Spor ne kadar sürede işe yarar?

Amacım kilo vermek değil sıkılaşmak, günün kırk dakikasını da spora ayırmaya başladım. 55 kiloyum boyum da 1.68 (belki gereklidir). Ne sürede sıkı popo ve bacaklara sahip olurum?

0|0
8|16

En İyi Erkek Görüşü

• Sıkılaşmak dediğiniz şey , yağ miktarını azaltıp o bölgeyi kaslandırmak ile olur... Yani Sıkı bir bölge istiyorsanız orası kaslı olacak tabiki kas deyince bayanlar zannediyor ki Mr Olimpia gibi olabileceklerini :) Bir kadın erkeğin 8/1 oranında kas yapabilir...

1|0
    0|0
    • Bıngıl bıngıl olmayayım yeter öyle pek kaslı olayım istemiyorum

• Şöyle tarif edeyim, çok yağlı bir insan değilim zaten sadece bacaklarımın daha düzgün durması için spor yapıyorum sadece bacak çalışıyorum zaten bir haftada belimi inceltebilmiştim aynı hız bacakta da olur mu merak ediyorum -,-

• Bacak en büyük kas grubudur vücutta benim bacaklarım çok kaslı mesela çok beğeniyorum fakat düzenli antreman programı ve beslenme olmadan asla başaramazısn.

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 15

• Hiç bir insanın vucudu aynı yapıyı taşımıyor malesef herkezinki degişik potansiyele sahip oldugu için 1 ay 5 ay gibi bir süre kesinlikle yok Mesele sadece şu "DÜZENLİ" olmak yattığın saatten yedigin içtigin herşeyin kalorisi içilen su miktarı günlük yaşantında ne kadar kalorı yakıyosun ve benzeri ölçümlerle ulaşırsın istenilen hedefe gitmek sadece böyle olur Hiç spor yapmadan sadece günlük düzen saglanarak Vucudundaki yağları atarsın ve %30 yağ oranına sahipsin diyelim %10 a düştügünde zaten sen istemesende vucudun kendını belli eder tamamen zaman sabır emek işidir. Ama ben dimdik kalçalar istiyorum diyorsan kalçalar için squat şarttır yukarda belirttigim şekilde yapılan beslenme nitelikli zayıflama şeklinde kalçalar dikleşmez ama ( sarkmazda ) dikleşmesi için kaslarına şekil vererek yani temel hareket olan squat'la bu mümkündür süreside tamamen Vucudunu tanımanla uzun veya kısa bir zaman niteligindedir.

0|0
    0|0
    • O kadar uğraştırıcı ki beşinci günde bırakasım geldi

• Zaten bu işte heves edip 1 ay sonra bırakan bidaha gitmeyen çok insan var önce bir hedef olucak ondan sonra başka herhangi bir bahane ile aksatmıyıcak her kosulda uygulamaktan vazgeçmeyecek bir irade şart :)

• Ben vücudumun şekle girdiğini farkedersem hırs gelir bana zaten o yönden rahatım çabuk bırakmam gibi geliyo da üç hafta sonra istediğim gibi olacağımı düşünüyorum işte öyle

• Spora başladıktan 1 hafta sonra bile vücudunda gözle görülür değişimler başlıyor fakat adam akıllı ''işte bu be'' diyebileceğin değişim en az 5-6 sürer.

0|0
    0|0
    • İşte bu be diyecek kadar olmasa da olur, altıncı gün olacak biraz fark var gibi hissediyorum ya da benim uydurmam bilemem. İki üç hafta daha yapıp bırakacağım zaten -,-

• 1 ay gibi bir sürede fayda eder bence. ama sıkı halini korumak için de sporu bırakmamalısın. boy kilo oranı ideal çünkü.

0|0
    0|0
  • Uzun zaman alır kas

0|0
    0|0
  • 3 ay sonra

0|0
    0|0
  • istediğiniz şekillli, kuvetli , sıkı bacak ve kalça ise fitness ya da kardiosu yüksek kickboks, muay thai tercih edebilirsiniz.

0|0
    0|0
  • Cok mantikli birsey soyledin. Amacin sikilasmaksa egilip kalkma hareketleri cok dusuk sureli ama sık tekrarlanan bisiklet egzersizleri ile hemen 2 hafta icerisinde istediin gibi olursun

0|0
    0|0
    • Bisikleti haftada iki kere sürmeye çalışıyorum

• her gün 2 kere 15 dakika sürmen lazım

• Tatilin ilk iki ayı her gün sürüyodum iki buçuk üç saat son ay denize gidildi falan derken bisikleti bıraktım bu son ay haftada üç kere yüzüyodum işte eve geldik bari yavaştan tekrar başlayayım bir saat sporun yanında bisiklete dedim

• 3 ay

0|0
    0|0
  • Squat ve mekik yap

1|0
    0|0
  • uzun bir süre çalışmalısın 40 dakikayı yükseltmelisin..

0|0
    0|0
  • Ne tür bir spor yapacağını söylersen?

1|0
    0|0
  • yapacağın spora göre fark eder kendi baına iş yapma profesyonel destek al

0|0
    0|0
  • Dogru hareketlerle istenilen popoya 2 ayda varabilirsin.

0|0
    0|0
    • Bana göre istenilen popo çok geniş durmayan toplu bir popo, bir ay yeterli olmaz mı çok sıkı olmasa da olur ben sevmiyorum öyle -,-

• yani yaptıgın egzersize ve antermanın agırlıgına baglı

• ventolin ve klen kullanırsan 1 ay

0|0
    0|0
  • 4-5 ayda

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• 2 aya kadar olur

0|0
    0|0
  • vücut yapına göre değişir ben mesela 1ayda karın kası yapmıştım yani belirginleşmişti genel olarak 2-3ay ideal ama

1|0
    0|0
  • Bunyene bagli

0|0
    0|0
    • Çabuk şekilenip kilo verebiliyorum bir haftada göbek erittiğim zamanlar vardı aah ah :s

• 2 haftada gunde 2 saaatle baya ilerleme kaydedersin 1 saat kardiyodan sonra 1 saat fitness

0|0
    0|0
  • tam anlamıyla sıkılaşmak düzenli spor yaparsan 3 ayı alıyor. 1 ay sonra da etkisini gösteriyor.

0|0
    0|0
  • 1 aya kdr görürsün

0|0
    0|0
  • Evde kendin calisiyorsun degil mi?
    Nasil calisiyosun peki neler yapiyosun

0|0
    0|0
    • Evet evde kendim, bacak hareketleri squat diye yazılıyor sanırım o popo için bir kaç hareket daha en az haftada iki kere de bisiklet sürmeye çalışıyorum

Yükleniyor...