

Ve;

"Ben, soru sordum, o başıma kerpiç vurdu." dedi.

Şems-i Tebrîzî;

"Ben de sâdece cevap verdim." buyurdu.

Kâdı bu işin açıklamasını istedi. Şems-i Tebrîzî şöyle anlattı:

"Efendim, bana Allahü teâlâyı göster de inanayım, dedi. Şimdi bu felsefeci, başının ağrısını göstersin de görelim."

O kimse şaşırarak;

"Ağrıyor ama gösteremem." dedi.

Şems-i Tebrîzî;

"İşte Allahü teâlâ da vardır, fakat görünmez.

Yine bana, şeytana ateşle nasıl azâb edileceğini sordu. Ben buna toprakla vurdum. Toprak onun başını acıttı. Hâlbuki kendi bedeni de topraktan yaratıldı.

Yine bana;

"Bırakın herkesin canı ne isterse onu yapsın. Bundan dolayı bir hak olmaz." dedi. Benim canım onun başına kerpici vurmak istedi ve vurdum. Niçin hakkını arıyor? Aramasa ya! Bu dünyâda küçük bir mesele için hak aranırsa, o sonsuz olan âhiret hayâtında niçin hak aranmasın?" buyurdu.

Felsefeci, bu güzel cevaplar karşısında mahcûb olup, söz söyleyemez hâle düştü.

1|5
    1|1
  • öncelikle yüce rabbimizin varlığının ilk delili kur'an-ı kerimdir kuran ın insan sözü olmadığı orjinal hali ile ve mealini okuduğunuzda anlayabilirsiniz. kur'an da hiç bir çelişkide yoktur bindöryüz yahudi profosörü kur'an da çelişki aramışlar ama bulamamışlardır ama bazı gerizekalılar kur'an-ı kafalarına göre yorumlayarak içerisinde çelişki olduğunu iddia etmişler ve halen etmektedirler işte allah böylelerinin kalplerini mühürlediği ve şaytanda bu kişilere dost olduğu için artık anlamazlar aksilik bu adamların yazdıkları yazılar oldukça komiktir cahillikte zirve yapmış bu mahluklar allah düşmanıdır diğer yandan göğe bir bakın allah'ın göğü binasız yükseltişine ve dağları nasıl yarattığına bir bakın kusur göremezsiniz. yüce allah kur'an da dağları görürsünde duruyor sanırsın halbu ki onların herekit ettiğini yüzdüğünü bize bildirmektedir ve bu ilim ayeti son zamanlarda keşif edildiği üzere dağladın mağma üzerinde hareket ettiğine işaret etmektedir..en doğrusunu elbette allah bilir daha nice nice bilimsel ayetler vardır iki denizin birbirine kavuşmaması ağırlığınca bulutlar rüzgarların aşılayı özelliği ve daha bir çok ayette bu gerçeklere işaret edilmiştir herkesin ettiği iyilik kendine kazandığı kötülük aleyhinedir selam ve dua ile

0|3
    0|1
  • Çevrene bakman bile ALLAHIN yarattığının belirtsidir , imanlı herkes bunu anlar , hayat tesadüf değildir hiç bir zaman , KURANI KERİM EN BÜYÜK MUCİZEDİR...

0|4
    1|1
  • bahsettigin incil ortda yok olmayan birseyi kanit olarak gösteremezsin.

evren kusursuz degildir, gezegenler birbiriyle carpisiyor metoer düsüyor yildiz kayiyor, dünyada dempremler tsunamiler oluyor, yanardaglar patliyor vs. neresi kusursuz.

2|1
    1|3
    • Zaten saydığın bu basit maddeler Allah'ın kusursuzluğunun en basit kanıtlarından biridir.Sen hala neyin kafasındasın ? Nasıl ki bizim kaderimiz var ise Dünyanında bir kaderi var, o yıldızlar meteorlar senin bildiğin cansız şeyler değildir.Rab boşuna yaratmamış onları, her birinin bir işlevi bir kaderi var bir nevi.Asıl böyle olması kusursuzluğunu daha net belli eder.Kusursuz olan Allah'tır, aksini söylediğiniz takdirde beyninizin kusurlu olduğunu düşünürüm.Sizi yaratan O.Bu kadar açık ve net.

• "o yıldızlar meteorlar senin bildiğin cansız şeyler değildir."

Adam haplanmış. Daha taşa can vermiş kendi kafasında.

• salla gitsin üstün zekayi.

• vücudunu incele ...organlarını düşün.içindeki mükemmel dizaynı düşün . hangisi kendiliğinden olmuş gibi ,hangisine tesadüf eseri diyebilirsin ? parmak izinin milyarlarca insandan hiç biriyle aynı olmamasını düşündün mü hiç ?kudreti akıllara zarar düşünürsen eğer.

0|1
    0|1
  • Kuranı okuyabilirsin o zaman

0|0
    0|0
  • meme.

1|1
    0|2
  • Etrafina bak.su,daglar bunlar yeterli degil mi

0|0
    0|1
  • Aferin!...