Anne babanızın size karşı sevgilerinin derinliğini biliyor musunuz?

Anne babanızın size karşı sevgilerinin derinliğini biliyor musunuz? Yoksa sizi sevmediklerini umursamadıklarını mı düşünüyorsunuz?

Güncellemeler:
Galiba çocukların düşünce ve isteklerini anlama konusunda anne babalar çaba göstermiyor, bir de babalar sevgilerini belli etmiyor. Ben burdan kendi hesabıma ders çıkarıyorum, katkı sunanlara teşekkür ediyorum. Mümkünse daha fazla ders istiyorum...
Anladığım kadarıyla sevgisizlik şikayeti İletişimsizlikten kaynaklanıyor. Geçen yıl lisedeki oğlum da iletişimi tamamen koparmıştı, aramızda en ufak bir muhabbet kalmamıştı, her yaptığı batıyordu. Annesine şikayet ediyormuş, "babam beni hiç sevmiyor, ablamın bir dediğini iki etmiyor, onu daha çok seviyor" filan diyormuş. Aslında insanın çocuğunu sevmemesi mümkün değil de, gel de anlat. Bu sene köprüleri yeniden inşa ettik, şimdi problemimiz yok, artık şikayet etmiyor.

0|0
17|10

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 16

• Ben bir geeenşşş olarak amcacıgım Annem ve babamın sevgisini fazlasıyla hissediyorum ne kadan mutluyum ne mutlu bana Annem ve babam sizi çooooook kocaman sebiorumm .<8

:D:D

2|2
    0|0
  • çok şükür; ikiside sever. ama babam çok gösterebilen biri değil; bende değilimdir zaten.

0|1
    0|1
  • annem çok sever beni hayatını bana adadı diyebilirim. babamda öyleydi sevgisini her daim belli ederdi.

0|1
    0|0
  • Annem bana sahip oldugu icin kendini cok sansli hissettigini her firsatta dile getirir birbirimize bagliligimizi da iyi bilirim, kucuklugumden beri de bana birey olarak yaklasmis her dusuncemi dikkate almistir. Ki arkadaslarim bile senin onun hakkinda sikayet etmek gibi bir luksun yok sus derler.Oys cok uzun oldu.

0|1
    0|0
  • bazen evet bazen hayır

0|1
    0|0
  • Annemin bir kere sarıldıgını hatırlıyorum -ablam vefat ettiginde.

Babamın sevgi gosterisi de cok farklıdır ama, beni sever, sayarlar.Evlatları olmama ragmen bir cok konuda bana danısmadan hareket etmezler.

0|1
    0|0
  • Bir dedigimi iki etmeyen bir ailem var. Babami sevsem annem , annemi sevsem babam kiskaniyor. Basim agrisa bile aglayan bir ailem var. Allah onlarin eksikligini yasatmasin bana :)

0|1
    0|0
  • anne/baba olmadan bileceğimi tam anlamıyla zannetmiorum

0|1
    0|0
  • annem beni çok sever ve belli de eder yani ama babamı bilemicem.

0|1
    0|0
  • Annemin hayatını benim üzerime kurmasından rahatsız oluyorum. Biliyorum çok seviyor fakat ..

0|1
    0|0
  • sevdiklerini biliyorum ama isteklerimi hiç umursamıyorlar

0|1
    0|0
    • isteklerin umursanmaması neden olabilir? Bütün suç ebeveynlerde mi?

• bu bakış açısının biraz sorunlu olabileceğini, iletişimsizliğin bu bakış açısından da kaynaklanıyor olabileceğini hiç düşündün mü? Onları cahil olarak görüyor ve bunu onlara hissettiriyorsan taleplerine anlayış göstermelerini nasıl bekleyebilirsin?

• ben onlara bu durumu belli etmiyorum

• biliyorum desem ne olcak? bilmiyorum desem ne olcak?

0|0
    0|0
    • zor bir soru, anlamaya çalışıyorum ama anlayamadım.

• Önemli olan bunu bilip bilmemen tabii ki, söyleyip söylememen değil. Ama söylersen, eleştirirsen biz de bir ders çıkarırız, soru ve cevaplardan sen de faydalanırsın. Olay bu, yoksa dedikodu değil.

• çok şükür ailemle iyi anlaşıyorum. Çıkarılacak bir ders yok benim yaşantımda :)

• bence sevmiyorlar babam hep salak gerizekalı flaan der :( annemde oğulları için ölür ben öyle ortalıktayım evin en büyüğü olmak herşeye boyun eğmekmiş bizde öyle yapıyoruz evlenene kadar

0|1
    0|0
    • benim görüşüm sevmemeleri mümkün değil, bir iletişim kopukluğu var demek daha doğru olabilir. Eğer ileitşim ile ilgili sorunu çözebilirseniz probleminiz kalmayabilir.

• bu saatten sonra çok zor. dört gözle evlenmeyi bekliyorum... biliyorum evlilik çözüm değil aam yapacak başka bişey yok

• annem beni hep korur ve sonsuz derinlikte sever ama babami hic tanima firsatim olmadi

0|1
    0|0
  • Annem beni çok sever haddinden fazla belki de düşkündür bana ilk göz ağrısıyım birde :) babam yıllarca arayıp sormadı beni ben cıktım karşısına şimdi seviyorum diyor ama annem kadar hissetmiyorum sevgisini

0|1
    0|0
  • sevdiklerini biliyorum ama düşüncelerimi umursamıyorlar

0|1
    0|0
    • hımm ilginç cevaplar geliyor, muhtemelen benim çocuklar da bazen böyle düşünüyor.

Erkekler Ne Diyor 10

• bu yaşa gelip yinede ebeveynin tarafından sevilmemiş olmayı düşünmek bunu konduramamak çok zor ve kötü bir şey. ama insanın yoluna devam etmesi, hayatını kurması belki çocuklarını yetişmesi için bir şekilde kendisini sevmeyi öğrenmesi gerekiyor. bir şekilde sevgiye layık olduğunu anlaması gerekiyor. ebeveynler sevgiyi yanlış öğretmiş olabilir belki sevgi göstermemiş bile olabilir... ne yapalım hayat devam ediyor. bu döngüyü kırmalı ve kendimi sevmeyi öğrenmeliyiz.

kendimiz sevmezsek, sevgiye layık görmezsek hiç bir şeyden tad alamayız ve hep kaygılar içinde hayatımıza devam ederiz. kimseyle sevgi paylaşamayız. anne babalar artık yapacağını yapmış, bundan sonra yapmıyorsa yada yapmadıysa acı çekmek hayatı kaçırmaya sebep oluyor.

0|1
    0|0
  • annemin sevgisinden gram şühem yok babamda seviyordur evet ama annemin sevgisini hissettiğim kadar derinden hissetmiyorum babamın sevgisini ve bu çok acıtıyor

0|1
    0|0
    • baba olmak farklı bir şey, deli gibi seversin, onun için canını verirsin de sevgini belli edemezsin, genel olarak bu böyle.

• Artık nerdeyse hiç birisine karşı sevgim kalmadı.Nedenini sorma uzun konu.Annemi biraz seviyorum ama halen...

0|1
    0|0
  • Babam bana niye ölmüyorsun der annem beni çok sever öyle geçinip gidiyoruz :D

0|1
    0|0
    • baban şakacı bir olmalı :)

• Bir babanın evladına bunu diyebilmesi aranızda ciddi bir problem olduğunu gösteriyor. Eğer hatalı olan sensen, yaş ilerleyince çok ciddi pişmanlıklar yaşayabilirsin. Hayatının hem bugünü, hem de geleceğini düşünerek daha olgun davranmanı öneririm. Babanın sevgisini kazanınca hayat çok daha güzel olacaktır.

• Sadece bana karşı değil genel anlamda öyle ben turizmciyim eve uğramam liseden beridir yalnız yaşarım fakat babam hiç özlemez görmek istemez öyle alkolü hatta sigarasıda yok fakat böyle bu adamda bana karşı değil kardeşime de en küçük kız kardeşim var ona dünyaları verir :/

• anne herzaman sever ama babam konusunda emin değilim..

0|1
    0|0
    • baba pek belli etmez sevdiğini; benim çocuklar da öyle zannediyor.

• kendi çocuklarımdan aynı davranışı bekliyorum ileride olunca inş.

• inşallah, ektiğinizi biçersiniz.

• Babam zaten yok anneminde beni çok sevdiğini düşünüyorum.

1|1
    0|0
  • ço kseverler

0|1
    0|0
  • Hiç bir fikrim yok.

0|0
    0|0
  • kızlar cok cevap vermiş

0|1
    0|0
    • erkekler sevgi beklediklerini ebeveynlerine de pek belli etmiyorlar, burda da yandan baktılar. Belki de bu yüzden en çok erkek çocuklar sevgisizlikten yakınıyor.

• kızlar sevilebilir her yaşta, erkekler büyüdükçe mutasyon geçiriyor onla alakalı olabilir

• Millet neymiş arkadaş ya. Yok beni ağlayarak seviyor. Yok o kıskanıyor, bu kıskanıyor falan... Ne yapışıkmış ya.

Sevmem ben öyle. Uzaktan sevsinler seveceklerse.

2|0
    0|0
    • Sen de uzun yıllar evladından ayrı kalsan,ağlayarak severdin her halde:)/+1

İyi geceler.

• hımm, küçükken biri seni öptüğünde kolunla yüzünü siliyordun değil mi? tanıdım seni.

• Soran, Hala öyleyim. Gerçi şimdi İngiliz gibi takılıyoruz. Sadece el sıkışıyorum.

Yükleniyor...