90'lar müzikleri mi günümüz müzikleri mi, hangisi size daha çok hitap ediyor?

Arkadşalar ben bazen yotube da 90 lar günü yapıyorum eski güzel hareketli şarkılar çok hoşuma gidiyor ve hala o kalitede pek fazla şarkı yapılmıyor diye düşünüyorum :) yeni şarkılardan da arada fena olmayanlar çıkıyor ama sizin yorumlarınız nelerdir merakla bekliyorum :)

0|0
6|7

En İyi Kız Görüşü

• link

link

link

haftalardır bunları dinliyorum ama yenilerden de dinlediğim çok var

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

Erkekler Ne Diyor 7

• 2000 lere kadar olan rock parçalarını hiç bir şeye değişmem 2000 den sonra sağlam rock müzik yapan grup çıkmadı piyasaya pop müziği zaten geçiyorum 90-2000 arası türkiye altın çağını yaşadı popda ve bitti diğer müzik türlerine gelirsek eğer rap müzik de 90 ları aşamadı arabesk dersek 90 lardan sonra bitti, tsm zaten geçmişe gömüldü yani bana sorarsanız milenyum müzik piyasasına hiç yaramadı :D

eskilerden güzel bir Motörhead parçası gelsin o zaman God Was Never On Your Side :D

Let the voice of reason shine,

Let the pious vanish for all time,

God's face hidden, all unseen,

You can't ask him what it all means,

He was never on your side,

God was never on your side,

Let right or wrong, alone decide

God was never on your side.

youtube.com/watch?v=Q6UfqI5ovQI

0|1
    0|0
  • yapılan müzik software tabanlı olduğu için eski tadı vermiyor artık sebep budur. eskiden orkestra kaydı yapılıyordu. şimdi öyle değil. birde şarkıcıları batıran en büyük şey cdnin yaygınlaşmasıdır çünkü yine bilgisayarlarla kolaylıkla mp3 e dönüşüm yapıldı birden bire. internetin yaygınlaşması da bu döneme denk geldi. eskiden sadece kasetten kasete kayıt vardı onu kasetçiler ve kaliteli kaset deck sahipleri yapıyordu şimdi öyle değil. müzik heryerden ulaşabilirsin. tabi kalite düştü. convert olayı var çünkü. birde müzikten alınan zevkte düştü. bir kasedi alır baştan sona defalarca dinlerdik bir zamanlar. şimdi o özellik gitti ayrıca cd dijitaldir bu amfi katında analoga dönüştürülür ve halen yıl 2013 olmuş entegre içindeki dac lar istenilen kalitede değil. harici daclar çok ama çok pahalı kimsede zaten bilmez ihtiyaç duymaz. ama eskiden kasetteki ses analogdu ve convert olmadan analog olarak hoparlore kadar giderdi.. o nedenledir ki halen o eski müzik setlerinde ve deck tipi sistemlerde alınan sesi veremiyor şimdiki yeni teknolojiler. ve veremeyecekte.

0|1
    0|0
    • dostum çok aydınlatıcı olmustur her halde yeni nesil için :)) yorumun için teşekkür ederim :)

• İkisi de saçma sapan zamanların müzikleridir. 90'larda herkes birbirinden çarpmıştır müzikleri şimdileri zaten hiç söylemeye gerek yok. Her 100 parçadan bir tane düzgün olanı ya var ya yok. Asıl müzikler 60lar 70ler ve 80lerin başıdır. Metal müziğin doğuşu yükselişi ve Klasik rock müziğin altın çağlarıdır.

0|1
    0|0
  • 90 lı yıllar unutulmaz.

0|1
    0|0
  • 90

0|1
    0|0
  • bana 90'lar ve 50'ler 60'lar daha hoş geliyor

0|1
    0|0
  • 70 ve 80'ler.

Yenilere ayak uydurmam epey zamanımı alıyor. Eski fransız şarkıları gibisi yok.

0|1
    0|0
Yükleniyor...