Euro 2008 den beri milli takım bu kadar mutlu etmemişti beni Hollanda maçı nasıldı sizce?

Euro 2008 den beri milli takım bu kadar mutlu etmemişti beni Hollanda maçı nasıldı sizce? İzlanda çek maçını alabilir miyiz?

0|0
0|5

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 4

• Beni mutlu etmedi doğrusunu söyleyeyim. İkinci yarıda, Türkiye'nin bu denli geri yaslanması gerekmiyordu. Kaldı ki, Hollanda en kötü dönemlerini yaşıyor. Dünya Kupası'nda ilk 4'e giren bir takımdan eser yok. Hollanda maçı aldatıcı olmasın. Türkiye ahım şahım oynamadı. Euro 2008'deki ruh yoktu sahada. Sahada;panik, coşku ve erken gollerin morali vardı. Terim şansı tuttu ve bu denli ofansif kadroyla pozisyon vermeden tamamladı.

Normalde,4-1-4-1 sistemi, ofansif bir sistem değildir. Tamamen 4-4-2'deki statiği bozmak ve 4-2-3-1'deki defansif oyunu oynamamak isteyen hocalar 4-1-4-1 kullanırlar. Buradaki,4'lü savunmanın önünde 1 ön libero, geri kalan 4'lü de aynen 4-4-2'nin orta 4'lüsü olarak oynar. İleriye de 1 santrafor atılır ki, bu da genelde pivot santrafor olur. Şimdi gelelim, sistemdeki Terim hatalarına ve olası tehlikelere:

+4-1-4-1 oynayan takımda, iki hücum beki kullanılmaz, zaten dar alana takımı daha da boğar (Şener-Caner)
    +Hızlı takımlar, geniş alanda oynadıkları için, alan daraltmak onları değil sizi yorar ve kolay kart görürsünüz (Şener, Arda, Oğuzhan'nın gördüğü gibi)
    +Burak Yılmaz,4-1-4-1 sistemindeki ileri uç forveti değildir, olamaz (Türk futbolunda Hakan Şükür'den sonra pivot santrafor yetişmediği için buraya en uygun aday oyun mantalitesini kısa top yaparak, Cenk'i oynatmaktır)
    +4-1-4-1 sisteminde, defansın önündeki oyuncu "çapa" olmalıdır. Selçuk İnan bir çapa değildir, zaten Türkiye'nin yaslandığı dakikalarda top hakimiyetini tamamen kaybetmesi bu yüzdendir.
    +Hollanda, tarihinin en kötü dönemini yaşıyor.

Velhasıl-ı kelâm, İzlanda ve Çek maçlarındaki tek avantaj, rakiplerin rotasyona gitme ihtimalidir. Hollanda ise, Letonya ve Kazakistan ile oynayacak. Şansımız oldukça düşük. Ama yok değil.

0|0
    0|0
    • Yok hacım o kadar pozisyon zaten bulmak istemedik ki letonua maçı değil yüklenirsen wesley le Van persie wjnauldum depay cezanı keser ama bence çok doğru oynadık yaslanmak gerekiyodu açık vermediğin sürece tempoyu düşük tuttuğun sürece boşver ayaklarında top çevirsinler gerek yok orda basmana adamlar zaten ilk golden sonra çöktüler bence bir iki baskı kurmaya çalıştılar ama o baskı değildi yani...

• Kardeşim senin dediğin gibi oynarsakda alan vere bilirdik...

• Senin dediğin gibi alan vermedik de ne oldu? Sonuçlar aldatıcı olmasın, ama bu şekilde oynanmaz, eğer bu şekilde oynayıp oyun hakimiyetini rakibinize veriyorsanız, gol yemeyi göze alıyorsunuz demektir. Gene oyun kontrolünü ele al, o zaman alan vermenin bir anlamı kalmaz. Top onlarda değil ki, boş alan yakaladıklarında gole gitsinler. Dediğim şey bambaşka.

• Ben hala mutlu değilim
    Sevincimizi kursagimizda kaldi

0|1
    0|0
  • Hayatımda benim için 3 tane milli maç var ölüp ölüp dirildiğim Türkiye-çek, Türkiye-hırvatistan biride geçenki Türkiye letonya

0|1
    0|0
  • 7 yil oncesi be

0|0
    0|0
Yükleniyor...