Yargılamadan cevaplarsanız sevinirim..

ben tesettürlü biriyim..yalnız benim nişanlım ve ailesi tesettüre fazla sıcak bakan insanlar değil farklı bi değişle fazla batılaşma var ..ben 3 senedir nişanlıyım bu süre zarfında kapalıydım..ama açık olmamı istediklerini biliyorum ama birşey dedikleri yok benim istediğime bırakmışlar yalnız yurtdışında yaşıyorlar ve ben oraya gittim bu yaz..bütün herkes uzaylıymışım gibi bakıyorlardı ve ben nişanlımın yanında kendimi annesi gibi hissediyorum çünkü oda açık halimi daha çok beğeniyor.düğündede açılmamı istiyorlar..bende madem açılçam o zaman tesettürlülük nerde kaldı diyorum kendi kendime..zaten evdede nişanlımın kardeşi var benden küçük ama genede açık oluyorum içerde..bu kış yine gidicem oraya ama ya tesettürlülüğü bırakıyım ortama ayak uyduruyum insanlar ne düşünürse düşünsün diyorum yada tam tesettürlülüğün hakkını veriyim diyorum ama buda yakında evleneceğim ailede zor beni benimseyemiyorlar böyle..ne yapmam gerektiğini bilemdim..tabi günah boyutuna gelince o kısmını kendimce tarttım sonuçta ahirette kimse benimle birlikte sorgulanmıçak günahınıda sevanıda ben çekçem ..ne yapmalıyım ..

0|0
88

En İyi Erkek Görüşü

• Tesettürü seven biri değilim ama yaptığın şeyi Allah için yapıyorsan hiçbirşey uğruna vazgeçme! Ancak dinini iyi öğren, Kuran'ı Türkçe olarak anlayarak oku! Tesettür İslam'da yoktur. Kapanmak tesettür değildir! Kapanmak, kendiliğinden görünen yerler dışındaki yerleri kara çarşafa sokmak değildir, tesettürle sarıp sarmalamak değildir! Kapanmak, erkeklerin hislerini uyandıracak şekilde giyinmemektir! Kimisi hemen düşünebilir bakan erkek kara çarşaflıya da bakar diye. Evet sapık insan eşşeğe de bakar biliyorsunuz. Ancak siz üzerinize düşeni yapmakla yani ahlaklı giyinmekle, erkeklerin dikkatini çekmeyecek şekilde, kötü duygularını harekete geçirmeyecek şekilde giyinmekle hükümlüsünüz! Sen tedbirini al, takdiri Allah'a bırak! Yani sen ahlaklı giyin de ölüm varsa, ya da başka birşey varsa tesettürlü olsan da başına gelir olmasan da onu Allah bilir. Başına silah dayayıp tetiği çekip öldürmeyen Allah öldürmez der gibi olmayın, silahtan uzak kaçın, ecel varsa zaten o kurşun bir yerlerden döner gelir size ama kurşunu kendinize siz doğrultmayın!

1|0
    1|1

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 7

• Sen nisanlanarak tercihini yapmissin.karar senin kimsenin seni yargilamaya hakkida yok haddi de degil bence.

0|0
    0|0
  • Sana tavsiyem kendi içindeki doğruyu yap. Sonuçta senin seçimin olacaktır bu. İçinden geçeni yap kimse için değil kendin için.

0|1
    0|0
  • Ya Allahü tealanın rızasını seç ya da nişanlını. Seçenek konusu bile olamaz. O ne biçim erkek öyle ? Senin bütün vücudunu elaleme gösterip de bundan gurur duyan adama adam denilmez ! Böyle saçmalık görmedim ya! ..

0|2
    1|0
  • kapanıcaksan Allah rızası ıcın kapan ona buna bakma ben sadece onu söylüyorum biraz mezhebi geniş bi aile galiba kapalı insan uzaylı gibi bakıp hor görüyolarsa ısın zor

0|1
    0|0
  • Her insanın bi sınavı var, buda senin sınavın olsa gerek.

0|0
    0|0
  • Dediğin gibi herkes kendi ateşini götürür öteki tarafa... Kendini nasıl rahat hissediyorsan öyle yap...

0|0
    0|2
  • insanlar amelleri ile gömülür yakınları ile degil

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Kesinlikle ama kesinlikle inandığınızın, doğrunuzun arkasında durun. İlkelerinziden ödün vermeyin. Bana saygısı olmayanla ben açıkcası bir hayat kuramazdım. Sizin tercihlerinize saygı duymayan birisini nasıl içselleştirebiliyorsunuz? istemediğin bir görüntüye bürünüp sonrasında kendinize hala saygınız kalabilecek mi? İnsanlar o kadar emek verip üniv.ye girip yarıda bıraktılar sırf başlarını açmamak için... inandığından SONUNA KADAR ARKASINDA DURUN. KENDİNİZE İHANET ETMEYİN...

0|0
    0|0
  • bence bir bayan kendi isteğiyle tesettürlü olmalı yada olmamalı doğrusu tesettürlü bayanların giyimleri ve davranışları hakkında o kadar çok rahatsız olduğum şey varki hangi birini yazayım. eğer inancından dolayı dininin gereği olarak tesettürlü isen giyimin ve davranışların o yönde olmalı dikkat çekmemeli fakat günümüzde bayanlar yüzleri boya içinde birde başları kocaman dersin sanki uzaylı neyse konumuz bu değil uzatmayayım şimdi sen eğer kendi inancından dolayı tesettürlü isen o zaman nişanlının ailesi için başını açman doğru olmaz fakat kendi içinde kapalı olmanı sorguluyorsundur kendi kendine diyorsundurki " ne var yani saçımı açsam ne farkederki insanlar benim saçımdan mı tahrik olacaklar" o zaman bu senin kararın olmuş olur daha doğru bir davranış olur. nasıl bir tesettür içerisindesin bilmiyorum ama eğer daracık kıyafetler üzerinde yürüyemediğin topuklu ayakkabılar (örn sandalet), yazın kısakollu kıyafetler, yüzü makyajlı bir tesettürlü isen inan hiç düşünme başını aç daha az dikkat çekeceksin

0|0
    0|0
    • ya ben o sekılde cok gıyınmıyorum soyle yanı dar paca pantolon dızlerımın altında tunıkler gıyıyorum cokda abartılı yapmıyorum topumuzumu makyajda cok hafıf tabıykı bu tesetturde yerı yok bunu bıluyorum ama dıger turlude kapanamıyorum aslında benıde bu rahatsız edıyor bırde..bırseyın tam ortası olmuyor ya hakkını verıcen yada takmıcan 4 senedır kapalıyım zaten..

• nişanlıyken mi kapandın yada nişanlınla tanıştığında kaç senedir kapalıydın

• nısanlımla tanıstıgımde 1 senedır kapalıydım 2 senedır de nısanlıyız yaklasık 3 senedır kapalıyım ıste

• Canım iyi güzelde din gereği nişanlının yanında açılmakta günah zaten:)

2|0
    0|0
  • Öncelikle Vicdanınla yüzleş ve Sen gerçekten ne istiyorsun? seni seven erkek seni her halinle sevmeli sonuçta onunla nişanlanmadan ve onu tanımadan önce de aynıydın şimdide aynı Senin fikirlerini değiştirmeye kimsenin hakkı yok. Önce sen ne istediğini bilmen gerekiyor bu durumda . O ne demiş bu ne demiş deme sakın ... Diyenlerde önce kendine bakmalı

0|0
    0|0
  • Tabiki açılma kendin için yaşıyorsun başkası için deği.İlla açılmak istiyorsan kendi isteğinle yap.Seni kabul edeceklerse başındaki tesettürle kabul etsinler.

0|0
    0|0
  • onlar için hiçbirşeyini değiştirmek zorunda değilsin

0|1
    0|0
  • Nasil mutlu oluyorsan oyle yasa. Insanlar fikirlerine saygi gostermek zorunda.

0|0
    0|0
  • Canim din konusunda kendi ailen bile baski yapsa sana acik sacil diye sen onlara bile karsi cikmaya hakkin var. Din haricinde ailene karsi gelebilecegin hic bi konu yok. Yani diyecegim o ki bende yurtdisindayim kapaliyim cok kisi hor goruyor ama kimseyi ilgilendirmez nasil giyindigim ne taktigim. Birak onlar seni hor gorsun sen kendinden mesulsun. Onlar ahirette sen bizim icin acildin gunahinida biz cekelim demeyeceksin. Bak benim de bi tanidigim var ayni senin ki gibi tesetturluydu almanyaya geldiginde esi acilmasini istedi oda acildi hemde oyle bi acildi ki simdi discolar dan cikmiyor. Iciyor mini etekler giyiyor yani bu is sadece acilmayla kalmiyor zamanla her kotuluge alisiyorsun normal geliyor artik insanlarin yaptiklari

0|0
    0|0
    • oda dogru..ama o zamnakı aklım olsa bu nısanlılıgı secmezdım cunku ıster ıstemez onem verdıgım degerlerden uzaklasıyorum orda..

Yükleniyor...