Bu soruların yanıtlarını biliyor musunuz?

Yarın kızımın sınavı var fakat sorularmızın cevaplarını bulamadık biliyorsanız lütfen yardımcı olunuz :/

1)Kurtuluş Savaşında 1.antep 2.Urfa 3. İzmir şehirlerinde hangisinde halk bölegesel direnişle fransızlara karşı mücadele etdi :/?

a)Yaknız 1 b)1ve 2 c)2ve 3 d)Hepsi

2)Kurtuluş savaşı yıllarında İstanbul hükümeti aşağıdakilerden hangisine karşı çıkmamıştır?

A)Sğivas Kongresine b)Son osmanlı mebusan meclisine c)Tbmm açılmasına d)erzurum kongresine

3)TBMM'nin 23 nisan 1920 de ankarada açılmasıyla aşağıdakilerden hangisinin gerçekleştiği söylenebilir ?

a)İtilaf devlerinin Anadoludan çekildiği b)Yunanlıların İzmiri boşalltığı

c)Ulusal egemenliğin gerçekleştiği d)itilaf devletlerinin ankrayı ladığı

4)Aşağıdaki seçeneklerde önemli olaylar verilmişt.Bu olaylardan hangisi diğerlerinden önce gerçekleşti ?

a)Mondros ateşkes antlaşması b)Çanakale savaşı C) Trablusgarp savaşı d) 1.dünya savaşı

Herhangi bir sorunun cevabını biliyorsanız lütfen cevaplayın önemli :/ şimdiden teşkkürle

DerT.c

Güncellemeler:
2. soruyu kesin olarak blen varmı :/ kitapda ilk son osmanlı mebusan meclisini açılmasını onaylıyorlar sonra itilaf devletleri bunu kapatnca tbmm 'yi açıyorlar amaclarıda böyle olmasıymıs zaten :( kesin olrk bln var mı ?
Gecenin bu vaktinde bana yardım ettiğiniz için çok teşkkürler

0|0
3|5

En İyi Erkek Görüşü

• birinci sorunun cevabi b

ikinci sorunun cevabi c

ücüncü sorunun cevabi c

dorduncu sorunun cevabi c

0|0
    0|0
    • mebusan meclisinin acilmasini istediler.Padisahi ve meclisi kullanarak anadoludaki hareketi bitireceklerdi.Ancak misaki milli kabul edildi ve meclis kapatildi.

• yani cevap c

• hayir cevap b mebusan meclisinin acilmasini istediler karsi cikmadilar bende yanlis yazmisim üste

Erkekler Ne Diyor 4

• 1 Antep

2 bilmiyorum

3- c

4- d

0|0
    0|0
  • 1) yalnız 1 ve 2

2)erzurum kongresine

3)c ulusal egemenliğin gercekleştiği

4 ü karıştırdım valla gogleden tarihlerine bakabilirsin

0|0
    0|0
  • ahh ulen anne her yerde anne be :) geç kaldım kusura bakma :)

0|0
    0|0
  • 1) antep urfa

2)c

3)c

4)trablusgarp inşallah doğrudur daha detaylı bilgileri çocuğunuzun kitabından bakabilirsiniz yada google da arayabilirsiniz 1.3.4 ten eminim 2 belki

0|0
    0|0
    • 2. soruda bende arada kaldım :/ ilk son osmanlı mebusan meclisini açılmasını onaylıyorlar sonra itilaf devletleri bunu kapatnca tbmm 'yi açıyorlar :/ arada kaldım

Kızlar Ne Diyor 3

• 1 b 2 b 3 c

0|0
    0|0
  • eed son osmanlı meclısının acılmasını onaylıyorlar

0|0
    0|0
  • 1.soru b 4 c

0|0
    0|0
Yükleniyor...