Bodybuilding ile uğraşan abilerim İcerii? bir yardim edin?

2 adet dambil la biceps triceps calisiyorum 7,5 kilo ile zorlaniyor 5 kg ye inincede sanki hile yapiyormusum gibime geliyor sizce uygun agirlik hangisi

Kol ölçüm : 22 cm

0|0
0|4

En İyi Erkek Görüşü

• 22 cm biceps? o kadar kötü mü harbiden. O kadar ince bir kol anca 3 kiloyu kaldırır zannımca. Belkide yanlış ölçtün bilmiyorum.
    2 günde 1 kere çalış kolları. 3x10 çalış. Sonra farklı bir hareketi aynı şekilde 3x10 yaparak çalış. 3 kilo ağırlıkla. Sonra ağırlığı arttırırsın.

0|0
    0|0
    • Abi 5 kiloyla 4x12 yaparim ama bazi hareketler var mesela hummer curl onu 6,25 ile deniyorum cok yoruluyorum kacla baslayip ne kadar arttirayim

• Abi bana tam bir yapacaklarim anlatsana hareket olarak bu arada hammerda 5 le rahat yaparim 4x12

• 2 günde bir;
      Dumbell curl 4x12
      Hammer curl 4x12
      Concentration curl 4x12. Bu 3 hareket fazla bile sana. O yüzden Hammer ve diğer ikisinden birisini seç yeterli.

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 3

• önemli olan ağırlık değildir, düzgün formda çalışmaktır. düzgün formda çalışabildiğin max ağırlıkla antrenman yapmalısın. mesela:
    5 kg de adam gibi kaldırıyosun ama 6 kg yeçıkınca seti bitirmek için hareketin formunu bozuyosan, o yaptığın antrenmandan optimum verim alamazsın. o yüzden eğitmeninle beraber düzgün formdaki max ağırlığını bul ve adam gibi çalış

0|0
    0|0
  • en uygunu kaslarının titremediği kaldırabildiğin ağırlıktır sanıyorum yenisin hareketi doğru yapman yeterli olacaktır ağırlıktan çok

0|0
    0|0
  • kardeşim kol ölçün 22 cm se sen daha çok küçüksün bence sadece sınav barfix çalış vede koşu yap tempolu bir şekilde ,

28 cm den 38 cm ye 1 yılda çıktı benim kolum :)

0|0
    0|0
    • Kosu uapamam abi ama sinav mekik yapiyorum barfiksi na#il yapilir bilmiom avuc ici bana dogrumu baakacak yoksa disa dogrumu

• Abi bir barfiks zor cekiyorum ama su avuc icleri ice donuk olunca 6 cekiyorum

• tamam kardeşim zorlaya zorlaya bu işler zorlucan , dinlen bir tane çek dinlen 1 tane çek öyle öyle 10 tane çekebilir kıvama geliceksin

Yükleniyor...