Koşu nasıl yapılır?

Sabah yine çıktım koşuya.. şöyle bir 10 dk ısınma, 15 dk da yürüyüş yaptım ama asıl koşu yapmam gerekiyor.. 3 dk dan uzun süre koşamıyorum onu da 750m koşabildim sadece. bu dayanıklılığı nasıl arttırabilirim? nefes alamıyorum böğrüm tıkanıyor ve duruyorum haliyle.

Sağolun cevaplarınız için

0|0
1|5

En İyi Kız Görüşü

• 15 dk yürüyüş yapan birisi o kadar koşamaz. Vucüdunu alıştır yürümeye en az 45-60 dk falan sonra yavaştan başlarsın!!

0|0
    0|0
    • Isınmak için 15 dklık bir yürüyüş yapıyorum yoksa yürüyüşle ilgili en ufak problemim yok sal beni 10km yürüyeyim. 10 dk gevşeme hareketleri ısınma , 15 dk da yürüşle ısınma sonra başla koşuya 3-4 dk sonra tıkanıyorum kalıyorum.

• Ufak tempodan başla, hemen pes etme kendi limitlerini, dereceni biliyosundur ona göre kendiniz zorla.

• Bayılıcak konuma gelmeden durmuyorum zaten.. o da 3 dk.. var bir yerde hata var.. :(

En İyi Erkek Görüşü

• Temponu birden değil yavaş yavaş arttırarak koş ve kesinlikle bir hedefin olsun. 750ye kadar dayanabildiysen 750 ile başlayıp 2 günde bir mesafeyi 50 arttırırsan gerçekten faydasını görürsün. Bide ayak ağırlıkları denen bir zımbırtı var. Onların 1 kiloluk olanlarından alıp ilk 100 metreyi onlarla koşup ayağından çıkartıp devam edersen daha faydalı sonuç alabilirsin. Spor Yaşamdır ^^

0|0
    0|0
    • 2 günde 50 metre arttırmak mantıklı hocam teşekkür ederim.. bu 1 kiloluk ayak ağırlıklarından düzgün bir tane önerebilceğin var mı peki onlar tam ayakta durmuyor rahatsız ediyor diye biliyorum. Teşekkür ederim cevabın için :)

• Çok kullandım ama en iyisi Busso'ydu. Hem dayanaklı hem esnek hem rahatsız etmiyor. Rica ederim ne demek güzel kardeşim:)

• Tamamdır hocam teşekkür ederim :)

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 4

• sen koşuyu depar atmak olarak algılıyorsun. koşu tempoludur. sen normal yuruyusun 2 katı kaadar hızlı ve rempolu kosucaksın

0|0
    0|0
  • Koştukça gelişir dert etme

0|0
    0|0
  • Akşam veya gece soğuğunda koşman lazım kardeşim ilk 1 hafta cigerlerin yanar sonrasinda acilir

0|0
    0|0
    • Bu arada sort giy bacaklarin acik kalsin bacak kaslarin guclenir

• Hayır hava soğuk olsun yeter ayrıca nefes kontrolüne dikkat et eğer nefes biterse yürür şeklinde koş nabız biraz normale dönünce devam et işe yarıyacaktır :)

• Nefes kontrolü zaten büyük sorun, tıkanıyorum hemen onu ayarlamam lazım asıl.

• Kardiyo ile.

0|0
    0|0
Yükleniyor...