Robin Van Persie'yi dünkü maçta nasıl buldunuz? Eski formunu yakalayabilir mi?

Van Persie neden bu kadar kötü anlayamıyorum. Eski formunu yakalayabilirmi? Dünkü maçta nasıldı?

0|0
2|9

En İyi Erkek Görüşü

• Robin van Persie, Türkiye'ye geldiğinde kendisiyle ilgili iki şüphem vardı. Devamlılık ve Sakatlık.

Van Persie, Arsenal'e yeni geldiğinde Bergkamp'ın yerini doldurabilmesi bekleniyordu. Bu genç oyuncunun büyük sorunları, yeteneğinin önüne geçiyordu. Bunlar, ağır olması, kolay sakatlanıyor olması, sürekliliğinin olmaması, sahada tembel olmasıydı. Halen bu seviyelerde olmasının sebebi Dünya yıldızı olmasıdır. Ancak, şunu da söyleyebilirim ki, Fenerbahçe taraftarı Persie'den müthiş şeyler beklememeli. Bu oyuncu, tıpkı Cardozo gibi, kendisine ceza sahasında vurabileceği bir bölgeden top gelmediği sürece, hiçbir zaman bekleneni veremez. Kimi zaman, pozisyon gereği, alakasız yerlerden pas ve ortalarla gol pozisyonu yaratabilir, asist yapabilir ama asıl karakteri bu değildir.

Van Persie'nin alınma sebebi, Fenerbahçe'nin son yıllarda gol yollarında etkisizliği nedeniyle kaçırdığı şampiyonluklardır. Özellikle geçen sene saç baş yolduran Emenike ve Sow'un ardından, ilaç gibi gelmiş olabilir ancak, bir Messi, bir İbrahimovic etkisi beklenmemelidir. Sonuçta, yaşlanmış ve sakatlanmaya meyilli, devamlılığı olmayan bir oyuncudan bahsediyoruz. Ancak siz eğer, her maç 5-10 defa net bir biçimde topla buluşturursanız Persie'yi, o maçta puan kaybetmeniz çok zordur, hiç beklemediğiniz anlarda şapkadan tavşan değil gol çıkarır.

Eski formunu yakalaması zor. Cidden çok zor. Man. Utd. cephesinden bakıldığında, loyality bonusunu ödememek için gönderilen ve "kurtulduk" denilen bir oyuncudan bahsediyoruz. Bir Avrupa devi, en önemli oyuncularından birini - her ne kadar geçen sezon çok oynayamamış da olsa - sırf para için değerinin altında mı gönderir?

Bir başka iddia ise, bu adamın müzmin sakat olduğu yönünde.30-40 maç 90 dakika kaldırabilecek bir oyuncu potansiyelini göstermiyor. Yine de geleceğin ne getireceği bilinmez. Fernandao'dan daha teknik ve daha genç bir forvet mutlaka alınmalı. En geç Ocak ayında, bu transfer yapılmazsa, rotasyonda ciddi sıkıntı yaşar Fenerbahçe.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Dün maç izlemedim en son Türkiye, Hollanda maçı izledim

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 8

• Rvp de sneijder de kötüydü

0|0
    0|0
  • Dün kötüydü aynı wes gibi ikiside bekleneni veremedi açıkcası sadece Hollandanın sol açığında oynayan oyuncuyu beğendim diyebilirim.

0|0
    0|0
  • yakalayamazzz

0|0
    0|0
  • yakalar yapar o adam

0|0
    0|0
  • Van persie gs ye geldi mi?

0|0
    0|0
  • Allah allah bunu bir kiz sorunca garip oldum.

0|0
    0|0
  • robin kim ya almanyada ne başarısı var :sss

0|0
    1|1
  • yakalar bence eskı formunu

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Maçları takip edemiyorum ya vaktim yok.

0|0
    0|0
Yükleniyor...