Üniversiteyi kazanamamanın yarattığı moral bozukluğu

Merhaba arkadaşlar, ben Ahmet. 22 yaşındayım. Yüksek puanlar aldığım halde bazı talihsizlikler yüzünden 3 yıldır üniversiteyi kazanamıyorum. Bu sene kazanacağım inşallah. Fakat 26-27 yaşına kadar baba parası yiyecek olmak çok gücüme gidiyor. Elbette her şey yolund giderse ek iş bulup babama yük olmamaya çalışacağım fakat ne bileyim, yine de gücüme gidiyor işte. Bir de; 22,5 yaşında üniversiteye başlayıp 26,5 yaşında üniversiteyi bitirmek de çok gücüme gidiyor, çok üzüyor beni. 25-26 yaşında evlenmek varken, 28-29 yaşında evlenecek olmak da çok yaralıyor beni. çünkü ben, hayalleri için çok çaba harcayan bir insanım. Bir de şöyle düşünüyorum, diyorum ki kendi kendime: Belki üniversitedeyken hayırlı bir kısmet çıkacak karşına, çektiğin bütün sıkıntıları unutturacak sana, kaybolan yıllarını hiç kaybolmamış gibi hissettirecek, belki 3. ya da son sınıftayken nişanlanacaksınız. Böyle avutuyorum kendimi. Ama ne kadar kendimi teselli etmeye, avutmaya çalışsam da, 22.5 yaşında üniversiteye başlayıp 26,5 yaşında üniversiteyi bitirmek, 26-27 yaşına kadar baba parası yiyecek olmak ve 28-29 yaşında evlenecek olmak çok üzüyor beni, çok geç kaldığımı düşünüp üzülüyorum ve hatta saatlerce ağladığım bile oluyor. Sizlerden ricam; lütfen, bütün samimiyetinizle bahsettiğim üniversite/baba parası ve evlilik konusundaki düşünelerinizi benimle paylaşır mısınız?

0|0
2|6

En İyi Kız Görüşü

• ben de muhtemelen 26-27 yasinda mezun olacagim. ha benimki gezip tozmaktan. simdi beni iyi dinle.

ben de senin gibi takardim baba parasi mi yiyecegim, kac yasinda mezun olacagim falan diye. arada gene takarim. ama soyle bir sey var. ozel ders verebiliyorsun. part time magazada calisabiliyorsun. derslerini aksatmadan. geceleri barda calisan. gunduz okula gelen kizlar var.

cok zor durumdaysan burs alabilirsin. okul yurdunu ucretsiz verirler. yemek ucretsiz olur falan. bulursan okulun kutuphanesinde de calisabilirsin. ogrenci islerinde de. yani takilacak seyler degil bunlar. kimler mezun oluyor bilsen. ne durumdaki insanlar. cok kisi gordum oyle. ailesi askeri ucret alan, ama okuyan. cebinde kahve alacak parasi olmayan. abartmiyorum bak.

takma bunlari.

evlilige gelirsek gec evlen ne olacak. ben hatun halimle ayni yasta evlenecegim. okurken evlenme dediler. eyvallah cektim. o zaman sevgilimle yasarim dedim. iyi dediler yani.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• bende 27 yaşında mezun olacağım ve bu durumu sıkıntı yapmıyorum çünkü mezun olduktan sonra ailem bana nasıl yardımcı olup bakıp okuttuysa bende hayatları boyunca onlara bakacağım keza durum senin içinde öyle olmalı o yüzden sıkıntı yapma evlilik konusuna gelince dikkat edersen artık devir değişti şimdi çoğunluk 28-35li yaşlarda evliliğin daha doğru olduğunu düşünüyor bencede öyle çünkü insan hem daha iyi olgunlaşmıs hemde daha doğru kararlar veriyor.

1|0
    0|0
    • erkek için en iyisi 30 bayanlar için 27 düşünüyorum

Erkekler Ne Diyor 6

• ben 3. senemde kazanmıştım.çok zor zamanlar oluyor o kazanamama durumu.ama başarıyorsun elbette.geç başlamayıda sorun etme çabuk geçiyor zaten zaman

1|0
    0|0
  • evlenmek için henüz erken. yaşa bakma, iyi bir iş bu sonra bakarsın.

ben universitedeyken part time calisirdim, biraz da aile desteği ile halledersin.

0|0
    0|0
  • dostum öyle düşünme sana bu fedekarlığı yapmak için varlar onlar yarın aynı fedakarlığı sende çocuklarına yapacaksın. yaşlı sayılmazsın üni. için. bence ilk fırsatta gir üni. ye hayat görüşün orda çok değişecek zaten düşündüğün en son sey evlilik olacak tüm samimiyetimle söylüyorum.

0|0
    0|0
  • 22 yaşında üniversiteden mezun olanlar bile oluyor eğer baba parasıyla ilgili olarakta iö git hem çalış hem oku ama pek olan olmaz büyük ihtimal okulunda uzar ama dert etme üniversitede birini evlenirsin hiç bir şey için geç değil

0|0
    0|0
  • ben 17 yaş kazndım 6 yılda bitiriyorum bir ay sonra sadece babam 45 000 tl den fazla yollamış devlet baba 15 000 tl kredi borçum ufak tefekte burs ve akrabaların parası işte kolay bir bölüm şeç part time ile çalışırın

0|0
    0|0
  • dostum ben 22 den gül alıcam ve mezun olucam... ama keşke biraz daha geç başlasaydım diyorum hiç bişey anlıyamadım üniversiteden. çünkü küçük başladım dışarıyı anlamaya çalışırken geçti bi kaç yılım.

tam olgunlaştım, zevk alıyorum, eğleniyorum derkende okul bitiyo bazende şanşlı hisset kendini

0|0
    0|0
Yükleniyor...