Ilk kez spor yapiyorum ve cok fazla kas ağrılarım var yarin da tekrar spora gitcem ne yapsamgecer?

Cumartesi günü ilk kez spora basladim daha önce hic spor yapmadigimi soylememe ragmen hoca cok yuklendi ve asiri derecede kollarimda ve bacaklarimda agri var yarin tekrar gitcem ama kolumu kaldiramiyorum sizce ne yapmaliyim?

0|0
10|17

En İyi Erkek Görüşü

• Kaslarında laktik asit birikiyor. Bunun sebebi kas yenilenmesi. Spora yeni başlayanlarda bu durum hamlık olarak adlandırılır ve antrenman nedir bilmeyen kaslar, şoka girdiği için ağrılar çok yüksek olur. Ancak şöyle bir durum var. "Doğru" antrenman yapıldığında kaslar her antrenmandan sonra ağrır. Ben 2 senedir Fitness yapıyorum, her bacak antrenmanından sonra 3 gün yürürken zorlanırım. Omuz antrenmanından sonra diş fırçalarken omzum ağrır. Bu da benim kaslarımı doğru şekilde yorduğum anlamına gelir.

1|0
    0|0
    • Iyi de her seferinde bu kadar agrirsa ben gidemem ki :(

• Fakat ben sabırsız birisiyimdir. ;)

• Heh şöyle.

En İyi Kız Görüşü

• Kas ağrıları 2 3 günü bulur kaslar uyanıyor bu ağrıların sebebi bu pes etme

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• Çok yüklenildiğini kanısına nasıl vardır bilmiyorum ama bunlar gayet doğal. Çalışabildiğin en hafif şekilde bile çalışsan bu ağrılar olacaktır.1-2 hafta içinde azalarak en sonunda kaybolacaktır. Hatta spor bırakıldığında bu sefer ağrılar başlayacaktır. Bu 1-2 haftalık bölümde bol bol C vitamini öneririm. Yenilenmeyi arttırır. Ayrıca ilk 3-4 hafta gün aşırı gitmekte fayda var.

1|0
    0|0
    • Cok yuklenildigini dusunmemin sebebi ilk kez spor yapmama ragmen agirlik calistirmasiydi teşekkür ederim

• Kolay gelsin.

• zamanla geçer, hatta alışınca çok daha rahat yapmaya başlayacaksın hareketleri, sonra hoca daha da yüklenecek :D

1|0
    0|0
    • Hic ekmek yemedin mi diyo bilmiyo ki ekmek yemekten bu hale geldik :((

• senin ağrıların kasların ham olmasından, daha ısınmadı kasların, bir hamlığı gitsin, o zaman rahatlarsın sıkıntın kalmaz

• Ya zaten uzun zamandır ekmegi filan biraktim biraz kilo vereyim bir de hic spor yapmadigim icin etim cok gevsek biraz sıkılassin

• zamanla geçer

1|0
    0|0
  • 2 gün dinlen sıcak duş al.

1|0
    0|0
  • sıcak bir duş iyi bir uyku çek yarına daha iyi olursun ancak 1-2 hatfa bu ağrıları çekeblirsin alışana kadar

1|0
    0|0
  • geçer sen sakın bırakma

1|0
    0|0
  • İlk gün böyle olması normal adaptasyon süreci iki gün ara ver.

1|0
    0|0
  • normal bişey herkese olur o kas ağrıları 2-3 max 5 gün sürer kaslarını fazla zorlama ağrı geçene kadar da spor yapma

1|0
    0|0
  • Önce bir iki gün dinlen derim kasların kendine gelsin fazla zorlama

1|0
    0|0
  • kas gevşetici iç

1|0
    0|0
  • Bence sadece vücut ağırlığıyla çalış hatta fittnese gitmene bile gerek yok workout series uygulamasını indir para vermezsin

1|0
    0|0
  • Fitness yapıyorsan her gün gidilmez 1'er gün arayla gitmelisin. İlk haftalar kas ağrısı normal. Çünkü kasların çalışmaya başladı.

1|0
    0|0
  • Bence gitme. Spora yeni başlandığında bu ağrılar normaldir. 1 haftadan fazla sürmez merak etme.

1|0
    0|0
  • Zamanla geçer ilk sporda illa ağrın oluyor. Zamana bırak

1|0
    0|0
    • Yarin tekrar gitcem cabuk gecmesi icin bir yol yok mu :(

• uyku önemli Vücüd onarımın çoğunu uykuda yapar düzenli uyumaya dikkat et

• Teşekkürler

• kas gevşetici sür, ağrı kesici hap alablrsn aynı zmnda..

1|0
    0|0
  • Tekrar spor yaptinda geçer çivi çiviyi soker unutma

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Geçmesi için sıcak su ile masaj yapıp kas gevsetici icebilirsin ama inan ki sicak su ile masaj birebir. Masaj yaparken de caninin yandigini hissetmelisin yoksa bir ise yaramaz

1|0
    0|0
  • bir hafta sürer o ağrılar

1|0
    0|0
  • ilik suyla dus al

1|0
    0|0
  • En fazla 3 gün sürer sonra gecer

1|0
    0|0
  • Vucüt alışır gitmeye devam et

1|0
    0|0
  • ısınma hareketlerini yapmadan spora başlamıycaksınız ve ilk haftalarda kas agrıları normaldir

1|0
    0|0
  • O kas agrilari zamanla alistikca gecer ancak

1|0
    0|0
  • devam etmezsen bırakırsın devam et acı iyidir

1|0
    0|0
  • Kas gevsetici iyi gelebilir bide sıcak dus

1|0
    0|0
Yükleniyor...