• Sor
  • Bence

Kick boks boy uzatır mı?

kick boks boy uzatır mı yaş 19 birde süt uzatır mı bu yaşta birini ? uzarsamda max kaç min kaç uzarım ?

Güncellemeler:
ewt arkadaşlar şu an boyum 3-4 cm uzadı ama kick boks yapmadım basketbol oynadım bo lbol süt içip proteinli besinlerle beslendim =)

Görüşün nedir?

0/2000

En İyi Görüş

• yüksek hızda en az 30 dk koşarsan her gün bacak boyunda uzama olduğunu hissedeceksin barfiks gibi egzersizlerle gövde boyunu uzata bilirsin (Torik,kefal,uskumru,palamut) herhangi üçünü haftada 3 kez ızgara ya da fırında buğulama yaparak tüketmeli

• aynen internette de böyle yazıyordu hacı haklısın

• Öncekileri Göster
    • 1.74 oldu artık takmıyorum .

• kısadan orta boya ucuş yapmışsın :DD

Kızlar Ne Diyor 8

• Tutun bir yere sallan.Daha çok boyun uzar.

• evet ama tek gövde uzatır gibime gelior o bacak geride kalmasın sonra ?

• Öncekileri Göster
    • parkta öyle yerler var :D yada barfiks yeri gibi meselaa

• hee bende bu sogukta parka gidiyimde asılıyım die düşünüodum =))

• Hocan bilir zaten öyle şeyleri, ona sormalısın. Protein ağırlıklı sağlıklı beslemelisin.

• pekala =)

• boy uzunlugu genetik yapiyla bagli bide beslenmenin kalitesi özellikle protein vücut icin cok faydali...yani spor pek yardim edecegini düsünmüyorum.

• =) genetik boyuma ulasmadım ailem uzun 20 sinden sonra uzayanlar var okey

• Kick boks ilgi alanım.

• evt

• tam tersi kısaltıyor:))

• hiç bir spor boy kısaltmaz uzayan boy kısalmaz

• Öncekileri Göster
    • yazdıgınla demek istediğin çok farklı teşekkürkürler yinede :DD

• neyse ya önemli değil

• Bacak boyunu uzatır. Basket daha iyi boy için

• evt onda haklısın basketin uzattıgını arkadasımdan biliyorum ama kickboksa daha merak var o yüzden sordum

• bacak boyu ile kick boxun ne alakası var :S Baskette boy uzatmaz aslında.

• nasıl yani 25 günde 3-4 cm mi uzadın baskete başlıyorum ben de :) ama süt falan uzatmıyor emin ol 18 yaşındayım bu yaşıma kadar sadece sevdiğim için içtim uzamak gibi bir amacım yoktu temelde ama bir faydası yok emin ol boyum 1.68 :/

• akşama kadar oynadım barfisk çektim proteinli gıdalar ve süt

• Öncekileri Göster
    • yukarıdaki barfiks gövde boyunu uzatır demiş bacak boyu nasıl uzar bir fikrin var mı :) basket dışında

• zıpladım ben onun için

• allasen uzatır mı hiç yaa :DD

• hakket mi kız :DD allasen :DDDD

• Öncekileri Göster
    • teşekkür ederim dostum :) sende bir 5 cm uzasan yeter en fazla 8-9 cm fazlasına gerek yok bence

• zaten 5 ide geçemem ben 5 cm uzarım bırakırım yeter :D

Erkekler Ne Diyor 57

• erkek orataokuldan liseye geçerken uzar.ondan sonra fazla uzamaz.3-5cm

• ortaokulda 1.69 dum lisede 1.78 oldum

• Öncekileri Göster
    • basketle takviye yapsam 1.82 yi görürmüyüm ?

• yani bilmiyorum benimki sadece tahmin.benim boy uzamamdan çevremdeki arkadaşlarımın uzamasından.Sporu hiç bırakma tabi.

• büyüme kıkırdakları açıksa uzatır.

• uzadıgına göre açıkmıymış ?

• Öncekileri Göster
    • :D

• =)

• daha çok burun kırar diye biliyorum ben O.o

• dogru :D

• uzatmaz dostum. boş yere kandırma kendini :)

• aferin evladim insallah boyun hep uzar

• inş bakalım yeni uzadım 1 sene daha lazım bakalım

• şakası mısın la sen 1 aya boymu uzar 4 cm ve 19 yaşında

• yemin ederim sana inandırmak zorunda değilim

• Öncekileri Göster
    • boyun iyi aslında 1 cm uza 1.85 ol yeter bnce ideal 1.85dir fazlası sırık gibi birşey oluyorsun

• ii ben memnunum ayakkabılarla 1,86 oluyorum daha ne olsun

• Yani her şey duydum bunu ilk kez duydum mantık yürüttüğünde böyle bir şeyin mümkün olamayacağını anlamalısın yanlış mıyım?

• bacak germe tekme atma filan bacak boyu uzar gibisinden düşündündüm mantıken ?

• Öncekileri Göster
    • google amca tekma atmanın boy uzatacagını sölüyor sadece :D

• :))

• Teşekkürler ;)

• Bence ne kısaltır ne uzatır genişletir yada zayıflatır kişiye göre

• bencede sadece kas yapılabilir gibi gelmeye başladı

• uzatr uzatr

• cenenin altindan aparkut sekilnde aldigin guzel darbelerle boyun uzayabilir.ozellikle boyun kismin. tekme atarak bacaklari da uzattin mi tam olursun artik.

• 25 günde 4 cm. Süpermiş

• aslında 2 ay kardeşim 1 ay da önceden yapıordum gene ama 1 ay daha fazla asıldım

• hayır basketbol oyna

• pekala

• barfix uzatır. barfix demirinde sallanmak ve ayaklar yukarıda sarkmak da aynı şekilde

• barfiksi denedim 3cm uzadım bırakdım çünki baktımki gövde uzuyor bacaklar aynı

• şu anki boyun kaç?

• 1,78

• Öncekileri Göster
    • allah korusun 5 e razıyım tekrar teşekkürler :D

• :) rica ederim.. başarılar..

• Anatomin ve genetik yapın hakkında bi bilgiye sahip değilim ama baştan şunu söyleyelim Kick Box fit olman ve fiziksel gücünü arttırmak dışında boy uzatmak gibi bir işlev içermiyor.19 Yaşından sonra boyunun uzama ihtimali maksimum 3-5 cm 'dir buradada genetik yapının önemi söz konusu şahsen 1.88 boyundayım ve 20-22 yaş arası 7cm boyum uzadı.O dönem sporda yapmıyordum.

• evet senin gibi çok var 20 22 arası o kadar uzayan ama geçen 4 ay önce yani üni başlamadan öncae 1.75 dim şu an 1.78 im düzenli beslenip düzenli uyuyordum sence hala gitme şansım var mı ?

• Genetik bir özellik olabilir uzama sebebin kimisinin boyu 17 yaşında durur kimisinin 22-23'e kadar yolu var ama şunu unutma ne kadar uzarsan uza 35 yaşına doğru o son aldığın 3-4cm gerileyecek ve vücudunun kemik yapısı tamamen oturmuş olacak ayrıca kısa değilmişsin 1.82 takıntın neden ?

• fit bir vücut elde etmek istiyorumda şöle 4 cm daha güzel durur

• bilmem. işemek saç uzatır mı?

• ben kickboxerim hayır uzatmaz kardesım

• Ama bacak germek tekme atmak bunların boy uzattıgını düşünüyorum ?

• hayır oraları calıstırmak boy uzatmaz güçlendırır boy uzatcaksan kucuklukten basket oynıcan yada voleybol

• Yaş 19 dan sonra zor , imkansız değil . Ailende sonradan boy uzamansı olan varsa sende de olma olasılığı var. Kick boxun boy uzattığını hiç duymadım

• mukayeseli el grafisi çektir.kıkırdakların kapanmamışsa kick boks yapmasan da uzarsın.kapandıysa 24 saat basket oynasan fark etmez

• eylülde üniye başladıgımdan bu aya kadar 3cm uzamışım sanırım kapanmamış öyle degil mi ?

• evet kapanmamış 23-24 yaşına kada kapanmyanalar bile olabiliyor az da olsa

• 18imden sonrada 3 cm atmıştım birden atmadı hiç boyum her yıl 3 cm atıor ben artık uzamam diyordum ama 3cm attıgımı görünce şaşırdım ama düzenli yemek düzenli uyku ve düzenli okulda uzakdı düzenli yürüyüş yapıordum birde süt içtiydim aksamları uzamak için degildi ama fayda etmiş :D

• Öncelikle söyleyim, 194 cm boyum var.Al sana uzama taktikleri:1) Genetiğinde yoksa, ne kadar uğraşırsan uğraş, uzun bi insan olamazsın.2) Koşmakla, kickbox'la, barfiksle boy uzatılmaz. Voleybol, basketbol gibi sporlarda şansın daha yüksek.3) Yemek seçimin dengeli ve sağıklı olsun; ama proteinden ziyade kalsiyuma yüklen.4) Senin yaşın biraz geçmiş sanki. Ama o da genetikle ilgili, belli olmaz.

• eylülde üniye başlamıştım düzenli beslenip düzenli uyuyordum geldiğimde ocak ayında 3cm uzamışım demekki potansiyelim var gibi geldi bana da ? babama çekmişim babam 1.77 ben 1.78 onun üstüne 4 cm de olsa çıkmayı planlıyorum ?

• Öncekileri Göster
    • teşekkürler başka bir tavsiyeniz var mı peki dinleyebilirim

• rica ederim. :)

• hevesini kırıcam belki ama bu yaştan sonra vinçlede çeksen uzamazsın yaşın ilerlemesi ve kemiklerin yerine oturmasıyla daha uzun gösterirsin sadece o da max 1-1,5 cm civarı olur

• 4 ayda 3cm uzadım ama hacı bunu açıklayın bana :S 1.78im sadece 1.82 olsam yeter

• Öncekileri Göster
    • la git manyaga bak :D:DD

• iyi keyfin bilir :D

• uzatır tekme atmak bacak boyunu uzatan bir şey.

• evt haklısın

• basketbol oyna ;)

• uzatmaz.onu yaparken özel haplar veriliyor.onlar kaslandırmaya yarıyor boy uzatmaz.şaka gibi gelcek ama basketbol bilimsel açıdan kanıtlanmış bi spor.boy uzatıyor.ona yelten bence.

• evet arkadaşımdan biliyorum lakin oynamayı sevmediğim için acaba uzatır mı diye düşünmüştüm işte nabarsın ama basket oynasam 2 sene içinde 5cm uzarmıyım ki ?

• 8 yıl kick-box yaptım 1.91 boyundayım uzattımı bilmem:) ama doğrudan etkisi olduğunu sanmıyorum şöyle olabilir, her türlü fiziksel aktivite gelişim çağındaki kişilerde etkisi olmuştur.

• haklısın sanırım

• kickbox ne alaka boy ne alaka.Boyu en çok yüzme uzatır ki yaşın 19 bu saatten sonra seni sütde kurtarmaz yüzmede.Ama her insan gibi seninde kemik sistemin yamuk olduğu için sporla başta yüzmek olmak üzere tabi omurga sistemini düzelterek 2-3 cm e kadar daha düzgün bir durabilirsin.Bununla beraber sabah kalktığın da 1 cm uzun olduğunu düşünürsek sabahları 4 cm uzun olursun bu da güzel bir rakam hadi bakalım.

• askere gidip 2-3 cm uzayanlar nasıl uzuyor aga benm arkds bu sene basket takımında 19 yaşında adam 4 cm uzadı bana bunun açıklamasını yap anlayım :DD

• diyorum ya ya geç olgunlaşanlardan ama o yaşa boy problemi kalmaz diye düşünüyorum.O arkadaşların mutlaka omurgası düzelmiştir.

• bendeki boy 1.65 yaş olmuş 24 bide bizi düşün biz napalım :D

• aynen haklısın sanırım

• Uzatabilir...

• uzabilir...

• Daha Fazla
Yükleniyor...