Ofsayt? Yardiim?

Bir Allah'in kulu bana ofsayt ne anlatabilir mi? Vallahi çıldırmak üzereyim.

0|0
8|19

En İyi Kız Görüşü

• Mangoda bir tane canta indirime girmis ve sadece 1 tane kalmis oda kasanin (kalenin) yaninda. Cantayi gozune kestiren diger musteri (rakip oyuncu) hemen yaniniza geliyor. Ikinizde hizla kasaya (kaleye) dogru kosuyorsunuz. Tam o esnada baska bir magazadan alisveris yaptigini ve cuzdanini arkadasina verdigini farkediyorsun.
    Ve arkadasindan cuzdani (topu) istiyorsun. Rakibin arkasinda kalirsan kasaya daha uzak kalacagin icin avantaji kaybedeceksn. Eger arkaya gecmezsen arkadasindan uzak kaliyorsn ve arkadssin o kalabalikta sana cuzdani firlatamiyor. Bu durumda yapman gereken rakibin arkasina gecip cuzdani (topu) alman ele gecirdikten sonra rakibini gecmeye calisman. Ofsayt bu usenmedim yazdim.

4|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 19

• Hücuma geçen bir takımda, aktif alanda bir hücumcunun, kaleciden sonra kaleye daha yakın savunmadan kaleye daha yakın olması durumuna ofsayt denir. Bir de, pasif ofsayt vardır. Burada da, hücumcu yine son savunmacıdan kaleye daha yakındır ama, topa hareketlenmez ve oyun devam ettilir, buna da pasif ofsayt denir.

Ek olarak, eğer kalede kaleci yoksa, bir hücumcunun ofsayta düşmemesi için, kaleye hücumcudan daha yakın en az "iki" savunma oyuncusunun bulunması şarttır. Eğer bu sayı ikiden düşerse, pozisyon ofsayt olur.

Not:Hiçbir takım kendi sahasında ofsayta düşemez. Ofsayt yalnızca rakip yarı alanda geçerli bir kuraldır. Bunun yanında, korner ve taç atışlarında ofsayt geçersizdir. Bunun dışında, kaleci atışları (aut atışları) ve hakem atışlarında halen tartışmalar mevcuttur, kimileri ofsayt olması gerektiğini savunsa da, bir o kadar da olmaması gerektiğini savunanlar vardır. Ancak, FIFA'ya göre de, aut atışları da ofsayta tabiidir. Hakem atışlarında da, top rakibe fair-play çerçevesinde verildiği ya da verilmediği zaman normal hücum devam ettiğinden ofsayt kuralı, rakibe verildiğinde anlık geçersiz, verilmediğinde geçerli sayılır. Son olarak, ofsayta düşen takımların rakipleri, ofsayta düşülen bölgede endirekt serbest atış kullanarak, topu oyuna sokarlar. Ofsayt atışlarında top rakip kaleye girerse, gol geçersiz sayılır.

1|0
    0|0
  • Ofsayt nedir?
    Ofsayt, FIFA Genel Sekreteri Urs Lins imzasıyla ülke federasyonlarına gönderilen 968 nolu sirkülere göre kafasının, vücudunun veya ayağının herhangi bir bölümünün rakibin kale çizgisine toptan ve son rakipten daha yakın olduğu anlamına gelmektedir. Kollar bu tanıma katılmamıştır. futbol baş, vücut ve ayaklarla oynanır. Eğer bunlar rakibin kale çizgisine yakınsa orda potansiyel bir avantaj vardır. Yalnızca kollar rakibin ilerisindeyse, kazanılacak bir avantaj yoktur şeklinde yapıldı.
    Oyuncu şu pozisyondayken ofsayttadır:
    Karşı takımın kale çizgisine top ve rakipten daha yakın olursa.
    Oyuncu şu pozisyonlarda ise ofsayt değildir:
    Kendi yarı sahasındaysa, kaleci hariç bir diğer oyuncuyla aynı hizadaysa, diğer iki rakip oyuncuyla aynı hizadaysa
    Atakta iken ve oyuncu ofsayttayken topa dokunur veya ona top gelir ve dokunursa aktif duruma düşer, aşağıdaki durumlarda oyuncu ofsayt verilerek cezalandırılır:

1|0
    0|0
  • 2|0
    0|0
  • kafasının, vücudunun veya ayağının herhangi bir bölümünün rakibin kale çizgisine toptan ve son rakipten daha yakın olduğu anlamına gelmektedir. Kollar bu tanıma katılmamıştır. Futbol baş, vücut ve ayaklarla oynanır.

Sadece ofsayt pozisyonunda bulunmak bir ihlal değildir.
    Oyuncu şu pozisyondayken ofsayttadır:

Karşı takımın kale çizgisine toptan ve sondan ikinci rakip oyuncudan daha yakın olduğu durum
    Oyuncu şu pozisyonlarda ise ofsayt değildir:

Kendi yarı sahasındaysa,
    Sondan ikinci rakip oyuncuyla aynı hizadaysa,
    Son iki rakip oyuncuyla aynı hizadaysa.

Ofsayta yakalanmış bir oyuncu.
    Ofsayt pozisyonundaki bir oyuncu, topun takım arkadaşına dokunduğu veya takım arkadaşının topla oynadığı anda hakemin kanaatine göre:

Oyuna müdahale ederek,
    Rakibe müdahale ederek,
    Bulunduğu pozisyondan avantaj elde ederek aktif oyuna dahil olursa ofsayt olarak cezalandırılır.
    Şu şekillerde ofsayt olmaz:

Taç atışı
    Köşe vuruşu
    Kale vuruşu
    Kural İhlali Nedeniyle Verilen Ceza

Hücum yapan takımın bir oyuncusu ofsayttaysa karşı takıma endirekt serbest vuruş verilir ve vuruş ofsaytın olduğu noktadan kullanılır.

0|0
    1|0
  • rakip takımın oyuncularından biri karşı rakip oyuncuların hepsinin arkasındayda bu ofsayt pozisyonudur

1|0
    0|0
  • ofsayt erkeklerin anlaması için yapılmış bir kuraldır. anlama gerek yok tatlım. ofsaytı bilen kadın yok henüz yer yüzünde

1|0
    1|0
  • nickine hürmet susuyorum...

1|0
    0|0
  • Ya bence öprenme ofsaytı bilmeyen kızlar çok tatlı oluyor😀

1|0
    0|0
  • sana ofsaytı anlatıcağıma siteden hesabı kapatır giderim daha iyi :D

1|0
    0|0
  • Ofsayt is Ofsayt.

1|0
    0|0
  • Karşı rakip oyuncusunun en geride durduğu yerde yani karşı takımın ordaki en gerideki yerde eğer senin takımın oyuncusu durur ve ayağına top gelirse ofsayt olur.

1|0
    0|0
  • Anlatılmaz yaşanır :D

1|0
    0|0
  • kaçın ofsaytı soran kız var :D

1|0
    0|0
    • Hahahaha Anladım gibi zaten ya tehlike büyük değil

• bak ozman anlarsın simdi. şimdi GS den burak ı düşün. rakip sahaya geçmiş bu selçuk tam pas atcagı sıra. burak rakip takımın son oyuncusu dikkat çekiyorum son oyuncusu kaleci olması sart deıl yanı :D burak pasın cıkıs anında bu son oyuncuya yakınsa yani ayagı kolu bacagı kafası bir milim bile olsa en yakın oyuncuysa ofsayttır. pasın cıkıs anı önemli tam o anda burak rakıp takımdan son ıkı oyuncu arasında kaldımı ofsayt işte bukadar basıt :D

• Ay basit değil ışte kardeş ama anladım gibi saol

• bende tam bilmiyorum.

1|0
    0|0
  • Eğer forvet defans oyuncusu geçmişken ona pas atılırsa o ofsayt tır ( ARKADASIM YAZDI)

1|0
    0|0
  • Ofsayt ı boşver :)

1|0
    0|0
  • Ofsayt: rakibe faul yapmak demek

1|0
    0|0
  • Zor bir soru 😄😄

1|0
    0|0
  • öyle ki : Mango'ya girdiğini düşün. Yanında bir arkadaşın var. O kişi seninle aynı takımda yer alıyor. Karşı takımda da sevmediğin kızlar var. Lakin Mango öylesine kalabalık, öylesine kalabalık ki anlatamam. Sende takım arkadaşınla beraber bir bluzu beğendin. Karşı takımdaki sevmediğin kişilerde aynı bluzu beğendiler. Ama siz bu bahsedilen bluzu onlardan daha önce kaptınız. Kasanın kale olduğunu düşünelim. Karşı takımdaki kızlar da kasaya ulaşmamanız için savunma yapıyorlar ve kasanın önünde dikilmiş bekliyorlar. Senin de şöyle bir planın var. Takım arkadaşına diyorsun ki; "Sen kasanın arka tarafına geç, ben sana bluzu atayım, ödemeyi yap ve bluzu alalım." Arkadaşın kasanın arkasına yani kızların arka tarafına geçiyor ve sen bluzu ona fırlatıyorsun. Bu durumda ofsayta düşersiniz. He ama böyle yapmazsanız, sevmediğin o kızlarla yüzyüze, tartışarak, çirkefleşerek aralarından sıyrılıp kasaya ulaşır, ödemeyi yaparsanız ofsayta düşmezsiniz. Ama şöyle bir şansınız da var. Sen tam bluzu fırlatacağın sırada arkadaşın kasa önünde savunma yapan kızların yanında durur ve sen fırlattığın anda koşmaya başlarsa ofsayta düşmeme ihtimaliniz var. Fakat zamanlamayı çok iyi ayarlamanız lazım. Çelişkili bir durumda gözler yan hakeme (bu durumda yan hakem kasiyer oluyor) çevrilir. Yan hakem devam etmenize izin verirse ve sizde bluzun ödemesini yapabilirseniz hem gol olur, hemde ofsayta düşmemiş olursunuz. İşte ofsayt böyle bir şeydir ve Mango'da işe yarayabilir.:)

Alıntıdır.

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Top , atak yapan takım oyuncusunun ayağından çıktığı sırada takım arkadaşının rakip oyunculardan ileride, kaleye en yakın konumda olma durumu..

1|0
    0|0
  • Karsi takimin kale cizgisine top ve rakipten daha yakin olma durumu

3|1
    0|0
  • Knka sen simdi yemegi yapiyorsun ya o yemek yanarsa atiyosun cope oyle bisey

1|1
    0|0
  • Anlatması çok zor ya

1|0
    0|0
  • Ofsayt top ayaktan çıktığı anda rakip futbolcunun kaleye en yakın olmasına denir.

1|0
    0|0
  • biliyorum ama anlatamıyorum
    hayatta birşeyi bukadar anlatmaya çabalayıpta anlatamadıgım tek şey
    lanet olası ofsay

1|0
    0|0
  • Kızım, bırak ofsayt bizi anlasın, biz niye onu anlıyoruz :)

1|0
    0|0
Yükleniyor...