Allah'a/Tanrı'ya bir soru soracak olsaydınız ne sorardınız?

iyi düşünün tek seferde sorun... size böyle bir şans verilse ne sorardınız... hayal gücünüzü büyük bir merakla bekliyorum.

Güncellemeler:
Ben şahsen; insanoğluna neden bu kadar açgözlülüğü ve merhametsizliği verdiğini bu kadar bencilliğe neden müsaade ettiğini sorardım

0|0
11|14

En İyi Kız Görüşü

• neden çocuklar öldürülüyor, neden yaşlılar dövülüyor, neden insanlar işkenceye uğruyor, erkek ve kızlarımız neden tecavüze uğruyor, parasızlık ve açlık yüzünden neden ölünüyor, neden terör var diye sorardım. cevabını verecek arkadaşlar varsa dinlerim de ama bunları gerçekten sormak isterdim.

0|1
    0|1

Kızlar Ne Diyor 10

• cennete mi gitcem cehenneme mi diye sorardım

0|1
    0|0
  • Sormazdim herseyin mantikli bir aciklamasini arastirali uzun zaman oldu.Su anda da arastirip bilgi ediniyorum tabi ve gun gectikce dinimin kiymetini daha iyi anliyorum.Iyininde kotununde sebepleri var biz istesekte istemesekte olucak hersey bir imtihan zaten.Hocama kalkipta kolay soru sor diyemem degil mi o zaman Allah 'a niye bu isyan anlamiyorum:(

0|0
    0|0
    • isyan yok ama merak eden çoktur.. isyana ne gerek var. ama nedenlerini bilmek istemezmiydik?

• dinin esası insandır ama dinler insanlarla yürüse de bir kaç insana bağımlı değildir asla. hele ki senelerce yaşananlara bakarsanız çoğunluk hiç bir zaman bizden yana olmadı, ama bu güçsüz kalmak anlamına gelmedi...

• bi kere ALLAH diyelim ALLAH-U TEALA ya sormka istediğim tek sey resullulahın nur cemalını görmek nasıp olacakmı? derdim

0|0
    0|0
  • İman nasip işi mi?

Bunu merak ediyorum:/

0|0
    0|0
  • Bi ton kitap,peygamber vs. yaratıp sonra olmamıs yenisini yollayım deyip sonrada insanlardan düzgün inanç beklemek biraz saçma değil mi derdim. İstesen bu son dediğini de değistirirsin nolcak o inananların hali diye sorardım :)

0|0
    0|0
    • her topluma bir peygamber vermiştir esasen, kitabımız öyle yazar. ancak önemli peygamberleri toplumların kırılması noktası olan yerlere vermiştir. en bozuk düzenlerden birer devlet yaratılmasını sağlamıştır. eğer tekrardan bozulmuşsa bu sadece insanların zayıf iradesindendir diye düşünüyorum.

• Herseye Allahın gücü yettiğine göre tek kitapla dünyayı yönetmeyede yeterdi eğer öyle isteseydi.Burda Allahın gücünü mü sorguluyosun sen simdi öyle olurdu böyle olurdu diye?

• yok canım neden olmasın. ama insanları sınamak ise ama. diye sorardım sadece?

• Küçükken gözümde daha büyüktün...

Amaç ne idi?

0|1
    1|0
  • Allah'a/Tanrı'ya lsşlsşdğad.

Bu ne cinsiyet ayrımı yapar gibi. Soru soruyoruz zaten. Neden Allah'ım? :[

0|0
    2|1
  • Size layık kul olmak istiyorum. Yardım edermisiniz?

0|0
    1|1
  • bizi izlerken çok gülüyor musun :D

0|0
    0|0
  • Bu şansı ancak allah veriri ,zaten soracaksın da hesap günü...

0|0
    0|0
    • o gün bize bırakmazlar onların soruları bitene kadar biz biteriz zaten

• ee iyi git , fazla soru sormasınlar :)

Erkekler Ne Diyor 14

• " Mâ esâbeke min hasenetin fe minallâh(minallâhi), ve mâ esâbeke min seyyietin fe min nefsike. Ve erselnâke lin nâsi resûlâ(resûlen). Ve kefâ billâhi şehîdâ(şehîden)."

Sana lütuf ve ihsan olarak gelen iyilikler, güzellikler, Allah’ın yarattığı, kolaylık sağladığı imkânlar sayesindedir. Başına gelen sıkıntılar ve belâlar ise kendi tedbirsizliğin ve kusurun sebebiyledir. Biz seni, bütün insanların iyiliği, kurtuluşu için bir Rasul olarak özgürce sorumluluklarını yerine getirmek üzere görevlendirdik. Bunlara şâhit olarak Allah yeter.

0|0
    0|0
    • nisa suresi ...

bismillahirrahmanirrahim...

Men yutiır res?le fe kad at?all?h ve men tevell? fe m? erseln?ke aleyhim haf?z?

amin

• Kim Peygambere itaat ederse, muhakkak Allah’a itaat etmiş olur. Kim de yüz çevirirse, bu seni üzmesin. Zira seni onlara koruyucu ve gözetici göndermedik (ancak tebliğ için gönderdik).

• Kendi başlangıcını bilmek isterdim, benim kendi kafamda oluşturduğum bir teorem var. Karışmayın ben vicdanımı ve mantığımı oturtmuşum hemde net çizgilerle. O yüzden beni tatmin eden cevabımın yanlışı varmı yok mu bilmek isterim.

0|1
    0|0
  • Yarab beni affeder misin?

1|1
    0|0
  • yav buraya ne yazsak günaha girecez ne biçim soru bu.

1|0
    0|0
  • Kuran da hepsi yazıyor zaten örnek vereyim dul bir bayanın napıcağı bile yazıyor

1|0
    0|0
  • "Razı mısın benden Ya Rab" derdim :\

4|0
    2|1
  • İnsanlık tarihi boyunca yüzlerce Tanrı ismi icat edildiğinden, öncelikle onun hangi tanrı olduğunu sorardım.

0|0
    0|0
    • :) bak bu hakkaten güzeldi yunan mitolojisine göre belki bilirsin tek bir tanrı geldi der insanlığın dualarıyl güçlendi ve bütün tanrıları yok etti ve insanoğlunu kaderine bıraktı der. biliyormusun bilmiyorum

• :)Efsanelerin sonu yok dostum.

• ben hala mikailin inip şu israil oğullarını alıp götürme zamanını bekliyorum.

• - Yenge nasıl?

0|0
    3|0
  • Burda bi kız var bana aşık olurmu yha ?

0|1
    0|0
    • onu kendisine sorsan şimdiye cevabını alırdın

• :D:D peki sadıcım

• Allah'la Tanrı arasındaki farkı bile ayıramayan kullarının soruları nereye gidiyor diye sorardım.

1|0
    1|0
    • ayırılmadığını nerden anladınız diye sorardım bende

• tanrı kelimesi diğer dinlerde tapınılan şeyi tasvir eden kelimelerden biridir. oraya hu da yazabilirdim. sana göre tanrı para olabilir ama bana göre değil. 70 milyon kişide memnun edecek ortak bir kelime olduğuna inanmıyorum.

• İyi inanmaya devam et.

• kapalı kapılar ne zaman açılacak derdim

:(

1|0
    0|0
  • Başka gezegenlerde hayat var mı?(soruyu böyle harcayınca da belamı verir zaten)

0|0
    0|0
  • soru sormaya hakkımız yok kardeş

0|0
    0|0
  • "Baba sen bize naap biliyo musun?"

"Little, little. Right into the middle"

0|1
    3|1
Yükleniyor...